Сонови, толкување на сонови

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мило,лошо е тоа со забите:(Можеш да кажеш дали се предните?
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
ако си поцуствувала болка знаци загуба на некој близок
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Мило,лошо е тоа со забите:(Можеш да кажеш дали се предните?
Noup... Ne bea prednite... I toa bash koa mi se najde eden zab vo race odma proveriv so jazikot dali e toa nekoj od prednite... I ne beshe... negde 4,5,6... Iii... nemashe bolka...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Lele sonov be...
Znaci se naogam na nekakvo si predavanje, valjda na fax ali vo ogromna prostorija so mnogu luge... I negde na sredina od predavanjevo kao profesorive kanat gosti i vleguvaat nekoi peaci-akrobati... Edniot ide nakaj mene mi pee me zema za raka me nosi na sredina me kreva i samo drzejki me so ednata raka me vrti nad nego visoko... Ja zatvaram oci uzivam momentalno otvaram ama mi se vrti pa pak gi zatvoram... Posle taka so zatvoreni prodolzuvam da uzivam... shiram race... I kako posle nekoe vreme zabavuva tempo da me spushti arno ama premogu zabrzano me spushti i jas direktno so nozete na podot se obidov da slezam a niz glava mi pomina deka prvo treba da otskoknam pa da se prcvrstam za pod... Ama vekje beshe kasno, premnogu zabrzana se udriv tamu vo nesto, odletav potocno vo nesto.. i stanuvam otvoram usta i gledam eden zab padnal, posle otvoram pak uste eden i taka uste dva... Nemashe bolka...

Nekoj please... :pipi:
Jas vaka bi ti go protolkuvala sonot...
Premnogu si opustena vo sonot.Toa vo realnosta znaci deka si mnogu napnata.Se slucuvaat nekoi neprijatni i za tebe bolni situacii koi ne ti dozvoluvaat da se opustis.Soberi sili ne bi trebalo toa dolgo da trae.Iako ponekogas ni se slucuvaat neprijatnosti koi ne mozeme da gi rabereme duri ni prebolime, no zatoa pak toa sto ne ne ubiva ne pravi posilni.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Aj eden son da mi protolkuvate mene

Vaka sedam doma i placem kako nenormalen nekako epten se osecav tesko imav osecaj deka umrele dedomi i babami(uste se zivi)i tatko mi kako demek me tesi,isto u sonov imam krst u ruka drven mal i go cunuvam.
Sto znaci ova aj please kazite mi me plasi sonov posebno ova so krstov
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Aj eden son da mi protolkuvate mene

Vaka sedam doma i placem kako nenormalen nekako epten se osecav tesko imav osecaj deka umrele dedomi i babami(uste se zivi)i tatko mi kako demek me tesi,isto u sonov imam krst u ruka drven mal i go cunuvam.
Sto znaci ova aj please kazite mi me plasi sonov posebno ova so krstov


колку што знам ако сонуваш некој како умира значи дека му се продолжува животот..... а солзи, значат радост...убаво е да плачеш на сон...
е тоа со крстот не знам :toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Чуден сон кој честопати го сонувам. Одам на едно место (секое лето инаку летувам таму) и гледам накај морето... (во реалноста морето е бескарајно) но тука го гледам спротивниот брег како да е до мене и на него гледам цркви. Морето е мирно. What`s the meaning of this?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Постојано сонувам луѓе кои го менуваат својот облик, од една во друга личност?

Ану хелп?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
lele eden son nemozam uste da go zaboravam eve vaka pocnuva koga sum na terasa i tamu e Tose Proeski koj im frla nesto na komsiite a tiie toa go fakaat i se mnogu srekni.Potoa kako da go vidov gospod i toj mi rece deka Tose ke ne cuva site i potoa mu vikam na dedo mi toa sto mi go kaza gospod ili nekoj covek ne mi tesknuva i posle nekoe demonce prepraveno kako angel mi zema nesto i potoa gospod so kruna na glavata zaedno so edna zena otidovme vo sprotivnata kuka da ja zememe knigata na koja imase srebren krst i da go zememe Tose.I posle ovoj nastan se pojavi edna devojka koja mi frli magija da ne mozam da zboruvam i posle toa mi dojde gjavolot da me napadne i devojkata se obide da me odbrani......I posle toa celo vreme toj mi se pojavuvase i plasese.......i na kraj vo pot se razbudiv....Koj znae ako moze da mi go protolkuva sonov pls?
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Пред некој ден сонував дека сум невеста и демек се мажам и сега се се случува како демек јас сум во црква (баш Соборна ја сонував) и само јас и моите родители дошле.. и никој.. ниту еден гостин.. ниту пак момчето и бев многу тажна и растревожена во сонот. Што може да значи?? :toe:
 
Член од
22 август 2006
Мислења
495
Поени од реакции
1.000
Вака сеа сонував ноќта во саботата 15 према 16 неделата, сонувам како со другарите одиме кај едно другарче дома и влегуваме на врата мајка му татко му не пречекуваат викаат бог да го прости си умре аеее ние како бе како така... и вика ете се препија и умре....и одиме внатре со свејка и другаров лежи, и ние вака така синко едно др ке се будалиме ке се опрајме и овај почна да се смеј...викам ефе го бе жив е... мајка му вика заостанат рефлекс му е то и + џабе е нешо градите му се затнати неможи да се храни.. и заминафме толку беше од соно...

во меѓувреме сабајлево станувам неделава и мајка ми вика дедо ти на болница е (то е во неделава ко се разбудив сабајлето) и во средата го зедоја дома и ве4ерта почина...

дали имало некаква врска сонов со настанов шо ми се случи??
 
Член од
22 август 2006
Мислења
495
Поени од реакции
1.000
друг сон да кажам го сонував некни бев во едно училиште и сеа ја гледам женскава моја со еден друг се бацува в уста аее мајката си реков. и ми иди таја ко ништо да не било се прај. и си реков ај вечер ќе прајме муабет да не се караме в училиште. и дома си одам и на десктопо гледам едно видео ново има и го пуштам на него гола женска ми со една нејзина ептен верна другарка и едно машко тројка да ти мава. аеее шо нервоза ме фати дирек на студо по патики на снег и без вентијага по блуза трчам магли сето по пат прст пред око не се гледа и на една улица една светлина удри јака некоја брза кола ке ме чукнеше и се разбудив. не стасав до кај женскава да појдам дома.

ај шо значи соноф нека кажи некој ми треба хитно е:S...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вчера сонував како ми се скрши заб, тројката горе оној вампирскиот :) ама не цел само пола, но не ме болеше..
Па после сонував крв, ама од месечен циклус....
:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom