Safari од Apple na Windows

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Izleze beta verzijata na Safari web brozerot na Apple za MAC OS, no sega dostapna i za Windows OS (slicno kako iTunes). JAs ja spustiv, ja instalirav, ali mnogu problemi mi pravi, ne downloadira dobro plug-ins, se islkucuva na sred prelistuvanje i tn. Vie kakvi iskustva imate so SaFari i ako znae nekoj kako da go rasam problemov.
inaku mi se cini deka e podobar i od Firefox i od IE7.
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не користам сафари брасуер пошо е багиран, боље стави си конкверор фајл менаџер и интернет браусер со иста технологија како и сафари (кхтмл ) само постабилен и слободен.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Izleze beta verzijata na Safari web brozerot na Apple za MAC OS, no sega dostapna i za Windows OS (slicno kako iTunes). JAs ja spustiv, ja instalirav, ali mnogu problemi mi pravi, ne downloadira dobro plug-ins, se islkucuva na sred prelistuvanje i tn. Vie kakvi iskustva imate so SaFari i ako znae nekoj kako da go rasam problemov.
inaku mi se cini deka e podobar i od Firefox i od IE7.
Значи... многу проблеми ти прави, не симиња плагинови, се исклучува сред прелистување и е подобар од Firefox ??? :tapp::tapp::tapp:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
златна Опера
 
Член од
10 август 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јас го користам, нова бета верзија, некои проблеми се одстранети и е многу побрз, барем според мене од полуарниве претражувачи
 
Член од
1 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
16
Никогаш нема да го надмине фајрфокс.Сите фонтови се некако болд и се грди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom