Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.137

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Не бе, Марс волта драпаат мадиња. Тие инструменти не заслужуваат.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Пер јес да не се ко Пинк Флојд или Поркјупајн Три, ама не зеебаај не се толку лоши.

Дај стаи нешто ново прогресив да чуеме :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Пер јес да не се ко Пинк Флојд или Поркјупајн Три, ама не зеебаај не се толку лоши.

Дај стаи нешто ново прогресив да чуеме :)
Ептен немаат прогресив аура, поише иритираат. Некако неуспешно, у свој свет си се тие, поскладен свет за MTV, него за потесните метал/рок маси.

Денес не давам прогресив, денес има Drone Doom.







 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Па ти неси нормален со ова Drone Doom :pos:
Не викам дека е лошо али ке треба некое време за да влезе у глава.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Ептен немаат прогресив аура, поише иритираат. Некако неуспешно, у свој свет си се тие, поскладен свет за MTV, него за потесните метал/рок маси.

Денес не давам прогресив, денес има Drone Doom.







Гижо , The Mars volta не се толку лоши, јес да забегуват малку со нивните психоделии,noise , али ипак се прог, и не би ги наречел мтв бенд, слушна ли го ''Frances The Mute'' album, тоа е добар албум. e сеа Amputechure e малце по noisy , bedlam in goliath е најмелодичен од сите, не е лош . а околу drone doom , е тоа е нешто шо слабо можам да го слушам .ај тие Sun O))) се јадат некако, ама чув сеа скоро едни (еден) Gnaw Their Tongues, оваа група ме уништи скрос,соничен напад создава, ќе го сршев компјутерот од нервоза, едвај го дослушав албумот, Reeking Pained and Shuddering , дека го видите овоа ,бегајте далеко. оние Nadja ги иам слушано, исто иритирачка музика, некои noise, drones, разно разни звуци, се на се лошо, Тhe angelic process исто ми се баеѓи замарачки, налетав на еден бенд Ufomammut , е тие се доста добри, нетипичен drone, imaat и прог елементи,Monarch - Speak of the Sea не успеав да го дослушам до крај, уби ме скрос, некој funeral,drone doom, i sl, Jesu , не беа до толку лоши, не се скрос само drones, ima баеги doom feeling,
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Пуки за ова од мене ќе кркаш слаканица!!:baeh: од кај ти дојде на памет жити се обитуари брутал?:pos2::pos2::pos2:не се брутал туку дет метал:nenene:
.....
Tи мене шлаканица....ММУУУУУхахахахахаххахахах:pos2::pos2::pos2::nenene:
Мајкин че одиш на Rasmus?????(мухахахахахах)со чурлино?????(ууухахахаххаха)
Знаеш како се смеев кога разбрав хехеахаехахехае
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Пер јес да не се ко Пинк Флојд или Поркјупајн Три, ама не зеебаај не се толку лоши.

Дај стаи нешто ново прогресив да чуеме :)
не знам шо сакаш од прогресив рок, има ногу поджанрови, не знам колку си чул, па да ти предложам нешто: рече дека ти се свиѓат The Mars Volta, ја би ти предложил Ash Ra Tempel ,одличен бенд, свират краутрок, подвид на прогрсив рок, ѕирни ги албумите Ash ra tempel , Join Inn. Amon Duul 2 ,исто добра група . Oceansize се закон група, добар прог ,Еffloresce e е ногу добар албум.ако си за психоделичен супер прог рок провери ги Nektar,Hawkwind,Eloy,Оzric Tentacles супер се. пробај ги Camel супер бенд, symphonic progressive rock, Mirage, Moonmadness се чудо од албуми.Anglagard ,Harmonium,Yes,Genesis,Renaissance,Transatlantic, se супер бендови.Ја би ти препорачал Anekdoten ,еден бенд од шведска, епа тоа е поезија од прог ,неам зборови треба да чуеш само, Enchant - ептен добар heavy prog, значи тоа не е метал, али пожестоко од обичен прг, али неверојатен бенд, лудило ,Devil doll - мрачен прогресив роцк, интересна ствар ,треба да ѓи ѕирнеш,обавезно Rush ако не си ги чул, од Jazz rock/fusion ако можеш да поднесеш вакви ствари земи ги Mahavishnu orchestra,Colloseum,Return to forever.A новиот албум од Nemo , Barbares e добар, The flower kings се одличен symphonic prog od шведска,Маrrilion се добар бенд исто.... и така натака, има уште ногу за пишување на оваа тема , доста е за сеа,
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Tи мене шлаканица....ММУУУУУхахахахахаххахахах:pos2::pos2::pos2::nenene:
Мајкин че одиш на Rasmus?????(мухахахахахах)со чурлино?????(ууухахахаххаха)
Знаеш како се смеев кога разбрав хехеахаехахехае
седи бе блекер, кој ти кажа бе да му ги........ маките или ти го измисли ова?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Jа ќе сменам малце жанр повторно на Дет Метал и ќе линкнам видеа од еден бенд кој се не многу познати ,jапанци, ама ебаваат матер :Vomit Remnants








 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Tи мене шлаканица....ММУУУУУхахахахахаххахахах:pos2::pos2::pos2::nenene:
Мајкин че одиш на Rasmus?????(мухахахахахах)со чурлино?????(ууухахахаххаха)
Знаеш како се смеев кога разбрав хехеахаехахехае

и уште нешто...... брат без да се лутиш врска немаш од музика, пред некоја ден гледам те ретардираја на една тема али ако така ти треба. И шо блекер си ти бе со видео од мунсороу на профил хахахахахах.ТРЕБА УШТЕ ДА УЧИШ. енд оф стори и ајт доста е нека си продолжи темата.....
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
и уште нешто...... брат без да се лутиш врска немаш од музика, пред некоја ден гледам те ретардираја на една тема али ако така ти треба. И шо блекер си ти бе со видео од мунсороу на профил хахахахахах.ТРЕБА УШТЕ ДА УЧИШ. енд оф стори и ајт доста е нека си продолжи темата.....
HEAHAEHHAEHAEHAEH
Вака сега......Брат без да се лутиш ама ти ми кажувеше пред некој ден дека Ганс н росес биле мн добри и незамнеливи,а тука се правиш као појма имаш од музика.Второ некоја ден(која ретарда)...Брат никогаш и не сум рекол дека сум блекер ти седиш пред компјутер ги кокораиш очите а од ништо врска немаш и не занеш ни што слушам како прво...
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
еј аладин дали си ги заслушал Moonsorrow добро,или чисто онака збориш од памет? ја ногу ги поштувам moonsorrow, супер ми се.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
И никој не ми кажа ништо за свирката што ми ја зборат у школо веќе 3 дена. Ќе има ли нешто на 20 у Кастро, зашо разбрав дека Serpentine, Vandal, Furion и Hall of Sins ќе свират????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom