Цртање

Член од
12 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
5
Обожавам да цртам,сакам да си седнам во мојата соба,да си пуштам добро музиче и да цртам....тоа ме опушта и уживам додека го правам.Иако понекогаш ме фаќа мрза,но еве од утре почнувам со факс така да нема бегање од цртањето:)
 
Член од
6 октомври 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
of obozavam da crtam..crtam se i sesto so se i sesto.....nemozam da ne nacrtam nesto...sekoj den
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
crtam.. ama poveke po grafiti .. ke staam nekoas nekoe moe delo ako ne me mrzi :P
btw br fliks u sekaoja oblast te biva znaci :) br prodolzi taka :)
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Многу сакам да цртам,ама пустото не ме бива ич.Уште од малечка секој ден си цртав,си шкрткав по тетратките,ама кога ќе ми го видеше некој тоа се прскаше од смеење.Имав среќа барем,мајка ми знае да црта,па сите цртежи од основно до втора година средно ми ги црташе она.И еве и ден денес,не знам да нацртам ни е едно пусто дрво,а за човек и да не правиме муабет:kesa:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Да цртам на одредена тема не!!! Она што ми лежи го цртам, се друго е нацртано од една моја другарка заедноцртаме со нејзина помош. Инаку секојдневно чктркам а послебносите терратки се со графити-обожавам такво нешто!
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Јас мн цртам иако не знам и не ме бива едноставно цртам ...го сакам цртењето и со малку везбање сеа цртам мн подоброЧ)
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Јас не сум толку добар во цртање на мртва прирпода.. итн.
Јас многу сакам да цртам графити, тагови и такви глупости.
Во секоја тетратка барем 10 листа се со тагови. [тоа е коа е досадно на часови]

Поздрав
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Mnogu sakam da crtam iako sum anti-talent..Bi sedel cel den i nokj samo da crtam .. i tivko muziche da si slusham
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
цртам уште од рани години..али само кога имам инспирација и кога сум расположена за тоа..ке се седнам во соба ке си пуштам музиче и дозволувам раката да владее со моливот..најдобро знам да цртам животни(кучиња) а сега ги усовршувам портретите:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сакам да цртам, ама ретко тоа го правам, зависи од периодот како ќе ме фати. Обично умеам поубаво да сликам, сакам мртва природа, пејсажи, обични минувачи.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Кога бев мал мн. сакав да цртам , ама стварно многу . Ама сега јооок , нема време :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Кога ќе ми се спомне цртање...Ми се плаче! Врска си немам боље од мене црта дете од градинка(озбилно)! Така да немам некое бујно искуство со цртањево...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom