Електроника

Член од
28 април 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Сакам да го направам овa, а ако некој знае да ми каже место во Скопје каде што ќе можам да ги набавам деловите.

Поздрав
Nema problem za programiranje. Isprati mi go koloto i hex fajlot, ke ti zarsam rabota. Za pocetok besplatno...
 
Член од
28 април 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Да ми кажете некое место каде програмираат разни видови на PIC.......???
И каде може да се најдат запчаници како оние од играчките
Imam programeri nekolku, Kazi za koe kolo sakas da go programiras, ke ti pomognam, samo ke mi go pustis koloto i hex fajlot.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
да се спријателам со тебе и ке направиме една атомска бомба во Македонијава.
П.С. од кој град си???
Od Bitola. Da bev vo Skopje dosega koj znae so ke imav napravemo. Ovde iamme eden drzi monopol za elektrosnkite komponenti i cenite se premnogu skapi. Ne gokazvam koj e da ne mu dojdi kako besplatna reklama.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Imam programeri nekolku, Kazi za koe kolo sakas da go programiras, ke ti pomognam, samo ke mi go pustis koloto i hex fajlot.
imam gledano vo EPE(everyday practical electronics) nekoi robotcinja so mikrokontroleri pa za toa mi e mene. aj prati nekoja semicka za programer nekoj
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Ej ima nekoj da prodava emiteri od skopje so ne mu trebaat???
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Да ми дадете некоја сема за ограничувач на струја
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Да ми дадете некоја сема за ограничувач на струја
абе дете прво кажи ограничување во кои граници ти треба која е максималната струја што сакаш да ја добиеш и за колкав излезен напон:helou:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
абе дете прво кажи ограничување во кои граници ти треба која е максималната струја што сакаш да ја добиеш и за колкав излезен напон:helou:
Веројатно мисли на променливи...за напон од 0-24 волти и не мн голема струја, нели?
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
абе дете прво кажи ограничување во кои граници ти треба која е максималната струја што сакаш да ја добиеш и за колкав излезен напон:helou:
Од 0 до 2,5 А :helou:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
И? Ќе има помош???
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
mi treba nekoj predzasiluvac so filter za subvoofer i filter za sredni i visoki tonovi ako ima nekoj dobro resenie neka pise
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
ке ве молам

ај некој ако има да ми даде шема за токи воки со домет поголем од 1 км ке ве молам
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
И мене ме интересира Електрониката постојано ја следам, имам едно прашање : Вака списанието Емитер до сега го имам начекано 2-3 пати и не беше лошо со оглед дека станува збор за македонско списание, поради слабата реклама читателите не можат да дојдат до информација кога излага и колку пати излага во месецот. токму тоа ми е прашањето: КОГА И КОЛКУ пати излага Емитер???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
И мене ме интересира Електрониката постојано ја следам, имам едно прашање : Вака списанието Емитер до сега го имам начекано 2-3 пати и не беше лошо со оглед дека станува збор за македонско списание, поради слабата реклама читателите не можат да дојдат до информација кога излага и колку пати излага во месецот. токму тоа ми е прашањето: КОГА И КОЛКУ пати излага Емитер???
еднаш месечно...110 денари мислам дека е...јас го земам преку школо - месечно 100денари + подароци за читателите (ППК, шеми, цедеа, каталози)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom