Физички изглед

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Колку често размислувате за својот физички изглед? Постојано, повремено, секојдневно, поретко...што најчесто ви се врти во главата кога размислувате за Вашиот физички изглед и облеката?

Би сакале нешто да промените на себе, на облеката...можеби не секојдневно, но ете има моменти кога нешто не ви се допаѓа.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Hmm ako razmislam porano imav premnogu kompleksi okolu mojata nadvoresnost,bev kompleksiran,ne bev toa sto genetski sum go dobil no sfativ deka ako se zamaras premnogu,stanuvas depresiven se cuvstuvas mizerno i ne sakas da zivees.Kaj nekoi ide do opsesija sto doveduva do plasticna hirurgija i licnosta da bidat nerazdelivi.Eden sovet kratok Ako imas kompleksi ne si seksi.:smir:
 
С

Сатори

Гостин
sagaqua напиша:
Колку често размислувате за својот физички изглед? Постојано, повремено, секојдневно, поретко...што најчесто ви се врти во главата кога размислувате за Вашиот физички изглед и облеката?

Би сакале нешто да промените на себе, на облеката...можеби не секојдневно, но ете има моменти кога нешто не ви се допаѓа.
Еххххх, колку многу си се сакам.:smir:
Сериозно сега си се сакам, ама не сум ни најубава, ни најпаметна...верувам во тоа дека ќе бидам тоа што ќе го направам од сама себе.
Често размислувам за тоа како изгледам, посебно пред да идам некаде.
Најчесто мислам како да ги комбинирам работите, облеката со изгледот и пред се што сакам со тоа да изјавам, каков впечаток да оставам.
Не сакам ништо да сменам...а ако сакам ќе се потрудам малку повеќе околу деталот и тоа е тоа.:toe:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
sagaqua напиша:
Колку често размислувате за својот физички изглед?
Воопшто не размислувам за мојот физички изглед!Не гледам причина за тоа!
Постојано, повремено, секојдневно, поретко...што најчесто ви се врти во главата кога размислувате за Вашиот физички изглед и облеката?
Иначе постојано и секојдневно обрнувам внимание на физичкиот изглед...што ми се врти најчесто низ глава..еј треба се фарбам,треба да се зачупам,ај нека ми порасне веќе косава,вечерва се надминав себеси и така:kesa:и на облеката внимавам не за џабе рекле облека краси,облека гнаси(или како и да беше):smir:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
не размислувам каков сум таков сум..само што почесто или подобро се грижам за косата слабост ми е само таа :)
 

A.O

Член од
19 мај 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
na moeto telo gi mrazam samo vlanmkata na gradite :) i sakam da napravam trajna depilacija
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Edna raboti sto mi fali mnogu od vremeto koga trenirav kosarka se stomacite. Eeee vreminja bea toa preku leto pretendirav bez maica da se setam onaka fraer da se praam dodusa takov mi bese pametot e sredno. P duri i muskuli imav vo top forma a sea daleku sum od stomacni ne sum debel ama mi falat epten dobra stvar pa i muskulite na racete onaka da se poznavaat. A na vremeto go pcuev trenerot koa ni davae po 100 stomacni pa sklekovi pa grbni pa trcaj stepovi pa skokaj ko ludak ama eve ja cenata. Inaku za hiruski zafat ke praam mozebi na 60 godini :vozbud: koga ke ostaram ke se pravam ko majll djekson.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Постојано обрнувам внимание на физичкиот изглед. Се трудам постојано да бидам средена... а тоа подразбира минимална шминка преку ден, средено фризурче и тоа... Веќе одамна го имам изградено својот стил на облекување, ама интересно ми е кога испробувам нешто ново...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Порано многу се замарав за физичкиот изглед и постојано размислував само за тоа.
Се нервирав ова ми фалело она ми фалело...не знам многу бев депресивна...не се сакав себеси...
Буквално поминав низ еден пеколен период.Сакав да изгледам подруго,да не личам на себе си...да бидам поубава.
Но,сега сето тоа се смени...не знам..едноставно на друг начин се доживувам себе си и физичкиот изглед..веќе дури не ни размислувам за тоа како изгледам.Не дека се сакам,но едноставно го прифатив фактот дека изгледам како што изгледам и дека тоа неможе да се смени.
А не се замарам многу за тоа што ќе носам како ќе носам или облакам тоа што прво ќе го фатам или пак во последен момент правам комбинација и излегувам...Додуша во последно време приметувам дека повеќе внимание посветувам на облека,на тоа како изгледам...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па размислувам... често да речеме, како и секоја девојка.:)
Ме нервира обликот на моите веѓи, ама никако не можам да ги средам како што сакам, пошто единствено со восок можам да ги остранам влакната, затоа што од чупање ми излегува нешто како алергија, што трае неколку дена и ме вади од такт.:(
Иначе во глобала се сакам себеси каква што сум... И поголемиот дел од времето не сакам нешто многу да променам.:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Bitno mie da sum sredena , i vlozvam trud i vnimatelna sum na sebe , ne samo obleka i sminka , nego sve , sredeni nagradeni nokti , oblieni vegi , piling , pedikir , mi pruza zadovolstvo da sum si sredena.
A sto bi smenala , gradite od drugata bluza da se vratat , inace zadovolna sum , dal gospod.
P. da se izvinam za latinicata , komp me eba vo mozok:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
A.O напиша:
na moeto telo gi mrazam samo vlanmkata na gradite :) i sakam da napravam trajna depilacija
Не биди будала :)

Чувај ги и биди горд на нив. Плус, супер се за фризурчиња :)
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
A.O напиша:
na moeto telo gi mrazam samo vlanmkata na gradite :) i sakam da napravam trajna depilacija
Мислиш ли дека тоа ке вроди со плод?
Влакната на градите се многу тврдоглава категорија, не знам само како функционира ласерско третирање на истите, но слушнав од некои луѓе дека дури и по 3-4 сесии повторно растат:toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Физички изглед хм...нешто прво што ви паѓа во очи кога ќе се запознаеш со некој,дечко,девојка а у....битен ми е изгледот но не се преоптоварувам со тоасепак ако сам себеси не се сакаш и цениш што очекуваш од другите :toe:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
За својот физички изглед размислувам доста често. Секогаш мислам дека треба да скинам уште некое кило и тоа најверојатно ми е главната преокупација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom