Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Шиш сериозна му е повредата?? Добро е што го одложија колово може до тогаш ќе се врати Пеев,па и Генц...
pa demek imal sitna povreda ama eve cela nedela ne trenira, pa sega kolku e sitna povredata ne znam, ako razberem nesto novo za povredenive ke pisem.

inaku kako sto kazuaa crnecot bi trebalo da bide ekstra zasiluenje, na trening bil mnogu dobar, pa duri vikaa deka bil podobar i od vasington za gjorce sto igrase, pa ke go vidimo u nedela sto igrac e.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Аман бе, што е ова, појќето клучни играчи повредени.
брат нема клучни играчи се уверивмо и прошла недела со турново ка игравмо со Колев, Алек, Захариевски:toe:

pa demek imal sitna povreda ama eve cela nedela ne trenira, pa sega kolku e sitna povredata ne znam, ako razberem nesto novo za povredenive ke pisem.

inaku kako sto kazuaa crnecot bi trebalo da bide ekstra zasiluenje, na trening bil mnogu dobar, pa duri vikaa deka bil podobar i od vasington za gjorce sto igrase, pa ke go vidimo u nedela sto igrac e.
ако е сварно добар треба да му се напрае copy и да се пастира 11 пута:vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
pa demek imal sitna povreda ama eve cela nedela ne trenira, pa sega kolku e sitna povredata ne znam, ako razberem nesto novo za povredenive ke pisem.

inaku kako sto kazuaa crnecot bi trebalo da bide ekstra zasiluenje, na trening bil mnogu dobar, pa duri vikaa deka bil podobar i od vasington za gjorce sto igrase, pa ke go vidimo u nedela sto igrac e.
Па ка што викаја требало да иде у Англија у втора лига, а таму не ида некој што немаа појма. За наши услови би требал да биде ѕвер, е сега колку ќе покаже од тоа ќе видимо.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Па ка што викаја требало да иде у Англија у втора лига, а таму не ида некој што немаа појма. За наши услови би требал да биде ѕвер, е сега колку ќе покаже од тоа ќе видимо.
па да за наши услови би требало да е јак + играл у поголеми тимој таке да...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Ако е добар ка што викаа, тогаш би бил супер појачање. На крај краева,ќе го видимо у недеља што играч е.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ка што ми кажуеја у 12 саат навечер излага надвор со слушалке на уши и по кратка маица по студов трчал надвор :) изгледа се работи за сериозен играч па ќе видимо... Инаку го гледам излага по нашиве кафичи.Сеа и тоа каква конкуренција имамо у напад,сеа треба да играмо со 3 напаѓачи :)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ка што ми кажуеја у 12 саат навечер излага надвор со слушалке на уши и по кратка маица по студов трчал надвор :) изгледа се работи за сериозен играч па ќе видимо... Инаку го гледам излага по нашиве кафичи.Сеа и тоа каква конкуренција имамо у напад,сеа треба да играмо со 3 напаѓачи :)
нашиве дур беа у лето у охрид на припреме тој излеа на аљаска:)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Утре значи нема фудбал нели? Ако е така кој ќе чека уште една недела
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Утре значи нема фудбал нели? Ако е така кој ќе чека уште една недела
нема, ама ај после ќе ни дојда 3 кола у 1 недеља фактички недеља силекс среда ренова омг после слободни смо значи 2 кола
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
нема, ама ај после ќе ни дојда 3 кола у 1 недеља фактички недеља силекс среда ренова омг после слободни смо значи 2 кола
Не смо слободни 2 кола.Играмо со Силекс и Ренова и после доаѓа 3 круг и таму нема да има слободни екипе ка што беше сеа у 2 круг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom