Фан Клуб: Лацио

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Инаку и во следната сезона се очекува да се игра триденте формација ко лани во вториот дел од сезоната кога дојде Бјанки,со тоа што сега ќе игра Зарате во улога на крилен напаѓач заедно со Пандев.
Јас мислам дека ќе игра Роки заедно со Пандев, а Зарате место крилен напаѓач би играл како полушпиц.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па нормално, подобро да си ги земе парите сега отколку да остане и без Бехрами и без пари. Со тие 11 милиони може да си купи 2 добри играчи, кои исто така ќе се покажат добро. А за десен бек немора да се секираат ако замине Бехрами, го имаа Де Силвестри...многу ми се допаѓа како игра дететево, стварно е ѕвер!
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Па нормално, подобро да си ги земе парите сега отколку да остане и без Бехрами и без пари. Со тие 11 милиони може да си купи 2 добри играчи, кои исто така ќе се покажат добро. А за десен бек немора да се секираат ако замине Бехрами, го имаа Де Силвестри...многу ми се допаѓа како игра дететево, стварно е ѕвер!
Дефинитивно е звер детето,сега ќе игра за Италија на олимпијадава заедно со Роки. Ледесма го бара Реал,сака да искористи дури не е среден статусот,бара поголема плата,поточно и Пандев и Ледесма бараат по 1 милион по сезона,исто толку колку што зема Роки.Роки потпиша нов договор пред крај на сезонава...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Лацио потпиша со Лихтштајнер

Ајде, уште едно добро засилување! Сепак не им требаше толку десен бек, Де Силвестри беше тука. Ама дорбо е, лани баш тоа што Лацио немаше појака клупа се покажа како клучен фактор за слабата сезона.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Лацио денес ја изиграле првата пријателска победиле 8-0
5 гола Зарате 2 Пандев 1 Ледезма

Пандев и Зарате
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Лацио денес ја изиграле првата пријателска победиле 8-0
5 гола Зарате 2 Пандев 1 Ледезма

Пандев и Зарате
Против кој играше Лацио со тепал со 8:0?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сигурно против некој третолигаш од некоја лига, 8-0 е голем резултат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
досега во Лацио потпишаа само Козак,Зарате и Лихштајнер??
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Раду,Розенхал,Матузалем,Аугусто Фернандез...
Знаев дека зедоа и други само не ми текнуваше на имињата.Сега Лацио мислам има добар список на играчи само подобро ќе беше уште лани да се земат барем дел од овие играчи со оглед дека играа во ЛШ ама пак не е касно.Се надевам на добар пласман и вгодина пак да го гледаме заедно со Горанчо во ЛШ.Со среќа!!:helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ебате, што прави бре овој Зарате??? :shok: :vozbud:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
И Каризо го заборави :smir:


Леле Мудингаи го дале во Болоња, цццц!!! Толку немаа пари да го задржат бе?!
Лацио се ослободува од вишокот фудбалери.На иста позиција играат Ледесма,Мудингаји,Баронио,Мутарели и сега Матузалем...поради тоа што за Мутарели и Баронио ништо нема да добијат ако ги продадат,чекаат подобра понуда додека за Муди 6 милиони е доволно,му истекува договорот на полусезона...и мене не ми се свиѓа што замина,ама многу играчи а никаков квалитет...се фокусираат на поквалитетни:
Каризо,Раду,Крибари,Розенхал,Де Силвестри,Ледесма,Аугусто Фернандез,Матузалем,Роки,Пандев,Зарате.

И на клупа да ги имаат Муслера,Стендардо,Сивиља,Коларов,Лихтштајнер,Мутарели,Маури,Козак...
другите комотно може да ги продадат или дадат на позајмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom