Повикување духови

Член од
11 март 2010
Мислења
11
Поени од реакции
3
јас имам повикувано и ми успеа! и верувајте не е за заебанција тоа или за потценување.. не си играјте со ваква ствар зашо ако не успеете да го избркате духот од вашиот дом многу лошо е после.. не си играјте со вакви работи !!!
и де кажи што поточно се случи.......
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
и де кажи што поточно се случи.......
нишо страшно... прашуваш и ти одговара на прашања но немора да значи дека ке ти одговори на сите прашања.. а за точно сигурно точно одговара
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
22.386
јас имам повикувано и ми успеа! и верувајте не е за заебанција тоа или за потценување.. не си играјте со ваква ствар зашо ако не успеете да го избркате духот од вашиот дом многу лошо е после.. не си играјте со вакви работи !!!

Кажи рецепт за повикување...И јас сакам да викам,,,..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Кажи рецепт за повикување...И јас сакам да викам,,,..
лист игла конец...
на листот ке ја пишеш цела азбука и бројки о 0 до 9 во округла форма конецот ке го протнеш на иглата и ке обележиш средина на листот и си тераш...
 
S

StereoLove

Гостин
лист игла конец...
на листот ке ја пишеш цела азбука и бројки о 0 до 9 во округла форма конецот ке го протнеш на иглата и ке обележиш средина на листот и си тераш...
Сум го пробала тоа,навистина интересно но и сепак морници да те полазат.:vozbud::vozbud::vozbud:

Ама пред тоа треба да кажеш некои зборови како на пример Го повикуваме духот(на оној кој сакаш)трипати.
Барем ние така правевме од маало:helou:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Сум го пробала тоа,навистина интересно но и сепак морници да те полазат.:vozbud::vozbud::vozbud:

Ама пред тоа треба да кажеш некои зборови како на пример Го повикуваме духот(на оној кој сакаш)трипати.
Барем ние така правевме од маало:helou:
да да.. и тоа тој шо ке го кажеш треба да е умре..

и брат? ти успеа? шо прашувавте.. дај кажи импресии.. инку ептен е језиво и морничаво :)
 
S

StereoLove

Гостин
да да.. и тоа тој шо ке го кажеш треба да е умре..

и брат? ти успеа? шо прашувавте.. дај кажи импресии.. инку ептен е језиво и морничаво :)

:pos: :pos: :pos:

Koлку си радознал:)

Абе од почеток беше навистина морничаво.Го бевме повикувале духот на Гоце Делчев:nesvest:
И кога прашавме дали е овде иглата почна да се придвижува,дали несвесно сме ја ние поместувале или таа самата никогаш нема да дознаам.Исто како да си блокиран.

Го прашувавме разни работи како на пример дали другарка ми ке биде срекна,дали ке добијам поклон за роденден(тоа што сакам)што ни текнуваше моментот а иглата се придвижуваше лево десно и на крај...:vozbud::vozbud::vozbud:
И на крај...иглата сама падна од моите раце:nesvest:

Секако ми одговори на сите прашања.

Вреди да се проба,нема од што да се плашиш:pos: иако на почеток е морничаво:uvo:

Не ми било прв пат.
И полошо сме правиле.

Сме ја повикувале и Bloody Mary...и тоа ноке...со сите потребни реквизити.И ништо не се случи.Нити се појави.Апсолутно ништо не се случи.
Посакувам уште еднаш да го сторам тоа.:)
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Знам како се повикуваат, а знам и како се убиваат. Ништо комплицирано :wink:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Како се УБИВА ДУХ? :)
Да не си правам сега копи пејст сам на себе: еве го моето мислење во една друга тема. Тука
Значи да не се лажеме духовите не се воздух. Тие имаат своја материја.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Да не си правам сега копи пејст сам на себе: еве го моето мислење во една друга тема. Тука
Значи да не се лажеме духовите не се воздух. Тие имаат своја материја.
Ја се си мислев дека се некој вид на енергија(електромагнетни полиња и можни електростатични напојувања) и тоа што понекогаш ги гледаме се должи на зачестеното повторување на движењата или пак самите тие имаат драматична природа...ама материја?
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Ја се си мислев дека се некој вид на енергија(електромагнетни полиња и можни електростатични напојувања) и тоа што понекогаш ги гледаме се должи на зачестеното повторување на движењата или пак самите тие имаат драматична природа...ама материја?
Како тогаш прават интеракција со околината? Мора да постои извор на таа енергија. Ништо не постои само од себе.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Како тогаш прават интеракција со околината? Мора да постои извор на таа енергија. Ништо не постои само од себе.
Па нивното тело е изворот.
После смртта излегува таа енергија и затоа најчесто се “појавуваат“ каде што е и нивното тело,каде за последен пат биле присутни или онаму каде најмногу се движеле претходно(во нивното живеалиште).
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Па нивното тело е изворот.
После смртта излегува таа енергија и затоа најчесто се “појавуваат“ каде што е и нивното тело,каде за последен пат биле присутни или онаму каде најмногу се движеле претходно(во нивното живеалиште).
За здебеленото: Нивното тело не е во куќата :)
За второво да. Каде што биле присутни. Но, нивното присуство е сосема од други причини (не е само дека живееле таму). Во постот кој ти го посочив пишуваше зошто и како.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom