Сонови, толкување на сонови

С

Спенсер

Гостин
хммм, идам со девојчето шо ми се свиѓа по пат, и ми даде бел апарат да се сликаме нешо,и ја да испробам сликнав на страна (2-3 девојчиња кои викаа не ме сликај!!!) и после тоа девојчето со мене избега назад негде,и се разбудив (у сонот,тргнавме од куката на мој другар)
Премрежје, повторување на некои работи.
може малце да ми пообјасниш???
 
V

Viktoranius

Гостин
Ауу какви гадни сонови значи стварно не ми се верува.

Луси ќе те замолам стварно да ми го објасниш ова, затоа што многу ме загрижува.

Сонував едно девојче од мојот клас ( патем да напоменам дека ја сакам, или барем мислам дека ја сакам, и јас незнам што чувствувам ) и бевме повеќе другари зберени и нешто како да се закачувавме на шала. Потоа се доближи до мене и јас некако како да сакав да ја гушнам, и ми се тргна од рацете некако насилно и падна на скалите и почна да и тече крв од главата. Потоа повикаа брза помош и ја однесоа, а јас отидов кај тетками и плачев. Кога си отидов дома уште на самата врата мајками ми рече дека умрела.

Значи таков грозен сон до сеа немам сонувано. Да и се случи нешто на таа личност мислам дека ќе немам веќе смисла за живот.

Иначе да напоменам уште една ствар, баш сеа станав само за сонот да го напишам и земав една чаша сок да се напијам, али кога ја полнев чашата некако необјасливо ми се лизна на бирото и се скрши горниот дел. Знам дека нема врска тоа со сонот, али кога ќе се случи таква "коинциденција" просто уште толку ќе се замрзнеш.

Луси кога ќе го прочиташ тоа одговори ми бргу, затоа што стварно сум загрижен, а и незнам дали да и кажам денес во школо за тоа.:(
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ауу какви гадни сонови значи стварно не ми се верува.

Луси ќе те замолам стварно да ми го објасниш ова, затоа што многу ме загрижува.

Сонував едно девојче од мојот клас ( патем да напоменам дека ја сакам, или барем мислам дека ја сакам, и јас незнам што чувствувам ) и бевме повеќе другари зберени и нешто како да се закачувавме на шала. Потоа се доближи до мене и јас некако како да сакав да ја гушнам, и ми се тргна од рацете некако насилно и падна на скалите и почна да и тече крв од главата. Потоа повикаа брза помош и ја однесоа, а јас отидов кај тетками и плачев. Кога си отидов дома уште на самата врата мајками ми рече дека умрела.

Значи таков грозен сон до сеа немам сонувано. Да и се случи нешто на таа личност мислам дека ќе немам веќе смисла за живот.

Иначе да напоменам уште една ствар, баш сеа станав само за сонот да го напишам и земав една чаша сок да се напијам, али кога ја полнев чашата некако необјасливо ми се лизна на бирото и се скрши горниот дел. Знам дека нема врска тоа со сонот, али кога ќе се случи таква коинциденција просто уште толку ќе се замрзнеш.

Луси кога ќе го прочиташ тоа одговори ми бргу, затоа што стварно сум загрижен, а и незнам дали да и кажам денес во школо за тоа.:(
Не се грижи, нема ништо страшно во сонот. Функцијата на сонот е на пластичен начин да ни го објасни она што на свесно ниво не можеме да го препознаеме. Нема врска со никакви претскажувања или гледање во иднината.

Како што си кажа девојката многу ја сакаш и не би можел да поднесеш да и` се случи нешто, односно да биде повредена. Онака како што си сонил, само покажува дека ако форсираш или пробаш малку понасилно да и` се приближиш таа ќе биде повредена. Меѓутоа, тоа не значи дека така ќе биде и во реалноста. Направи разлика, она што велам е дека сонот е само твојот потсвесен страв дека тоа би можело да се случи. Во себе се плашиш дека доколку пробаш да и` се приближиш би можел да ја повредиш, а тоа и тебе ќе ти донесе болка. Затоа, полека, глатко и слободно, нема ништо страшно остави работите сами да се случуваат. И никако не и` кажувај дека си ја сонил во таква ситуација, само повеќе ќе ја уплашиш и нејзе, или може да си помисли дека си откачен.

Инаку, чашата што ти се лизнала не значи ништо, само твое мало невнимание после нешто што ти го растреперило срцето. На сите ни се случува да скршиме нешто кога не гледаме или кога не внимаваме. Кулирај и уживај. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ауу какви гадни сонови значи стварно не ми се верува.

Луси ќе те замолам стварно да ми го објасниш ова, затоа што многу ме загрижува.

Сонував едно девојче од мојот клас ( патем да напоменам дека ја сакам, или барем мислам дека ја сакам, и јас незнам што чувствувам ) и бевме повеќе другари зберени и нешто како да се закачувавме на шала. Потоа се доближи до мене и јас некако како да сакав да ја гушнам, и ми се тргна од рацете некако насилно и падна на скалите и почна да и тече крв од главата. Потоа повикаа брза помош и ја однесоа, а јас отидов кај тетками и плачев. Кога си отидов дома уште на самата врата мајками ми рече дека умрела.

Значи таков грозен сон до сеа немам сонувано. Да и се случи нешто на таа личност мислам дека ќе немам веќе смисла за живот.

Иначе да напоменам уште една ствар, баш сеа станав само за сонот да го напишам и земав една чаша сок да се напијам, али кога ја полнев чашата некако необјасливо ми се лизна на бирото и се скрши горниот дел. Знам дека нема врска тоа со сонот, али кога ќе се случи таква "коинциденција" просто уште толку ќе се замрзнеш.

Луси кога ќе го прочиташ тоа одговори ми бргу, затоа што стварно сум загрижен, а и незнам дали да и кажам денес во школо за тоа.:(

Пред се си и го продолжил животот, солзите во сонот се радост, како и да е не е воопшто лош сонот, очекувај баш пријатно нешто да ти се случи..

А тоа со чашата од самата возбуда или вознемиреност од сонот, ти се има лизнато, понекогаш премногу се врзуваме со сништата и така се рефлексираат врз нас:smir:

може малце да ми пообјасниш???

Одсликување, слики на сон се дволичности, или ситуации во кои имаш повеќе одговори, на пример, за девојчето може ти е симпатија но не е се она што се претставува, сепак се работи за нешто што те врзува за сонот, нели подсвеста е онаа која ни ги праќа сигналите, и работите кои не би си ги признале, доста добро знаат да се појават на сон, кога свеста е успана а совеста работи многу убаво и ги открива сите они потиснати чувства, желби и страсти.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Може некој да ми каже што значи да сонуваш мртов човек, кој како да го познавав ама не ми е многу близок.Инаку во сонот го гледав како жив, не правев муабет со него,а и не памтам што конкретно беше во сонот но знам дека си реков од каде сега овој жив?
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
sonot najcesto e prodolzetok na sluckite od sekojdnevniot zivot.Mnogu pati optovareni od problemite vo zivotot,gi sonuvame istite raboti sto ne macele preku denot.E aj sega odmori se:vozbud:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонував како една братучетка од Италија дошла на гости кај мене со некоја нејзина другарка која е италијанка. И така сега си седиме нз што нз како, јас одам да варам кафе, се враќам тие 2 на мојата тераса а типката од италија се пораѓа. :nesum:
А кога дојдоа таа не беше трудна бе незнам од каде тоа.
Не се породи типката пред мене, се разбудив. :wink:

Толкување?
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Нова сум...почетник хехе и прочитав неколку ваши искуства..и се наежив на некои...сакам сеа да ви кажам и еден мој сон... едно утро, се разбудив накај 10 и си викам ај рано е ќе поспијам уште малце..викенд знам беше..и добро пак некако заспав..и наеднаш ми се појави црна мачка на креветот и изненадно ме изгреба толку силно што се разбудив одма со вистинска болка во раката и се вознемирив цела и после не можев да заспијам... чудна беше болката..не ми е јасно како можеше толку да ме боли, а знам дека тоа беше само сон..:toe:
 
B

black angel

Гостин
vaka znaci tatkomi pocina pred nepolni 40 dena i bas go sonuvav kako sedi vo dnevna kaj mene doma i na masata mn jadenje jas proagam nekolku pati od kaj nego a toj ne se ni vrti da me pogledne sto znaci?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
vaka znaci tatkomi pocina pred nepolni 40 dena i bas go sonuvav kako sedi vo dnevna kaj mene doma i na masata mn jadenje jas proagam nekolku pati od kaj nego a toj ne se ni vrti da me pogledne sto znaci?
Значи дека и тој вам и вие нему многу му недостасувате, обично луѓето кои ни се многу блиски и ги сакаме а се починати, често ги сонуваме од самото тоа што ни недостасуваат, не грижисе не е страшно само е голема пуста желба да е со вас. :(

Нова сум...почетник хехе и прочитав неколку ваши искуства..и се наежив на некои...сакам сеа да ви кажам и еден мој сон... едно утро, се разбудив накај 10 и си викам ај рано е ќе поспијам уште малце..викенд знам беше..и добро пак некако заспав..и наеднаш ми се појави црна мачка на креветот и изненадно ме изгреба толку силно што се разбудив одма со вистинска болка во раката и се вознемирив цела и после не можев да заспијам... чудна беше болката..не ми е јасно како можеше толку да ме боли, а знам дека тоа беше само сон..:toe:
Непријатели, штета во домот...

Сонував како една братучетка од Италија дошла на гости кај мене со некоја нејзина другарка која е италијанка. И така сега си седиме нз што нз како, јас одам да варам кафе, се враќам тие 2 на мојата тераса а типката од италија се пораѓа. :nesum:
А кога дојдоа таа не беше трудна бе незнам од каде тоа.
Не се породи типката пред мене, се разбудив. :wink:

Толкување?

Значи олеснување или решавање на некои проблеми...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Сум сонувал некролог од дедо ми кој што беше откачен?WTF?
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Сонував дека сум гледал ноќе во ниедно време како сум гледал некој документарец за духови. Затоа што не сум сакал да го гледам сам, сум ги повикал мајка ми и татко ми да го гледаат, но они не сакале. Така, јас сум бил сам во собата и као на телевизија почнале да даваат реален клип од кој јас сум имал големо чуство на страв. Сум го гледал некое време и сум го видел духот на телевизија како доаѓа накај мене и јас сум се исплашил многу...
Што би можело да значи ова?:nesum:
Edit - Не знам дали има врска ова, баба ми почина пред една недела, а таа недела исто така читав статии за паранормални појави
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Сонував, како јас и некои мои блиски другари и по некој од семејство трчаме, као да правиме трка кој прв да стигне до куќата на еден пријател во соседството! И јас бев прв! И само што стигнав, тој стоеше на портата и се разбудив:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom