Што кога знаеш дека ке го/ја повредиш?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
се извинувам на сите можни начини што ги знам ја поткупувам, правам да и биде убаво за да можеме да продолжиме. Многу пати ми се има случено да ја разочарам, да не биде задоволна од мене...

а ако се мислеше на повредување - дека не сум сериозен за врска :nenene: до сега само еднаш така сум повредил и сеуште се каам. :) ама оддамна беше тоа... 14 години имавме хахааа.

како и да е кога не би бил сериозен за врска, т.е. кога би знаел дека некогаш ке има крај и дека ке ја повредам никогаш не би го дозволил тоа, затоа одбирам стабилни личности (или барем јас така мислев до пред некое време :raz: ) и најчесто јас останувам повреден. и покрај тоа што знае понекад да биде глупо, да трпиш и сето тоа...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Како тоа би знаела јас дека кога тогаш ќе го повредам?
Демек таква сум злобна, деструктивна, бесчувствителна, не знам да сакам, а он е нежен, кршлив, сентиментален, па треба да се плашам од самата себе да не сум премногу моќна да го повредам?!
Ме потсеќа на америчкиве филмови ова.
Демек „премногу си добар за мене, не те заслужувам“. Или „Јас можам само да те повредам, затоа иако те сакам за твое добро е да не си ми во близина“. :icon_roll

Ако врската ни е супер, односот супер, го сакам, ме сака... Што има да му ја мислам бе? Што има да се опседнувам со тоа дека еден ден, можда, само можда, ќе се разбуди „ѓаволицата“ во мене и (не)сакајќи ќе го повредам човекот што го сакам. Не можам да знам што ќе се случи и што сум способна да направам. Од кај да знам дека нема он да биде тој што мене ќе ме повреди?!

Дебилно е да размислувам за ова кога сум среќна и задоволна од тоа што го имам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Врската е супер... Се сакаме... Колку и да не сакам знам дека ќе направам погрешен потег и ќе го повредам:raz:
Како па да не, приказни за мали деца. Не може да сакаш некого и да знаеш дека ќе го повредиш. Ако навистина сакаш нема да размислуваш за вакви чудни појави.:toe:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Ако врската иде супер како што викаш горе и ако и двајцата се сакаме тогаш не гледам причина зашто да направам погрешен потег. А ако случајно направам тогаш ќе и признаам одма и ќе гледам во иднина да не ја направам истата грешка.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Тоа е најверојатно страв кој секој го чувствува кога врската цвета. Но да го мислам тоа сериозно и да верувам во истото ... не. Се знам себеси и знам дека неможам да повредам некој кој ми значи и го сакам. Ненамерно може да се случи - да, но намерно? Треба да ми истече цел памет од мене за да може да го направам тоа.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Ова мислам дека го пишуваше во темата за убави мисли:
-Ако нешто има шанси да се расипе, ќе се расипе.
Така да штом си помислила дека ќе отиде во аут, стави крај уште на време без да се малтретирате двајцата. Ако мислам дека ќе го повредам дечко ми, нема цел да сме заедно. Ќе додадам уште една од мислите што си ги прочитала по форумов:
-Да сакаш значи да му дадеш не некој можност да те повреди, верувајќи дека нема да го стори тоа. (нешто така ќе да беше)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
А зошто воопшто да се направи тој потег?! Ова ми е исто како и да немаш доверба во самата себеси! Ако љубовта е голема помеѓу двајцата, нема никогаш да се случи таквонешто! Но ако се чуствуваш несигурно, е тогаш можеби е она досаднотокое е самоедна голема симпатија, а за љубов.. никогаш не би рекла дека уште од напред можам да го направам она со што би го повредила!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
si zaminuvam!mi se ima sluceno samo ednas!
najverojatno toa sum go napravil zatoa sto premnogu ja sakav taa devojka!glupavo no vistinito :kesa:


 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Мислам дека е потребно да дадеш се од себе за да не го/ја повредиш онаа/оној што го/ја сакаш.
Мене ми се случи да мислам дека јас ја повредувам неа... Се додека не сфатив дека било обратно... Само бев слеп за да го видам тоа. На крајот, јас бев оној кој беше повреден.
Сепак најдов начин да го пребродам тоа.
А ако се сака, СЕ се можи, така и во твојот случај, верувам дека можете да најдете начин да го надминете сето тоа..
Верувам...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ne gledam potreba da go povredam nekogo dokolku iskreno go sakam...
Ako e obratno napustam teren, sekoe odolgovlekuvanje e dupla povreda:nesvest:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Многу често знаеме да си наметнеме внатрешни наредби и некои непишани забрани и правила. Колку се побројни, толку стравовите се поинтензивни и попостојани:)
Но, бесмислено е да се пригушуваат или насила да се искоренат. Напротив, треба да се доживеат, прекршат и изменат. Колку и да се мачни, стравовите се вистинскиот патоказ до тебе сам/а. Следи ги и ќе се спуштиш до длабочината на себе си, на тој начин ќе се ослободиш од нив.
Само така се искоренуваат:wink:
Голема доза на спонтаност, доволна доза на храброст и нема потреба од стравување дека ќе повредиш некого или ќе бидеш повреден.
Како и да е, скоро секогаш некој е повреден и без присуство на стравот...само она СКОРО секогаш, искористи го :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прво ако врската ми е супер, не гледам како би можела да знам дека ќе го повредам.
Второ, јас не сум таква личност која што би го повредила оној што ми значи. Познавајќи се себе, попрво би излегла повредена јас, отколку да повредам некој друг.
 
M

MIL

Гостин
Веќе кааа знајш дека че а повредиш треба да сме повнимателни ама иде и коа несвесно повредујш некој а не осечаш така да че ми биде ногу мака ако стварно а сакам и це извинам че а молам ако и тоа не пале ондак не ни било судено да бидиме заедно ама ја ци знам како ми е :(
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Тогаш чекаш да станеш полнолетна по австралиските закони. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom