Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајде свите пред Буба Мара!!! Нема оправдуење за тиа што нема да дојда денеска...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Јас ќе си дојдам дирекно на стадион.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ах Ставрев Ставрев, дома да не стигнеш...

Уште една педерски загубена утакмица од Ренова, и предтоа знаев ама ова више значи е претеризам. Тотално сум разочаран и од судие и од све, незнам што да кажем друго.

Секоја чест за играчите што се бореа и што изиграја добра утакмица, ама ете тоа е тоа, како ќе земе Ренова подруго титула...

Уште еднаш ќе кажем, тотално сум разочаран и не е фер ова што ни го праа....:(
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Колку изгубивте,имавте ли шанси за гол\ови ???
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Е тоа е Ренова ниту една шанса постигнаа гол од слободен. Судијана глуп, глуп, абе поглуп неможе да биде. Тетекс во шанса за гол наместо да остави играта да тече поради предност тој свири фаул за тетекс:tapp:. А играчов излага 1 на 1 со голман. На крај чист пенал играње со рака судијава ништо несуди. Го имам снимено клипчето но пројден ми е лимитот од нетот. Инаку убаво се гледа дека има пенал.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Колку изгубивте,имавте ли шанси за гол\ови ???
Ренова имаше 2 шута на гол, а голот го примивме од слободен од 20 и нешто м. Тетекс играше супер ама...
Ставрев цела утакмица судеше глупости (не го кажуем ова дека ја навиам за Тетекс, мислим дека свекој што е барем малку искрен ќе признае). Судеше фаули безврска за Ренова, врз нашите беа правени груби фаули а даде само 2-3 жути за нив.
У една ситуација, имавмо контра, наш играч пушти пас за Стојановски (и по ослободувањето од топката беше покосен со клизач) кој излезе сам на сам со голманот, а педеров скопски ја прекина акцијата и не пушти предност (а што е најтрагично, не покажа ни жут картон).
А врвот на све, како шлаг на торта беше ракометот у 90 минута. Играч на Ренова едноставно си ја прими топката со рака и си ја избаци напред, а наш играч беше на втора статива...

Стварно незнам што да кажем, денеска видов како Ренова ќе стане шампион...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Мора да се подобри реализацијава два пута сами со голман промашуемо,у 90-та минута чист пенал беше:nerv:,ама и требаше да се даде гол пред тој да ја удри со рука сам со голманот беше:toe:.Нигеров се плеткаше само,а и кј изведуавмо корнер глеам застанал на линијата од шеснаестерецот:uvo:.Што му е на Пеев озбилно се повреди или??
 
B

Beck's

Гостин
slaba odigrana utakmica od dvete strani.Deka sudijata imase nekoi greski,yes slabo sudenje imase denes.A i vojvodi ocekuvav poveke,inaku milo mi e so nemase navraduvanja od vasa strana(prv pat sum svedok na ova:) )

i da crnecot ziva katastrofa bese
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Што беше, беше со Ренова, спремајте се за у недела со Работнички на Филип-Втори.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
У доста незавидна позиција смо сеа, и вардар ќе не пројде и ќе го :pusk:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
slaba odigrana utakmica od dvete strani.Deka sudijata imase nekoi greski,yes slabo sudenje imase denes.A i vojvodi ocekuvav poveke,inaku milo mi e so nemase navraduvanja od vasa strana(prv pat sum svedok na ova:) )

i da crnecot ziva katastrofa bese
Па уште еднаш се докажа кој прв почиња со навреди...иако само што влеговме почнавте да тропате, ние си останавме на зборот да се види кој почиња да вреѓа на национална основа.
Иначе за Војводи, со оглед на работен ден и врнежливо време, бројката не беше лоша.

А Н`Дав беше супер, незнам што очекуевте вие од него бе? Дрогба или кој? Топката неможеа да му га зема, има добра техника, убеден сум дека едно од подобрите засилуења ни е.

Пеев пак се повреди, незнам што уопште доаѓаа бе, манекени да глума овде?
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
У доста незавидна позиција смо сеа, и вардар ќе не пројде и ќе го :pusk:
Незавидна ?! Мајсторе само прати го планот на Брацо и тоа е тоа, за нас нема зима :helou:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
slaba odigrana utakmica od dvete strani.Deka sudijata imase nekoi greski,yes slabo sudenje imase denes.A i vojvodi ocekuvav poveke,inaku milo mi e so nemase navraduvanja od vasa strana(prv pat sum svedok na ova:) )
за разлика од работниците од ренова што вреѓаја цела утакмица, ама јбг за тоа беа платени денеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom