Надал vs. Федерер

Навивам за:


  • Вкупно гласачи
    392
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ovde se raspravame koj e pojak od federer i nadal.
Ama na mastersot vo montreal djokovic gi pobedi i dvajcata.
Bravo za nego ako prodolzi vaka mozi kje treba da go menvame naslovot na temata :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Федерер стигна до финалето (како и секогаш), ама Џоковиќ победи. Дечкото изигра феноменално!
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Nadal mi e favorit...Federer mi e antipaticen..
 
Член од
12 август 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
Nadal mi je favorit, no sepak mislim de Federer e podobar(barem dosega taka se pokazal)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Иначе Надал изгуби на мастерсот во Монтреал,Синсинати а вчера изгуби и на УС ОПЕН,чисто информативно.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Иначе Надал изгуби на мастерсот во Монтреал,Синсинати а вчера изгуби и на УС ОПЕН,чисто информативно.
Чисто информативно и Федерер изгуби од Џокович во Мотреал на една од неговите омилени подлоги.:ija:

За УС опен чекај да помини финалето па ќе прајме муабет. (напред Џоко..)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Чисто информативно и Федерер изгуби од Џокович во Мотреал на една од неговите омилени подлоги.:ija:

За УС опен чекај да помини финалето па ќе прајме муабет. (напред Џоко..)

Не зборам за Џокович,него многу го поштувам,зборам за Надал,Федерер таму бар стигна до финале,а Синсинати го освои.

Финале на УС ОПЕН:

ФЕДЕРЕР-ЏОКОВИЧ
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не зборам за Џокович,него многу го поштувам,зборам за Надал,Федерер таму бар стигна до финале,а Синсинати го освои.

Финале на УС ОПЕН:

ФЕДЕРЕР-ЏОКОВИЧ
Па изгубија од истиот се погодил костурот така па федерер стигнал во финале. :uvo:
п.с. збораме за цврста подлога каде Федерер е фаворитот. НАдал си го сработи неговото на земја.
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
навивам за џокович, мада и надал е мн јак, само што премногу се форсира, па ке мора да се откаже од тенис на млади год, за разлика од федерер, кој игра доста тактички и стратегиски

у секој случај, надал изгуби на ус опен, така да НАПРЕД ЏОКОВИЧ!!!!
:eek:lee:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Videjte sto zboruvate sega... Deka Nadal e podobar od federer samo na zemja, a i deka sevkupno e podobar. Ednostavno... spored mene nema logika.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Videjte sto zboruvate sega... Deka Nadal e podobar od federer samo na zemja, a i deka sevkupno e podobar. Ednostavno... spored mene nema logika.
За разлика од Федерер, царот неземски, кој го загуби Роџерс купот во Мотнреал:kesa:, Надал постигна рекорд во непобедливост на земја. :vozbud:
Зато не туку кажвајте надал испаднал од некојси анонимус на ус-опен
Ај да не барам федерер шо се губеше на земја:helou:
 
F

fantomX

Гостин
За разлика од Федерер, царот неземски, кој го загуби Роџерс купот во Мотнреал:kesa:, Надал постигна рекорд во непобедливост на земја. :vozbud:
Зато не туку кажвајте надал испаднал од некојси анонимус на ус-опен
Ај да не барам федерер шо се губеше на земја:helou:
Федерер го тепа Надал во Хамбург на ЗЕМЈА? ДА!
Надал сеуште само на земја е подобар од Федерер, тоа е факт.
А со тоа не може да е подобар од Федерер. Кога ќе стигне барем дел од рекордите на Федерер, може да правиме муабет дека е подобар, а дотогаш е убедливо ВТОР светски рекет!:toe:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
колку само е подобар Федерер,и некако е поасалне тип..тој надал,ми е право циганче(без навреда),како од некое племе излезен,и кој тик го има,нон-стоп ги вади гаќите од гз..брука!цела публика му се смее..Федерер си е тип,висока класа,како и што одговара са скап и престижен спорт како што е тенисот:pipi:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
колку само е подобар Федерер,и некако е поасалне тип..тој надал,ми е право циганче(без навреда),како од некое племе излезен,и кој тик го има,нон-стоп ги вади гаќите од гз..брука!цела публика му се смее..Федерер си е тип,висока класа,како и што одговара са скап и престижен спорт како што е тенисот:pipi:
Ако луѓето ги цениш според класата тогаш то е твое мислење женска и нема шо да се расправаме.:nesum:

Јас го гледам Надал како се бори на теренот за секоја топка и поради тоа го почитувам.:vozbud:

п.с. Надал потекнува од спортско семејсво најпознат е чичкому Мигел кој едно време играше во Барса. (Ако имаш слушнато за него и неговото племе кое поцрнело од сонцето во Мајорка) :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom