Kуќи опседнати од духови?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ВМРО напиша:
Ima edna kuka kaj Sveta Sofija...ne znam dali zboris za istata? Na Gorgi Boev e taa kuka....porano idev tamu i mozam da kazam deka cudni raboti ni se slucuvaa:)
Не мислев на таа куќа:) Мислев на една куќа на кеј:)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Скулгрл напиша:
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)
И јас имам слушано за таа куќа,не ретко и поминувам од таму,али се тоа ми се бла бла муабети!А и претежно сум ги слушала од такви луѓе!
Не верувам во такви работи и неам некој страв кога поминувам покрај зелената куќа опседната со духови!:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Слушав имало во Охрид некоја куќа по Варошон, ама не разбрав кај е поточно... Иначе ми се сака да влезам и да видам дали имат нешто чудно;). А не верувам дека постојт куќа опседната со духови, затоа што не постоет духови... Сите мислат дека духовите се од луѓе кои имале незавршена работа додека биле живи и сега се заглавени меѓу двата света... Но затоа што имам разговарано со доста учени луѓе во оваа област (значи од прва рака информација:)), душата по смртта излегува од телото 20тина центиметри и толку... не шетаат како што гледаме по филмовите, туку само лебдеат на тоа место.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
JohnnyMass напиша:
Ја знам за една куќа у центарот на Штип што ја сметаат за полна со духови и вампири и такви слични суштества.Со години така стоеше празна ама ете сега ми кога бев последен пат, сестра ми ми кажа дека сега во куќата е централата на некое радио.И откако работи радиото никој од тие вработените не се "пожалил" дека го вознемируваат духови.Бар така ми кажа.
духови е едно...а вампири е друго и не може да е опседната со вампири...како ке изгледа тоа???

он топик:верувам затоа што ... ај не зборам ќе ме ду*ите после....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ај кажи сеа шом почна... баш ме интересират.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
A.O напиша:
ovde kaj nas vo PP se kazuva za nekoj kuki koi bile opsednati so duhovi pa na site so 4e se vselele vo tie kuki sami im se palele lambite sami vratite im se zatvorale,otvorale. sega brzam posle 4e go dopisam postov
Јас имам таков филм гледано, сличен, али воопшто не ме плашат такви филмови и приказни бидејќи не верувам во духови, тоа ми се како приказни за плашење мали деца. :helou:
А за приказни за духови, немам многу слушано, али уште у моментов можам една да измислам. :)
Бај Д Веј, сите приказни за куќи опседнати со духови се слични (ако не исти) на оваа што ја постирав. :wink:
 

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
abe i mene ne me plasat horor filmovite i so zadovolstvo gi gleddam pa ve prasuvav taka pa mozi i da istrazime neso :P od mala proverka nema gajle aahhaha
 
А

Адриано

Гостин
Kaj nas vo veles poto4no kaj mene u komsii vo edna kukja baagi stara lugjeto so ziveeja se zalea deka imale duhovi i deka im ja gasele lambata i im ja otvarale vratata deka gi krsele sadovite i deka im gi kradele alistata i predmetite!!srasna rabota!!
ina4e prikaznaa e od drugar4eto so ziveese tamu i se isselija cela familija poradi toa!!!


zaboraiv da kazam--posle 2-3 meseci go prasav tato dali ima duhovi kaj komsijata i pazi odgovorov-----Oni(komsiite) ziveele pod naem tamu i morale da se isselat i za da go izlazat deteto mu rekle deka ima duhovi a struja snemalo oti 7 meseci struja nemale plateno!! misterijata so predmetite bila oti tatko mu gi iskockal :D:salut:
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Хехехе , духовите им ги украле предметите , лол .
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Fantom_oh напиша:
Слушав имало во Охрид некоја куќа по Варошон, ама не разбрав кај е поточно...
Ам да де и онаја кј универзитетон ја сметаја ко таква и сеа кафич натре отворија..:))))))

Бтњ куќи опседнати од духови = приказни за добра ноќ.
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ja imam vikano duhovi i veruvam u takvi svari... mozda e smesno ali u 3 saat koga mi dojde eden duh koga vikavme sum se posral ne spiev 3 dena
 
П

Паспарту

Гостин
kokolo_sk напиша:
ja imam vikano duhovi i veruvam u takvi svari... mozda e smesno ali u 3 saat koga mi dojde eden duh koga vikavme sum se posral ne spiev 3 dena
па раскажи како било и што се случило :)
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
RealGirL напиша:
И јас имам слушано за таа куќа,не ретко и поминувам од таму,али се тоа ми се бла бла муабети!А и претежно сум ги слушала од такви луѓе!
Не верувам во такви работи и неам некој страв кога поминувам покрај зелената куќа опседната со духови!:)
Незнам за духови ама куќата е многу морничава, темна, јака е како и да е. Гласини се шират ама може да е и поради таквиот изглед. Инаку коа нема да ме мрзи ке ја сликам па ќе ја ставам да ја видат кој не ја знае. Како стар замок од пред години и години е. ЕХТРА е
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
DoolroX напиша:
па раскажи како било и што се случило :)
ufff... me mrzi ali aj... Abe ja pisuvas cela azbuka i ja seckas na livcenca mali i gi redis vo krug. vo sredina stavas prazna casa za rakija i od strana 4 sveki
sekoj prisuten stava po eden prst na casata i vikate: Go vikam duhot na toj i toj. Tuka li si? I taka nekoe vreme i posle odednas casata se pomrdna kon bukvata D pa kon bukvata A... peer luda rabota...

P.S KOMITI ZAPAD:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom