Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
aj pozdrav i od mene! gledam diskutirate ovde ko ke bide prv naredna sezona! abe cekajte ludje ima vreme! na krajot na sezonata ke vidime koj ke bide! od kaj znaete, moze Valencia ili Sevilla ke bidat prvi! cekajte malku ne se brzajte!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ако се во топ форма Роналдињо и Анри... Реал го јадел :grob:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Оваа сезона мислам дека ако Реал Мадрид го воигра составот имаат големи шанси да станат шампиони, а Барселона мислам дека тешко ќе се снаоѓа со толку многу врвни напаѓачи.
 
F

fantomX

Гостин
aj pozdrav i od mene! gledam diskutirate ovde ko ke bide prv naredna sezona! abe cekajte ludje ima vreme! na krajot na sezonata ke vidime koj ke bide! od kaj znaete, moze Valencia ili Sevilla ke bidat prvi! cekajte malku ne se brzajte!
Па и Атлетико Мадрид можи
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
роберто карлос, рисе, лам... има ногу. тие со играт за пари не ги поштовам, тебе ако сакаш и омилен играч нека ти биди
дури и мигел торес е поарен, односно најарен.
тој можи играше убо во серија а цела сезона, ама кај шо требаше се од себе да дај, 7 ги приме, ај да речиш 3-4 'простено' е, ама 7?

LoL е како ме насмеа сега, прво нити еден од тие шо ги спомна не е ни блиску до квалитетот шо сега го поседува Киву. Карлос БЕШе ама веќе не е сега е катастрофа, Рисе една утакмица ја игра СУПЕР после 10 нигде го нема...т.е. нема постојана форма, Лам??? аман тој менаџерот што ви направи!!! Лам е потенцијал сеуште не е докажан. Премногу е офанзивен, во одбрана е катастрофа, тој е појќе крило одошто бек. За торес не вреди ни да коментирам. Го спореди со играчи на кои можи само да му чисти копачките. Моментално Киву е најдобар ЛЕВ БЕК на светот а тоа што ти си гледал само една негова утакмица не ти дава право да го оценуваш.

Шустер и со Ксерез и со Леванте и со Гетафе играл офанзивно.Зашто сега би играл 10-0-0.Нема резон
И плус не купува такви играчи што се дефанзивно настроени.Како Емерсон шо го зема Капело и сакаше да ги шитне сите офанзивни Сисињо,Рејес,Робињо.
Баш напротив овој ги остај нив.

Шустерт велиш офанзивен а ? Интересно ај види статистика примени и постигнати голови на Гетафе. Ај види просекот постигнати по утакмица. Сеуште си сигурен во твојата изјава? За играчи аман не ми кажувај пошто и интер го имаше најдобриот напад во светот во 99/00 и сезона две после ама го имаше Купер како тренер.

И Рајкард со ротацијата се заеба и не освои ниеден трофеј. Од тие премногу играчи ништо не излезе. Може Челзи нема повеќе супер играчи што ги велиш, отколку Барселона, ама тие што ги има знае да ги искористи. Барселона може многу да искористи од играчите што ги има само тренерот не чини. Кога беа сите на број, се беше во најдобар ред, Барселона беше прва, а минатава сезона, се повреди ето, мислам и меси беше едно време повреден и рајкард се изгуби.Имаше некаде, мислам на еуроспорт,
идното лето венгер и фабрегас во пакет во барселона. Ако се случи тоа може ќе направи нешто Барселона а со рајкард ништо:helou:

Не е толку до играчите колку шо е до тренерот. Се знае што можиш да очекуваш од холанѓанец. Ај види формација на цела холандска лига, репрезентација, и сите тимови кај шо има тренер холанѓанец. 4-3-3 секаде е исто. Крив е Рајкард шо го чуваше Савиола на клупа а го играше Гудјонсен. Тоа е неговата грешка. А Мурињо...е тој е закон успеа колку толку и го извади максимумот од своите играчи. Шо требаше да напрај да земи и тој да брани кога 2 голмани се повредени?
Иииии то....


Поздрав.
 
F

fantomX

Гостин
Гудјонсен беше џокер за секоја позиција во среден ред, ретко за класичен напаѓач во Челзи
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
abe ne se karajte za mene pa i vie :D ovoj na mojov avatar sum jas, sto znaci za mene se karate :P
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
abe ne se karajte za mene pa i vie :D ovoj na mojov avatar sum jas, sto znaci za mene se karate :P
Фаца мајтап...уште да се насмеевме и се супер.

Он топик

Гудјонсен е далеку послаб од ''Зајачето''. И нема шо да се споредва бројки се кажуваат. Колку гола има Гудјонсен а колку Савиола.

Друго исто вест од Примера. Купер ќе биди новиот тренер на Реал Бетис. Се очекува официјално да биди претставен следната недела.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шустерт велиш офанзивен а ? Интересно ај види статистика примени и постигнати голови на Гетафе. Ај види просекот постигнати по утакмица. Сеуште си сигурен во твојата изјава? За играчи аман не ми кажувај пошто и интер го имаше најдобриот напад во светот во 99/00 и сезона две после ама го имаше Купер како тренер
епа види повеќе гледам натпревари отколку статистика.Гледав 15 и повеќе натпревари на Гетафе сезонава и не се бранат да знаеш.Статистиката си е статистика инаку од друга страна да гледаш така е.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
abe so e vazna gol razlikata na getafe. vazno mu shibnaja 4 na farca
aj za chivu da ne zborame. duri navivacite na roma go nejkat, mozi majka mu i uste pomalce. ke go prodavat na ebaj.com lol
i lam ako ne e dokazan ne znam koj e. za dzabe ne bese dva pati so red vo tim na sezonata vo liga na shampioni
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Лам велиш а? Бравооо со 20 утакмици во кариерата. Лам е добар ќе биди супер, ама сеа не е ни приближно добар колку Киву. Не е темата за нив знаеш дека не си во право, зошто напинаш?

Не реков гол разлика велам шо одбрана види имаа? Една од најдобрите ако не и најдобра. Каква формација играа?-одбрамбена. Не е важно колку му шибнаа на Барса не се гледа една утакмица се гледа цела сезона, ако е така колку му шибнаа на Реал Мадрид Сарагоза?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Chivu! takvo gomno ne ni treba! izvinite na izrazov ali...pa toj ne e normalen bre! sakase od Real da zema 8 mil. godisna plata! pa toj normalen li e bre?!?! da zema poveke pari odosto Zidan zemase! cccctoj stvarno e bolen vo umot!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сакаше 5.2 м годишно а реал му нудеше 4.5
Таму настана збрката, сега нека си остани во Рома.

Иначе пријателски кога има Реал? и со кој

За Барса знам дека игра со Интер, негде августот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom