Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
неможев,бев у проклетото школо :tapp: беше еден другар,супер си поминале,гледам слики ставал од БТР и сл...



а ти другарче сликите поубаво ставај ги,и наведи од кај ги најде:vozbud::vozbud: :toe:
Бев и јас, закон беше, највеќе ми се допадна последната вежба со Волците, со боречките вештини.

ПС Изгледа пак ќе има војна во Македонија и на Балканот.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
За преживување нашите мислам освоја прво или второ место . Не ме чуди пошто сме гладна нација.
 
С

Спенсер

Гостин
иначе,еве неколку слики од запленетото оружје...





(миа.ком.мк)
сликиве не се за да ја гледаме министерката... припадниците на ЕСЗ се поважни... може одблиску да се види униформата...:pos2::pos2:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Секоја чест на Тигрите,ама не ли е чудно што на секои 3,4 месеци Македонските специјалци наоѓаат огромни количини оружје? Бродец,сега ова во шумава,очигледно е дека ќе се врати конфликтот барем така мислам
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
иначе,еве неколку слики од запленетото оружје...





(миа.ком.мк)
сликиве не се за да ја гледаме министерката... припадниците на ЕСЗ се поважни... може одблиску да се види униформата...:pos2::pos2:

Абе жал ми е за оружјето, ако планираат да го уништуваат, барем куршумите и експлозивот, се нови, наместо да купуваат куршуми од Србија, еве нека ги испукаат овие што се тука. Останатиот плен може да се носи во отпад или да се уништи.

Абе дозна ли конечно за 7 Мај?
 
С

Спенсер

Гостин
Абе жал ми е за оружјето, ако планираат да го уништуваат, барем куршумите и експлозивот, се нови, наместо да купуваат куршуми од Србија, еве нека ги испукаат овие што се тука. Останатиот плен може да се носи во отпад или да се уништи.

Абе дозна ли конечно за 7 Мај?
такво оружје не ни треба... си имаме ние доволно,барем ЕСЗ и ЕБР се солидно опремени...

а за 7ми Мај,рано е уште,штом дознаам ке пишам.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
А што има на 7 мај :tv:??
 
С

Спенсер

Гостин
А што има на 7 мај :tv:??
7ми мај е ден на полицијата...

како што за 18ти август АРМ имаат отворен ден,прикажувајќи ги своите вештини,оружје и опрема,така и МВР би требало на 7ми мај истото да го направат..
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
такво оружје не ни треба... си имаме ние доволно,барем ЕСЗ и ЕБР се солидно опремени...

а за 7ми Мај,рано е уште,штом дознаам ке пишам.
Абе нека стои во магацините барем, од каде знаеш, оружје колку и да имаш никогаш не е доволно.
 
С

Спенсер

Гостин
Абе нека стои во магацините барем, од каде знаеш, оружје колку и да имаш никогаш не е доволно.
Тоа создава лоша слика за државата... ко божем немаме пари да купиме оружје... нека го стопат бе...:vozbud:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Тоа создава лоша слика за државата... ко божем немаме пари да купиме оружје... нека го стопат бе...:vozbud:
Е како да не, па ќе заштедат пари и тие пари ќе ги пренаменат во купување на модерна електроника и опрема, или барем да ги модернизираат полициските станици, зошто се катастрофа. Кога бев кај мене во полициската станица во Карпош, од надвор изгледа супер, но од внатре е катастрофа, посебно WCињата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom