Повикување духови

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Верувате ли дека може да се повикаат духови? Знам дека има слична тема, ама некако не ми се става ова таму. Мене ме интересира конкретно самото повикување. Некои т.н. техники, искуства?

п.с. Ако темава не е за тука, преместете ја или спојте ја со онаа сличната.
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Ne moze da se povikuvaat duhovi.Takvi raboti ne se za igranje.Ako trebase da se povikuvaat,ke imaa telefon ili msn.Nekoi raboti e najdobro da se ostavat nedopreni.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Прашував од забавна гледна точка. Мада сеедни, сакам да слушнам туѓи мислења.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Глупости ... да можеше така ќе ја прашав на баба кај го остаде новчаникот :nesum:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Абе и ние викавме духови се договаравме два тројца другари и ќе ја мрдаме ние чашата ама седнати на различни страни и викавме разни познати умрени фаци. Чисти глупости за лажење проста раја, и ко што кажа Геџо ќе дознаев прапрапра дедоми кај ги скрил алтаните од турците
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Не се разбравме. Сите ми зборите ко да сум ве прашал стварно како се викаат духови. Еве на пр. ја со друштвото коа се собираме за "викање духови", секоаш сме у круг, со свеќи, и сл. И секогаш е спуки. :p
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
jas na vremeto so edna drugarka povikuvavme dugovi kako demek... so list i na sredinata igla i nesto taka... mene mi bea mn interesni ovie stvari ama slabo gi kontav sto kako treba... :toe:i toa go pravevme na sred bel dena pa sega zemete mu vie merata...:uvo::uvo:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Bush(av) напиша:
Не се разбравме. Сите ми зборите ко да сум ве прашал стварно како се викаат духови. Еве на пр. ја со друштвото коа се собираме за "викање духови", секоаш сме у круг, со свеќи, и сл. И секогаш е спуки. :p
Спуки ко што викаш ти а јас би рекол страшно језиво морничаво е тоа што во пот(д)свеста е влезено дека „ќе се повикуваат„ духови и ќе се плашиме. Тоа ти е исто како кога се кажуваат страшни приказни навечер незнам за невести со исечени глави како тоа шетале по улици после 12 и ела излези да те видам, се' нешто ти се слуша ти се гледа(привидува) ама тоа нешто не постои тоа е чисто реакција на мозокот после тие ствари. Ако се собирате друштва наместо да повикувате духови боље:snif: и бидете сите хепи:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
imase u mavrovo nesto takvo za taa nevestata... mene mn mi bese interesno kako demek se pojavuvala ako odis nokje nakaj mavrovo tamu ne znam sto...
 
S

Sasha

Гостин
Jas znam edna prikazana za edna devojka sto povikuvala duhovi non-stop,i so eden od duhovite pocnala da komunicira sekoj den,stanala zavisna od nego i pravela se sto ke i rece duhot,ednas duhot i rekol da zeme noz i koga ke spijat nejzinite da gi ubie,devojkava od ova se isplasila,ja zemala iglata,listot i se izgorela.Sledniot den koga stanale od spienje,celata kuka im bila iskrsena i na zidovite imalo krv,pa morale da vikaat nekoj covek za da go izbrka duhot od kukata,prikaznava neznam kolku e tocna,mi ja kazuvase edna bratucetka!pozzz...
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Море креативни умови, соберете се цело друштво па направите нешто слично како The Blair Witch Project
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
Tikvi4ka напиша:
imase u mavrovo nesto takvo za taa nevestata... mene mn mi bese interesno kako demek se pojavuvala ako odis nokje nakaj mavrovo tamu ne znam sto...

da za ova i jas imam slusnato,potocno kaj crn kamen se pojavuvala,ali kolku e vistina ne znam.jas pred dve nedeli pominuvav pokraj mavrovo i toa bas na polnok ali za sreka ne vidov nisto
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
deXterche напиша:
Море креативни умови, соберете се цело друштво па направите нешто слично како The Blair Witch Project
Ај ако не те мрзи објасни ми за што се работи во филмот. Имам слушано за него, ама го немам гледано. позз
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Имат* и кај Охрид жена во бело шо претрчвела пред кола и така се случувале некои сообраќајки тука. Демек...:tapp: Мада јас не верувам. Тоа било од некој извор кај Свети Еразмо шо го поплочиле. И сега се барал изворот итн итн...

*Имало
 

Kajgana Shop

На врв Bottom