Фан Клуб: Тетекс - Тетово

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
После ова, неам некоја посебна надеж за финале:toe:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
Тешка работа!
Дали немаат среќа, дали не знаат да играат не знам што е работава, со вакви играчи една просечна второлигашка екипа да не може да се победи, срамота.
Треба да се удри по џебовите на балетанине а на тренерот да му се покаже излезна врата.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Тешка работа!
Дали немаат среќа, дали не знаат да играат не знам што е работава, со вакви играчи една просечна второлигашка екипа да не може да се победи, срамота.
Треба да се удри по џебовите на балетанине а на тренерот да му се покаже излезна врата.
Тренерот треваше да се избрка уште првите утакмице ка се почна сезонава а за играчите немам збор со толкави плате да неможа гол на второлигашка екипа да дада тогај треба да им се смали платата па дури и некој да летне, да игравмо со тимот од втора лига ( со тетовчаните ) 100% сум сигурен дека ќе победевмо а ваке :toe::toe::toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Не ми се верува што се случува со тетекс:nesvest:
Дали немате доволно среќа или веќе станува пракса во Македонија оние кои заработуваат повеќе да си ги ладат наместо да се трудат, стварно не ми е јасно :toe: Ви посакувам среќа за во реваншот :smir:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Ова е невидено, немам коментар:tapp:. Од утакмица у утакмица све полошо и полошо. Ја не знам до когај ќе се тера ваке. Абе на една просечна второлигашка екипа, да не можеш гол да им дадеш со ваква екипа, е голем срам. Се помалку губим надеж дека ќе ги пројдемо, зш ми кажуеле (дека не сум бил) дека у Автокоманда е мноогу тешко да се дојде до поволен резултат.

Денеска сум задоволен само од навивањето. 90 минута без престан се пееше, на почетокот една доста добра кореографија, запалени премногу димни, поради што беше прекината утакмицата накратко и пак играчиве, и покрај таквата поддршка не прикажаја апсолутно НИШТО.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Тренерот треваше да се избрка уште првите утакмице ка се почна сезонава а за играчите немам збор со толкави плате да неможа гол на второлигашка екипа да дада тогај треба да им се смали платата па дури и некој да летне, да игравмо со тимот од втора лига ( со тетовчаните ) 100% сум сигурен дека ќе победевмо а ваке :toe::toe::toe:
доаѓам до мислење дека тетовчаните, не као поединци туку како тим, са измислени за овја сеа:toe:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Војводи



Многу добра слика
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Незнам што да кажем, очигледно треба ќутек за играчиве, друго нема...

За ВОЈВОДИ свака част, едноставно покажаја и денеска дека са најдобри (не бев денеска со нив, бев на главната, затоа и ваке го кажав ова). Беа запалени околу 20 димни, 6-7 бакље, супер кореографија, добра бројка (со оглед на работен ден) и ка ќе се собере све тоа, можем да кажем дека беше ЕКСТРА!
Еве и една слика од мене:

 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
ДОБРО БЕ ШТО КУР Е ОВА ВИШЕ ШТО ТРЕБА ДА СЕ НАПРАЕ ЗА ПОБЕДА АЈДЕ ВИШЕ НИ СО ВТОРОЛИГАШ НЕМОЖА НИШТО ВАКЕ НАРЕДНА УТАКМИЦА ВИШЕ АКО ГУБА ЌЕ ЈА ПРЕКИНЕМО ИЛИ НЕИДЕМО ДА НАВИАМО НЕМОЖЕ ВАКЕ
ИНАКУ ЧИТАМ ПОСТООЈ КИФЛА ДА ИДЕ АМА СВИТЕ ЗНАЕМО ЗОШТО КИФЛА НЕ ГО ИЗБРКАЈА ДО СЕГА ОД ТЕТЕКС:smir:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
ne mi se veruva sto se desava so teteks treba da go brkate trenerot ili kazna na igracite da ne im dadat plata
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Пак ќе кажем, ова е мизерија. Дур игравмо у 2ра лига Скопје ни беа редовни пациенти, а тогај имавмо послаба екипа, а сега, со појака екипа, не можемо една шанса да им напраемо, СРАМОТА.
Тешко е дека Кифла ќе лета, кажа боби4е, неколку стране поназад зошто, ме мрзи да барам.

Сликуев и ја нешто, само чекам да ми се наполни телефонот, па ако можем ќе ги стаем сликете.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Мислим дека таму ќе ги тепамо,не са ништо посебно Скопје,конечно у играчиве видов да сакаа да играа за навивачиве(иако не играја ка што треба),изгледа сватија дека 1 кикс и... :)
Навивањево супер беше може некој мали падови,но ипак се навиваше 90 минута без престан посебно кј гореја димнете први 10-15 мин од 2 полувреме неможеше да се диши :)
Пирати морам да ги пофалим 90 минуте без престан навиваја,сакаја да се докажа изгледа,ќе ги видимо на реваншот...:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Мислим дека таму ќе ги тепамо,не са ништо посебно Скопје,конечно у играчиве видов да сакаа да играа за навивачиве(иако не играја ка што треба),изгледа сватија дека 1 кикс и... :)
Навивањево супер беше може некој мали падови,но ипак се навиваше 90 минута без престан посебно кј гореја димнете први 10-15 мин од 2 полувреме неможеше да се диши :)
Пирати морам да ги пофалим 90 минуте без престан навиваја,сакаја да се докажа изгледа,ќе ги видимо на реваншот...:smir:
Колку луѓе беа Пирати???
Инаку топ навивање со оглед на тоа дека се работи за работен ден. Одлично враќање на Војводи по бледите изданија од крајот на есенскиот дел :tv:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Колку луѓе беа Пирати???
Инаку топ навивање со оглед на тоа дека се работи за работен ден. Одлично враќање на Војводи по бледите изданија од крајот на есенскиот дел :tv:
Околу 50 души беа и навиваја 90 минута. Добар тапан имаа мајку му .

Иначе, еве од мене една слика, не е којзнае колку квалитетна, али е Ок.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom