Фан Клуб: Лацио

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
sasence19 напиша:
de ne slucajno pomisluva na zaminuvanje od lazio i raspagjanje na tandemot rochi -pandev!:nenene:
Вика дека ќе остане но нема да биде среќен..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Епа ке си оди во Лацио најголема плата е 700 000 евра годишно даваат скоро најмали плати во Серија А велеа дека на Пандев и Роки ке им понудат побогати договори но ништо
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Ако е така тоа се премногу мали плати.. за тим кој често игра уефа куп.. а еве сезонава и лига на шампиони.. За роки толку не ме интересира но Пандев мислам треба да оди во некој голем клуб.. Можеби токму сега треба да ја искористи заинтересираноста на Арсенал..
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Се шпекулира дека Мадуро(репрез. на новиот шампион на Европа под 21 год. Холандија) му е понуден на Лацио кои беа заинтересирани за негово доведување уште во зимскиот преоден рок. Добар играч, талент од школата на Ајакс.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Нуно Гомеш партнер на Пандев
во нападот на Лацио

Напаѓачот на Бенфика, Нуно Гомеш е пред трансфер во Лацио. Лацио кој сезоната ја заврши како трет во Серија А сака да го засили нападот кој го сочинува и македонскиот репрезентативец Горан Пандев. Нуно Гомеш веќе играл во Серија А и тоа во Фиорентина во периодот од 2000 до 2002 година. Одигра 53 меча во кои постигна 14 гола. Покрај за Гомеш Лацио е заинтересиран и за Уругваецот, Еернесто Шевантон, кој е резерва во Севилја.


Извор: Утрински весник
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Лацио играле пријателски натпревар победиле 4-1 Пандев дал 2 гола и бил најдобар на натпреварот инаку Лацио се на подготовки во Австрија
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Лацио играле пријателски натпревар победиле 4-1 Пандев дал 2 гола и бил најдобар на натпреварот инаку Лацио се на подготовки во Австрија
Да но со некој аматерски тим.. како што изјави пандев на таков натпревар се бројат само головите во противничката мрежа..
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
me interesira dali rochi zamina od lazio.nesto slusnav ama nemozam da se setam. i dali nuno gomez go zamenuva rochi dokolku e zaminat!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
me interesira dali rochi zamina od lazio.nesto slusnav ama nemozam da se setam. i dali nuno gomez go zamenuva rochi dokolku e zaminat!
Како што знам јас ниту Роки замина од Лацио ниту Гомеш дојде.. сето тоа се шпекулации.. Роки бараше поголема плата.. бидејќи председателот на Лацио им вети на Роки и Пандев зголемување на платите.. но Роки остана во Лацио. А Гомеш.. имаше шпекулации дека е цел на Лацио но засега ништо официално..
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
Како што знам јас ниту Роки замина од Лацио ниту Гомеш дојде.. сето тоа се шпекулации.. Роки бараше поголема плата.. бидејќи председателот на Лацио им вети на Роки и Пандев зголемување на платите.. но Роки остана во Лацио. А Гомеш.. имаше шпекулации дека е цел на Лацио но засега ништо официално..
STATUS KVO!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Лацио денес игра пријателски натпревар со Штутгарт.. Мислам во 20:00 се игра..

Пренос на овие:
DSF Sport
Sky Calcio
Sky Sport 1
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Seria A ne sledam mnogu ama gi sakam Lazio radi Pandev. Stvarno e najbolji. Inace najmnogu gi mrazam Milan, a Juve na gi racunam poso ne se ramnam so vtoroligasi:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Како заврши Лазио со Штутгарт.. дајте пишете ако знае некој ме мрзи да барам по нет..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Со Штудгарт 1-1 за Лацио гол Маури инаку Лацио прво полувреме играле со прв тим а второ со втор инаку многу го фалат Коларов младински репрезентативец на Србија игра среден ред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom