Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Сонував како присуствувам на свадба на вујко ми и вујна ми (кои се венчани)
и како сум го фатила невестинското цвеќе.
Што би можело да значи?

Многу лош предзнак, како и да е внимавај многу, ова е многу лош сон...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
А, во која смисла лош? :(:toe:

Ова ти го кажувам од што така ми го пренеле толкувањето, односно баба ми.. цвеќиња на сон значат смрт нечија, свадба е болест на тие кои се младенци, не сакам да звучам лошо ама тоа е моето толкување, и ректо коа не се остварува, дури мене ми е страв коа сонувам, зошто веднаш си го знам значењето на сонот, и нормално немора да значи дека обавезно ќе се оствари, еве едно мало олеснување сонови кои што се сонуваат во недела не се остваруваат дали добри или лоши..
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Епа јас во недела го сонував сонот, се надевам нема да се оствари.

Благодарам многу.:smir:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Девојка ми ме сонувала два дена по ред во ист сон. Јас сум бил во црвена маица, сме биле негде и сум си отишол без да се поздравам а она заради тоа страшно се изнервирала. Ај некој ако може да го протолкува дур не ме сонувала и по трет пат.

Однапред благодарам:smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сонував како се шетам со девојка ми негде (не сум сигурен каде матен сум) и некој човек со скината облека ми постави загатка , нешто беше со четири парички незнам ни јас , а јас само го игнорирав, он се раздра по мене, а јас му го немав спомнато името и се разбудив.
Што може тоа да значи?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Девојка ми ме сонувала два дена по ред во ист сон. Јас сум бил во црвена маица, сме биле негде и сум си отишол без да се поздравам а она заради тоа страшно се изнервирала. Ај некој ако може да го протолкува дур не ме сонувала и по трет пат.

Однапред благодарам:smir:

Правниче, изненадија со некоја романтична вечер, или ако милува и луда хард кор исто ќе заврши работа, очигледно е жедна за љубов со тони.

Сонував како се шетам со девојка ми негде (не сум сигурен каде матен сум) и некој човек со скината облека ми постави загатка , нешто беше со четири парички незнам ни јас , а јас само го игнорирав, он се раздра по мене, а јас му го немав спомнато името и се разбудив.
Што може тоа да значи?

Ќе ти претстои предизвик пази што ќе одбереш и размисли два пати:smir:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Другарка, го сонвела дечко и неколку пати по ред и бил болен од некоја тешка болест и случајно и раскажвев нешо за темава па замоли да прашам... Имат некакво посебно значење сонов?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Другарка, го сонвела дечко и неколку пати по ред и бил болен од некоја тешка болест и случајно и раскажвев нешо за темава па замоли да прашам... Имат некакво посебно значење сонов?

Нека не се секира здрав ко дрен е дечкои:smir:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Сонувам како се давам у цицки...многу цицки...ве молам за помош :(
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Шмеќерче, да не стагнираш со сексуални активности па сега има мори м?
Луси...сув е месецов ама...јебем ли га првпат вака...
Излеа сум опседнат
Но сепак...убаво е тоа да го сањам...ама овој пат се гушев у сонот :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.728
Поени од реакции
19.890
Луси...сув е месецов ама...јебем ли га првпат вака...
Излеа сум опседнат
Но сепак...убаво е тоа да го сањам...ама овој пат се гушев у сонот :)
Ништо страшно шмеќерче, напрај еден убав меч у ринг(тоалет или на кујнска маса) и има да ти изчезнат гушењата ќе видиш, траст ми ај тел ју д тру :)
 
S

stereo m'c

Гостин
цела вечер сонувам како пијам вода....што би значело тоа ?
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako sum se vrakala od nekoja diskoteka i gi vidov roditelite na edna drugarka i sum im pisala nekoja poraka za fala i sum si pomislila zs sum raskinala so deckoto.ima nekoe znacenje?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom