Политиката меѓу навивачите

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Kako prvo linkot sto go ima postirano zver ne raboti mi pisue you are baned,a kako vtoro nemoj da mislis deka ako dojde vojna ce izbegam od front,i kako treto i ja placam danoci a ne samo ti ok?
Другар.... малку избега од темава...

На форумот од ЦЗ (на кој сега се банирани сите Македонски Адреси), имаше еден DELIJE_TETOVO кој им даде поддршка на оние кои нас не нарекуваа Бугари, ФИРОМЦИ, Јужни Срби....

За него Виктор вели...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Aj te molam viktor postiraj sto ima pisano toj "tetovacnec" zasto ja nemoem da vidim.
I koga ce dojde Zvezda na gradski ja ce navijam za Pobeda iako ja mrzim zatoa sto Hari go unisti klubot za koj navijam od malav Teteks i go prati u vtora liga iako trebase da igra u prva liga.pozdrav od Makedonsko Tetovo
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ѕвезда веке резервирала неколку вагони за Скопје подршка ке имат од навивачите на Олимпијакос кои исто така доагаат во Скопје(прашајте се зошто доагаат навивачите на Олимпиакос)пишува во денешниот спорт за тие од Тетово што даваат подршка на Ѕвезда и не нарекуваат ФИРОМЦИ тоа се сигурно некои срби или што мислат дека се срби Македонци не верувам дека има такви
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Aj te molam viktor postiraj sto ima pisano toj "tetovacnec" zasto ja nemoem da vidim.
I koga ce dojde Zvezda na gradski ja ce navijam za Pobeda iako ja mrzim zatoa sto Hari go unisti klubot za koj navijam od malav Teteks i go prati u vtora liga iako trebase da igra u prva liga.pozdrav od Makedonsko Tetovo
Поздрав до секакво Тетово. Ти напиша Димитар, не можам сега да видам, банирани сме. Значи не се пали, не сум мислел на тебе. :je:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ѕвезда веке резервирала неколку вагони за Скопје подршка ке имат од навивачите на Олимпијакос кои исто така доагаат во Скопје(прашајте се зошто доагаат навивачите на Олимпиакос)пишува во денешниот спорт за тие од Тетово што даваат подршка на Ѕвезда и не нарекуваат ФИРОМЦИ тоа се сигурно некои срби или што мислат дека се срби Македонци не верувам дека има такви
Колку ми сте смешни сите, зборувате како Победа да го минала првото коло :pos:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Колку ми сте смешни сите, зборувате како Победа да го минала првото коло :pos:
Абе фантом, :pos: Да имаше капацитет да ја сфатиш темава ќе беше во право, вака џабе е... :toe:

Или намерно, само за да провоцираш муабетов ти е?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе фантом, :pos: Да имаше капацитет да ја сфатиш темава ќе беше во право, вака џабе е... :toe:

Или намерно, само за да провоцираш муабетов ти е?
Не е намерно. Сето тоа дека делије резервирале вагони се ГЛУПОСТИ. Шо ако Победа не го помине прво коло (дај Боже да помине). Тоаш џабе картите? Не се толку наивни.

Иначе не провоцирам, туку ми беше ради тоа да не лета членот кој напиша дека резервирале вагони.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Колку ми сте смешни сите, зборувате како Победа да го минала првото коло :pos:
Јас не зборувам дека Победа го има поминато коло туку навивачита на Ѕвеза а и на мене не ми се верува дека Победа ке го помине првото коло а ти да не си некој Ѕвездаш ултрас:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас не зборувам дека Победа го има поминато коло туку навивачита на Ѕвеза а и на мене не ми се верува дека Победа ке го помине првото коло а ти да не си некој Ѕвездаш ултрас:vozbud:
Точно е дека навивам за Звезда, т.е. умрен сум по неа, ама НИКОГАШ не би навивал против македонски тим, или македонската репрезентација!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Не е намерно. Сето тоа дека делије резервирале вагони се ГЛУПОСТИ. Шо ако Победа не го помине прво коло (дај Боже да помине). Тоаш џабе картите? Не се толку наивни.

Иначе не провоцирам, туку ми беше ради тоа да не лета членот кој напиша дека резервирале вагони.
Не летам еве читај

http://sport.com.mk/?ItemID=D0A9472EC4DCF94D8831D766603F33DB
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ова...

Stella_Rossa_TETOBO
ДЕЛИЈА јуниор

да ГРЦИ не би пропуштили ово за ништа :) :) :) :)
било би лепо да се игра у прилеп
Stella_Rossa_TETOBO
ДЕЛИЈА јуниор

Како што се смо сви приметили Македонска Ултрас Сцена нај активна је по форумима , врло су опасни и зато пазите шта радите :) :) :) :)
па ултраси видимо се у прилепа града 07.08.07
све најбоље....

збор-два за Бошко , он живи за Звезду и све што ради ради за њу а не за маке...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Da mu ja ebem ja krvta na nego mi go srami i gradot i drzavata takvi ka nego jаze i na sred plostad.I to sto vika Bosko sve sta radi radi za zvezdu a ne za makedonce c cc.c. .cc.c c.c pa da mu ja ebem krvta sto e bosko i sto e on e zaradi vakvi ka ova gomno ni se raspaga drzaavata
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
Мое сценарио
сигурно 1,500 Срби и едно 500 Грци на северна трибина на Градски
Мајмуни 500 души на исток(преку сила)
цела утакмица гостите ке скандираат ''Јужна Србија никад Македонија'' помогнати од Грчињата што ке мафтаат со нивните виргини(тие на плава позадина)
Во случај на инцидент верувајте Скопје ке го пеат попови зошто ке биде празно а и да не е Мајмуни се премногу бедни за нешто конкретно
Ова колку и да лошо сакам да се случи за да влезе во главата на простиот Македонец дека на овој свет нема пријател во ниеден народ и да се свати дека не се овие истите Срби што биле пред 91.Југославија умре!!!sd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom