Сонови, толкување на сонови

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Стварно многу лош сон сонував.
Ја тепав една баба со палка,а таа се криеше под кревет.
Ама женава ко лоша да била незнам ама мене едно време ко жал дами беше да ја мавам и та се исправи и ме фати за рацете ,а имаше многу долги црвени нокти..После знам дека продолжив да ја мавам:nesum:

Не е убаво пред се нокти, тага..

Сонував дека сум си ги облекувала моите чизми и кога сум ги облекла сум видела дека ми ја нема на десната нога штиклата од чизмата т.е дека ми била скршена ,а на другата нога стоела штиклата на чизмата.
Лусии?:helou::smir:

Некој ќе ти понуди нешто, што нема да ти биде баш некако пријатно..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Мојата голема желба ја сонувавм.
Сонував како некако купувам електрични гитари дури 5, бев пресреќен на едната гитара им се скина жицата и ке ја фрлев, одев кај дедо ми да се израдувам, после сонував нешто како да свирам во некој бенд ама сега не ми текине башка, ама важното сонував како имааам гитара, чувството кога ми е врака !!

Што може да биде!?


ПС- Дедо никогаш не е свирал гитара а ја одам кај него да учам. :pos:СОН.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ја сонував требало да се мажам.И мене кој ми кажаа за кого ќе се мажам почнав да паничам и ја натерав мајка ми да ја откаже венчавката.Кој отидовме у црквата мајка ми да откаже,таму имаше многу луѓе меѓу кои и родителите од една моја сегашна непријателка да ја наречам,и ја морав да се скријам за да не ме видат другите,зошто ако ме видоја ќе морав да се мажам.Ама сепак ме видоја и ме натераа да се мажам,и одма се најдов облечена у венчаница и идев кон олтарот,ама попот кој ме праша дали сакам да се мажам јас почнав да викам Не,не сакам,скандали правев.

Аууу ама кошмар еј.

Луси Лу,хелп?
Нелагодност, болест, непријатности..:(

Мојата голема желба ја сонувавм.
Сонував како некако купувам електрични гитари дури 5, бев пресреќен на едната гитара им се скина жицата и ке ја фрлев, одев кај дедо ми да се израдувам, после сонував нешто како да свирам во некој бенд ама сега не ми текине башка, ама важното сонував како имааам гитара, чувството кога ми е врака !!

Што може да биде!?


ПС- Дедо никогаш не е свирал гитара а ја одам кај него да учам. :pos:СОН.

Среќа некоја, оставарување:smir:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Хах, јас сонував еден згоден доктор како требал да ме лечи .. а јас сум се заљубила во него :kesa::pipi:.Углавно сонував доктор, а што е тоа..?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Хах, јас сонував еден згоден доктор како требал да ме лечи .. а јас сум се заљубила во него :kesa::pipi:.Углавно сонував доктор, а што е тоа..?
Здравје е еким на сон да сонуваш:smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонувам како возам кола. Цело време се плашев да не згрешам нешто, а уствари добро возев.. Ме сопре полиција, ау кој страв. Ама цајканот ми се насмеа и ми вика дечко може да продолжиш.

???
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонувам како возам кола. Цело време се плашев да не згрешам нешто, а уствари добро возев.. Ме сопре полиција, ау кој страв. Ама цајканот ми се насмеа и ми вика дечко може да продолжиш.

???
Кола да возиш на сон е грижа, неспокој..
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
сонував дека сум добила..знаете, оние денови од месецот. не знамод каде тоа, најверојатно пошто треба да добијам. има некое значење или само дека ќе ми дојде кај и да е?:pos2:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сонував како со братучедка ми и со уште една група на деца (или луѓе, не знам) бевме у друг град, непознат, голем... И сеа сонов идеше вака... Застана прво автобусот на едно место, пред градот ко селце така помалечко покрај една река.. и слеговме сите шо слеговме, и ја тргнав накај градот сам, пешки... Поминуав низ туѓи дворови, за побрзо да стигнем до градот. У еден двор ме нападнаа кокошки :)uvo:) и излезе една стара жена, и ја прашав на македонски: Кај е градот, и ја нишна главата лево десно, сватив дека не ме разбира и на англиски ја прашав, и пак не ме разбра, и си продужив низ дворовите... И некако стигнав до градот. Праев шо праев низ градов сам... и дојде време назад да се вратам пошо ќе тргаше автобусот за накај дома.. И влегов у едно комбе со едни непознати луѓе, кои испадна дека беа банда нешо у тој стил... и сакаа да ме тепаат внатре, арно ама ми се јави братучедка ми и ми рече: Доаѓај брзо кај рекава немаме време ќе замине автобусот... се секираат нашиве за нас. И овие у комбево слушнаа (и ме разбраа, не знам како :))и ме пуштија, се смилуваа. И коа слегов кај рекава, трчав трчав накај бусот, и не знам дали стигнав на време... Толку :)

Шо значи? Луси? :smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
сонував дека сум добила..знаете, оние денови од месецот. не знамод каде тоа, најверојатно пошто треба да добијам. има некое значење или само дека ќе ми дојде кај и да е?:pos2:
Убава вест ќе чуеш:smir:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Сонував како со братучедка ми и со уште една група на деца (или луѓе, не знам) бевме у друг град, непознат, голем... И сеа сонов идеше вака... Застана прво автобусот на едно место, пред градот ко селце така помалечко покрај една река.. и слеговме сите шо слеговме, и ја тргнав накај градот сам, пешки... Поминуав низ туѓи дворови, за побрзо да стигнем до градот. У еден двор ме нападнаа кокошки :)uvo:) и излезе една стара жена, и ја прашав на македонски: Кај е градот, и ја нишна главата лево десно, сватив дека не ме разбира и на англиски ја прашав, и пак не ме разбра, и си продужив низ дворовите... И некако стигнав до градот. Праев шо праев низ градов сам... и дојде време назад да се вратам пошо ќе тргаше автобусот за накај дома.. И влегов у едно комбе со едни непознати луѓе, кои испадна дека беа банда нешо у тој стил... и сакаа да ме тепаат внатре, арно ама ми се јави братучедка ми и ми рече: Доаѓај брзо кај рекава немаме време ќе замине автобусот... се секираат нашиве за нас. И овие у комбево слушнаа (и ме разбраа, не знам како :))и ме пуштија, се смилуваа. И коа слегов кај рекава, трчав трчав накај бусот, и не знам дали стигнав на време... Толку :)

Шо значи? Луси? :smir:


aman be ti, само сонуаш штогодарије:pos2:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував како со братучедка ми и со уште една група на деца (или луѓе, не знам) бевме у друг град, непознат, голем... И сеа сонов идеше вака... Застана прво автобусот на едно место, пред градот ко селце така помалечко покрај една река.. и слеговме сите шо слеговме, и ја тргнав накај градот сам, пешки... Поминуав низ туѓи дворови, за побрзо да стигнем до градот. У еден двор ме нападнаа кокошки :)uvo:) и излезе една стара жена, и ја прашав на македонски: Кај е градот, и ја нишна главата лево десно, сватив дека не ме разбира и на англиски ја прашав, и пак не ме разбра, и си продужив низ дворовите... И некако стигнав до градот. Праев шо праев низ градов сам... и дојде време назад да се вратам пошо ќе тргаше автобусот за накај дома.. И влегов у едно комбе со едни непознати луѓе, кои испадна дека беа банда нешо у тој стил... и сакаа да ме тепаат внатре, арно ама ми се јави братучедка ми и ми рече: Доаѓај брзо кај рекава немаме време ќе замине автобусот... се секираат нашиве за нас. И овие у комбево слушнаа (и ме разбраа, не знам како :))и ме пуштија, се смилуваа. И коа слегов кај рекава, трчав трчав накај бусот, и не знам дали стигнав на време... Толку :)

Шо значи? Луси? :smir:
Држ се гарфилд те чекаат бурни периоди со многу промени, подеми и падежи..:smir:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А што значи на граница идам со татко ми да вадам виза нешти и се мислам албанска беше граница и нарениот ден треба да патувам со деца од клас негде а ми е смачено,тешко..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
А што значи на граница идам со татко ми да вадам виза нешти и се мислам албанска беше граница и нарениот ден треба да патувам со деца од клас негде а ми е смачено,тешко..
Значи дека сакаш да смениш нешто, ама сеуште ти е рано...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom