Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2008
Мислења
238
Поени од реакции
0
Кој денес Тетекс го гледаше знае све нашите Фудбалери играја без мотив поради што не добиле плата и тоа денес Шкендија го искористи а овој Брацо педер е голем сите знаевме ако иде у Вардар ке го пумпа Вардар а Тетекс тури му го курот :nerv:
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
тоа е тоа браќа денеска се виде кои са граѓани од втор ред во државава.толку притисоци и закани од страна на полиција никогаш не сум видел.желките ни се праеја силни на нас а на стадион кога се досуди пеналот и кога на терен влезе пола трибина ништо никаква реакција.на нас можа да ни напраа што сакаа ама на нив не.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Желките можат за секунда да ги смират како што беше минатиот натпревар ама нив некој ги командува.Најубаво се виде на Кале,нема што тука да се продолжи.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Toa е браќа колку само нервоза овој ден со све полицијава и цела ситуација...незнам ја ова кој ги видов оние возилана се наежив па такви немаше ни у 2001 а со такви ни се стаеја на пут...Кој ли треба да дојде на власт за да се опрае работава???!!!нека иде све у пм....
 
Член од
8 јануари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
4
Уште судијата субјективен им бил :vozbud:
Decko Shkendija igrase protiv Meckarovski+Teteks. Abe vasite dve dodavanja ne mozea da vrzat. Nemaa sut u gol. Ama na teteks mu se duva vo grb, sekoja utakmica penal. Zare gi naucil igracite da pagat kao pokoeseni (sema nevidena). Ali Shkendija e mnogu jaka godinava. Shkendija treba da bide 2 pati pojaka od teteks za da pobedi poradi nemanjeto doblest na sudiite da sudat fer.

Za mene ke bese podobro da ve imase na stadion. Ama sami ste krivi. Prvo znate deka imate zabrana odite organizirano so bajraci i korteo. Vtoro da sakavte ke dojdevte kako sto nie dojdovme, ke kupevte karti i ke se organiziravte na stadion.
Treto, vo prvata utakmica poradi nepravenje razlika pomegu dimna i solzavec od vasa strana nas ne kaznija so 800 Evra
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Decko Shkendija igrase protiv Meckarovski+Teteks. Abe vasite dve dodavanja ne mozea da vrzat. Nemaa sut u gol. Ama na teteks mu se duva vo grb, sekoja utakmica penal. Zare gi naucil igracite da pagat kao pokoeseni (sema nevidena). Ali Shkendija e mnogu jaka godinava. Shkendija treba da bide 2 pati pojaka od teteks za da pobedi poradi nemanjeto doblest na sudiite da sudat fer.

Za mene ke bese podobro da ve imase na stadion. Ama sami ste krivi. Prvo znate deka imate zabrana odite organizirano so bajraci i korteo. Vtoro da sakavte ke dojdevte kako sto nie dojdovme, ke kupevte karti i ke se organiziravte na stadion.
Treto, vo prvata utakmica poradi nepravenje razlika pomegu dimna i solzavec od vasa strana nas ne kaznija so 800 Evra
Како прво, треба да идеш да му цунеш рука на судијата што не ја прекина утакмицата когај ја покажавте таја културата ваша...
Второ: Дечко разбираш дека немаше шансе да дојдемо у стадион или не? Разбираш дека полицијава ве штити у Тетово или не?
 
B

Beck's

Гостин
Како прво, треба да идеш да му цунеш рука на судијата што не ја прекина утакмицата когај ја покажавте таја културата ваша...
Второ: Дечко разбираш дека немаше шансе да дојдемо у стадион или не? Разбираш дека полицијава ве штити у Тетово или не?
mlad si da ne recam dete si,i ne zasluzuvas citat,ama posto me iritiras da te prasam Od kogo ne stiti nas policijata,potocno koj kogo stiti.Da se nemalo gram mozok majka mu.Izgubivte sto ne e jasno tuka,ako nemate bar malce svest da cestitate kako sto jas toa go napraviv prosliot mec,togas barem ne jadete zelenki
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
mlad si da ne recam dete si,i ne zasluzuvas citat,ama posto me iritiras da te prasam Od kogo ne stiti nas policijata,potocno koj kogo stiti.Da se nemalo gram mozok majka mu.Izgubivte sto ne e jasno tuka,ako nemate bar malce svest da cestitate kako sto jas toa go napraviv prosliot mec,togas barem ne jadete zelenki
И што ако сум “дете“? Не треба да пишувам кога овој што го цитирав и да има 30 години пишува како дете... Инаку за полицијата да, предходниот натпревар како влагавте во стадион? Како отиднавте во Скопје, како симнавте знаме во Кичево и никому ништо, како каменувате куќи и никому ништо. Инаку за честитање никад нема да ви честитам, ми ги каменувате играчите...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.326
Поени од реакции
16.438
Decko Shkendija igrase protiv Meckarovski+Teteks.
Абе против сите.
Ако добро читав по страниве, баш најпосакуван судија ви беше Мечкаровски, зашто и тој сега одеднаш не чини? Дајте ве молам, немој со вакви небулози.
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
каков комплекс имаат од нас тоа 4удо едно! в4ера се радуваа како да го победиле ман4естер јунајтед.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
И изгоре опашката на лисицата, и мисли дека изгорел цел свет!
Ајде експерте чистисе од овде ! вчера докажа колку си објективен..т.е кога кажа дека сме биле 100 души пред касарна...позз и глеај да го избегнуеш овој фан клуб...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom