Гитарски појачала

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
фендер 80 вати 500 евра... маршал бетер... типот колку што знам бара ефтино а добро појачало, хендмејд од наш чоек..
сај ќие пари? бај д веј не претерувај 40 ватно е 120 евра, 80 ватно не би рекол да е повеќе од 250 :) за фендер збориме :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
фендер 80 вати 500 евра... маршал бетер... типот колку што знам бара ефтино а добро појачало, хендмејд од наш чоек..
И мене ми се виде чудно....Нема шанси да е поише од 250 евра 100 ватно...Можда си помешал нешо
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Imam pojacalo od kaj vlado i mnogu e solidno mnogu mi se sviga zvukot so go vadi. Inace e 70 w i predpojacaloto e po sema na marshall i e lapasko, glasno e baegi i izrabotkata e solidna
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Каде се наоѓа тој Владо, за колку пари прави 30-50W појачала и за колку време ги прави ? Фала многу.

P.S - Се извињавам многу што правам bump на закржлавенава тема, ама тоа е. :D
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Има некој гитариста на форумов што користи Fender FM 212 R 100 W појачало? И како е задоволен од него ?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Има некој гитариста на форумов што користи Fender FM 212 R 100 W појачало? И како е задоволен од него ?
Имаш слика да постираш за тоа како изгледа појачалото. Дека имаме ние во гаража едно Фендер ама незнам за кое збориш ти.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Друже Бумеранг, прашај го Месаја, тој има вакво. :)

И од негов впечаток, ми кажа дека појачалото корнело. :)

Јас пред некој ден лично се сретнав со вакво појачало, ама немав прилика да го пробам, пошо човекот чекаше адаптер за него. Во секој случај, насекаде добри зборови за фендеров. :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Да да супер е појачалово, 100W taka? Исто вакво имаме во гаража, супер е. Само што моментално го рикнавме и почна да чури па треба поправка сега xD
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Друже Бумеранг, прашај го Месаја, тој има вакво. :)

И од негов впечаток, ми кажа дека појачалото корнело. :)

Јас пред некој ден лично се сретнав со вакво појачало, ама немав прилика да го пробам, пошо човекот чекаше адаптер за него. Во секој случај, насекаде добри зборови за фендеров. :)
Аха...Окс фала ќе го прашам...Моментално разгледувам цени, понуди, воа оноа...Па негде у Август да зеам појачало редно е :) Бестселер е на сите сајтови што ги листав за инструменти, баш затоа што е ефтино за тоа што го нуди...Во Беверли во Ми-Ми свирев на слично вакво само 65 ватно, а разлика во цената меѓу тоа и ова е само 2000 денари...Незнам која е логиката, ама сакам да дознаам :)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Коа чурело, ваљда отишле лампите. Тоа не е и некој проблем, ќе земете нови, можете дома да ги смените. :)

А ако не се лампите, е тогаш се стопило нешто, ваљда коло некое, шо ти знам. :)))
Али тоа ти е веќе поголем проблем. :)

П.С.

Бумеранг, разликата ти е 45 вати. :)))

Заради тоа е поскап фендеров. Или па тоа од 65 вати да е транзисторско, не лампаш.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Колку пари кошта ова појачалово што го зборите цело време ? :)
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Abe moze nekoj da mi kaze kako se preziva toj vlado ili kade moze da go najdam poso stvarno mi treba novo pojacalo. Ako znae nekoj neka kaze pls:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom