Сонови, толкување на сонови

E

`EsCaPe`

Гостин
Ај да си прашам за уште еден сон.
..Сонував како со кола се возев со татко ми, сестра ми и баба ми и по патот имаше многу луѓе кои демек беа упатени кон едно езеро што се наоѓаше лево од нас. Наводно биле секта и ќе вршеле групно самоубиство со тоа што ќе се фрлат во водата ( :nesvest: ).. И наеднаш колава почна да се лизга и со голема брзина почнавме да се движиме накај езерото и јас почнав да паничам, но колава некако помина над езерото и се најдовме на другата страна од него, на една улица. Ама веднаш до улицата имаше провалија и паднавме надоле. Само јас мислам останав жива, се држев за една карпа, а под мене вода имаше, веројатно река.. И пред да паднам се разбудив.

Шо значи?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Што значи да сонуваш дека настапуваш на сцена? Пред многу луѓе?

Значи дека ќе се истуриш ко што треба за некое време... сите карти на маса на сите...

Сонував како со еден близок другар седиме во соба, целата со порткалови завеси, и лежевме на под... Имаше трошки, и ги собиравме од подот. На излегување од собата, пред нас излезе еден сив, огромен коњ, но со мнооогу чудна глава, како полу коњска, полу човечка.... Другар ми го галеше, а јас се плашев, не можев да го погалам.
Што би можело да значи ова?

Ќе има некое славење и голема гордост за некој настан..

Ај да си прашам за уште еден сон.
..Сонував како со кола се возев со татко ми, сестра ми и баба ми и по патот имаше многу луѓе кои демек беа упатени кон едно езеро што се наоѓаше лево од нас. Наводно биле секта и ќе вршеле групно самоубиство со тоа што ќе се фрлат во водата ( :nesvest: ).. И наеднаш колава почна да се лизга и со голема брзина почнавме да се движиме накај езерото и јас почнав да паничам, но колава некако помина над езерото и се најдовме на другата страна од него, на една улица. Ама веднаш до улицата имаше провалија и паднавме надоле. Само јас мислам останав жива, се држев за една карпа, а под мене вода имаше, веројатно река.. И пред да паднам се разбудив.

Шо значи?

Некој бурни периоди те очекуваат и со последици..
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Ај јас да прашам: Сум била во мојот двор и сум била оптегната на едно столче и рендав гравче а потоа како салата сум го изела и по некоја ден ми нашле некоја голема бактерија во желудникот.Коа се разбудив цел стомак ми беше вкочанет? Што може да значи Луси_лу?:uvo:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
леле кажете ми што значи да сонуваш свадба, ама твоја? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ????????????????????????????????????????????????????
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Здраво, ај ако може некој да ги протолкува моиве сонови :)

1.
Го сонував овој сон пред неколку дена ( незнам точно, околу 4-6 дена ). Сонував како од некоја ливада (али од тревата од земјата ) доаѓа некаков звук како да пее некој, и сакав да видам што е тоа. Отидов таму и ми испадна змија така приличо голема. Почна да ме брка али и избегав одма.

2.
Го сонував овој сон пред 3 дена. Сум бил во школо прва смена, и завршиле часовите и сум трганал за накај дома, али по некој друг пат, кога еден човек ми дојде од позади мене и ме застрела во глава и умрев:vozbud:. После некое време како да сум оживеал и сум станал мајмун и ко демек мајмуните имале јака глава и не сум умрел од типот што ме застрелал. После кога сум дошол во школо, сите биле радосни што пак ме гледаат :toe:

3.
Го сонував овој сон пред 1 ден. Сонував како чичко ми загинал во сообраќајна несреќа. Инаку чичко ми е таксиста, а во сонов возел на некој подолг пат и излетал од патот. А подцна во сонот сум отишол на неговиот гроб, и тој ми се појавил и сум си правел муабет со него, сум го прашувал како се десила сообракајката и тој ми кажувал и така :Ѕ...малце језиво али тоа е (мислам, језиво ми е сега малце, инаку во сонот не ми беше воопшто језиво)... и се разбудив и беше 4:49 саат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Здраво, ај ако може некој да ги протолкува моиве сонови :)

1.
Го сонував овој сон пред неколку дена ( незнам точно, околу 4-6 дена ). Сонував како од некоја ливада (али од тревата од земјата ) доаѓа некаков звук како да пее некој, и сакав да видам што е тоа. Отидов таму и ми испадна змија така приличо голема. Почна да ме брка али и избегав одма.

2.
Го сонував овој сон пред 3 дена. Сум бил во школо прва смена, и завршиле часовите и сум трганал за накај дома, али по некој друг пат, кога еден човек ми дојде од позади мене и ме застрела во глава и умрев:vozbud:. После некое време како да сум оживеал и сум станал мајмун и ко демек мајмуните имале јака глава и не сум умрел од типот што ме застрелал. После кога сум дошол во школо, сите биле радосни што пак ме гледаат :toe:

3.
Го сонував овој сон пред 1 ден. Сонував како чичко ми загинал во сообраќајна несреќа. Инаку чичко ми е таксиста, а во сонов возел на некој подолг пат и излетал од патот. А подцна во сонот сум отишол на неговиот гроб, и тој ми се појавил и сум си правел муабет со него, сум го прашувал како се десила сообракајката и тој ми кажувал и така :Ѕ...малце језиво али тоа е (мислам, језиво ми е сега малце, инаку во сонот не ми беше воопшто језиво)... и се разбудив и беше 4:49 саат.
Vidi drugar , se e do podsvesta , ne nabivaj si filmovi za se so ke sonis , oti znaes kolkava e moktta na podsvesta , ne ? :) 1 son : - zmijata - nekoj saka da ti napakosti - zaguba nekoja , livadata -- nekoja paricna i materijalna dobivka ....2 son : - toa sto te ubile - steta nekoja , toa so majmunot :) - ne si iskren so nekogo . 3 son : - nekoja radost posle taga , i smiruvanje so nekpoj prijatel . Po kojznae koj pat kazuvam :) - sonovite se proizvod na nasata fantazija , ne sekogas imaat nesto da ni kazat , zagrizi se samo ako sonot ti se povtoruva povekje pati ... pozdrav

леле кажете ми што значи да сонуваш свадба, ама твоја? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ????????????????????????????????????????????????????
oooo so srekja da ti e , pa ti ke se mazis za brzo :) lele tvojata ke bidi svadba na mileniumot - cela kajgana kaj tebe na svadba ke bidi, jas - kum :) oti prorocanstvoto moe kaza deka ke se mazis :) ne znam so znaci tvoja svadba ali eve so e svadba :)Aко присуствувате на свадба - за оние во брак задоволство со децата, за другите брак; ако играте на свадба - чувајте се од спротивниот пол; ако гледате свадба - пречки во животот; ако договарате свадба - домашни нервоэи. A valjda toa so si bila nevesta ti ke osovas semejstvo :) taka veli ovoj sonovnikot - aj so srekja da ti e :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пред некое време сонував како черепот , односно тилот на главата ми се раздвојува на два дела и цело време ме боли( реално ме болеше не во сонот ) .
И така некој безвезни дејства , муабети со пријател и у сред муабет се вртам , гледам човек во бел блузон со капуљача на него како ме подгурнува со рамо како што поминува покрај мене и мене главата се повеќе и повеќе ми се расцепува и се разбудив кога ми стигна до устата.
 
Член од
29 март 2008
Мислења
186
Поени од реакции
4
Вчера сонував како одам на школо вечерно време и се пуштам по една кривина овде кај мене, и наеднаш слушнав чуден крик а во рака имав фенер па го пуштив фенерот и не многу далеку од мене имаше еден човек(облеката му беше цела испокината,грозен во лицето) клекнат на колена и ме стопира со раците мава за да се вратам на зад...И се разбудив.:icon_conf:icon_confМногу беше језиво:(:S
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Дали некој знае што значи ако сонуваш војна?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Пред некое време сонував како черепот , односно тилот на главата ми се раздвојува на два дела и цело време ме боли( реално ме болеше не во сонот ) .
И така некој безвезни дејства , муабети со пријател и у сред муабет се вртам , гледам човек во бел блузон со капуљача на него како ме подгурнува со рамо како што поминува покрај мене и мене главата се повеќе и повеќе ми се расцепува и се разбудив кога ми стигна до устата.
Vidis sonot izgleda epten jeziv , strasen buuuu :) cerepot ti se nekoj grizi steta nekoja , ali zato pa imas i neocekuvan nastan - te ceka srekjata :)
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
strasno e koga sonuvam sto ke mi se sluci vo idnina ....i najcesto patam od nesonica zasto znam koga legna deka ke mi se prikaze nastan sto me ceka:(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Вчера сонував како одам на школо вечерно време и се пуштам по една кривина овде кај мене, и наеднаш слушнав чуден крик а во рака имав фенер па го пуштив фенерот и не многу далеку од мене имаше еден човек(облеката му беше цела испокината,грозен во лицето) клекнат на колена и ме стопира со раците мава за да се вратам на зад...И се разбудив.:icon_conf:icon_confМногу беше језиво:(:S
Nisto care , imas nekoj tajni neprijateli ... grdotijava te predupreduva :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не се сеќавам точно на сонот ама нешто вака беше..
Во сонот беа присутни многу луѓе со кои сум блиска, но и некои со кои сум само познаничка.Не' бркаше ајкула знам, и како у оние фантастичнине филмови, рушеше се' пред себе, се симнуваше од спрат на спрат рушејќи го зидот и слично, па потоа и во маало мене ме бркаше, навечер знам беше, ама не ме фати, иако трчав избезумено и полна со страв.Се дерев по другите каде да идат и да внимаваат и се' тоа.
Потоа се префрлив на друго место, ова ваљда е друг сон.
Бев во една затворена просторија, и внатре имаше само едно како базен округло, внатре пливаше една рипка.Од едната страна стоев јас, од другата еден мој другар.Ја фаќавме рипката и демек таа исполнуваше желби,се нагодував со другарот, си довикувавме што да посакаме и слично, но како да му гледав некоја алчност на фацата, некое зло, се зачудив така гледајќи го..

Толку отприлика.

Луси?:nesum:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Сонував нокеска како бегам од некого, па бегајки паднав во една бездна и се обидував да се спасам ама не успеав и пагајки така по некои стрмни планини, карпи умрев и чудно беше што како да бев на 2 места и цело време ја гледав сопствената смрт и неможев да си помогнам!!!

Има некое толкување ова?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom