Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Јас не верувам во магии.Викаат дека ги фаќа оние што веруваат.
А за жената што викаш дека полудела,има медицинско објаснување.Не знам како се вика таа болест,ако има некој на форумов медицинар сигурно знае,но болест со такви симптоми се појавува после породување,поради некој жлезда што не се повлекла со породувањето.Не е често,но се случува.И во КЗ е посебено регулирано за родилките до 3 месеци по породувањето.Ако некој го интересира КЗ ке пишам,сеа ме мрзи да барам закон...
Мислам дека сите тие работи се од биолошки или психолишки карактер,но ако траат подолго луѓето одат по бајачи за побрзо да излезат од состојбата во која се наоѓаат,а бајачите мора да речат дека има магија за да ја растурат па да земат пари.
Кога бев мала,немав апетит,и баба ми ме однесе на бајачка.Замислете бајачката што направи- ја стави машата во оган,па после во вода, и оти испушти звук машата(Чшшшшш....како и секој жежок метал во вода)бајачката констатиташе уроченост од жена во комшии со сини очи.Зема 50 денари а јас почнав да јадам....Кога тогаш ќе почнев...
Инаку,бајачите иако се крстот и бајат во име на Господ,тие не се признати ниту дозволени од црква или Библија.
Поповите викаат дека одењето по бајачи е грев.Ако имаш мака,се молиш на Бог,а не на жена што не разбираш што зборува....


Jas iskreno nemam slusnato za toa da e normalno da si go nejkis deteto otkoga ke se rodi!!!!!!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Не нормално,но се случува.Токму ова покажува како луѓето мислат дека е магија.Не се запознати со некоја болест или состојба,па мислат дека е магија.АЈ МОЛАМ НЕКОЈ ОД МЕДИЦИНА НЕКА НИ ЈА ОБЈАСНИ ОВАА СОСТОЈБА!!!!!!
Не верувам во магии,но верувам во ширење негатина енергија.Седи некој до тебе и од самоит факт што е до тебе почнува да те боли глава,да ти се лоши....Уффф,подалеку од негативци!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Jas ke vi kazam edna vistinita prikazna sto mi kazuvase majkata na mojata najdobra drugarka. Majkata na mojata drugarka koga se mazela bila trudna vo vo drugarka mi ama nikoj ne znael oti taa se mazila na selo i togas bilo stramno da si trudna pred svadbata i posle svadbata koga se rodila drugarkami majkamu ic ja nejkela samo sakala da ja udaj ne mozela da ja gleda ja fakalo ludilo. Segde otisla po doktori po psihiatri site mu velele deka vo rede i nekoja stara zena mu rekla da odi na gledacka da vidi sto ke mu kazi. I majkata na drugarkami koga otisla na gledacka, gledackata mu rekla deka na svadbata nekoja zena mu dala poklon dve maici i na maicite dve race, mubila napraena magija nikogas da nema deca ,a bidejki ovaa bila trudna i zato taka ja fakalo ludilo, zenata mu ja otprajla magijata po nekolku dena se bilo vo red, zovotot si prodolzil normalno.

I jas da vi kazam ne vervav ic vo magii ama sega mnogu veruvam duri i se plasam, imam mnogu primeri so mu se desavalo na moi bliski.
Вистинита од петнаеста личност :pos2: аман. Дали самиот некој ја осетил таа ‘‘магија‘‘? :toe: 80% се приказни од 3та личност, а останатите 20% од кревање, на самиот/самата себеси.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Вистинита од петнаеста личност :pos2: аман. Дали самиот некој ја осетил таа ‘‘магија‘‘? :toe: 80% се приказни од 3та личност, а останатите 20% од кревање, на самиот/самата себеси.
Ti imas pravo da ne vervas ama ne mozis da mi recis deka ne e vistinita oti mene toj sto mi ja kazal mi e blizen mnogu i jas mu veruvam iskreno. Sekoj si ima pravo da verva vo so saka.:pos2:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
pa ako moze nekoj da veruva vo duhovi ,samovili,paranormalni rab togas zasto da ne i vo ova.nema mislam nisto smesno tuka sekoj ima pravo da veruva vo sto saka,a ako na nekoj ne mu odgovara neka ne cita.koga velime magija ne se misli na magija od tipot na abrakadabra ili hokus pokus.tuku na zlo koe e primenete namerno za da se nasteti nekomu od zavist ili ljubomora.pred mn godini dodeka bev mala baba mi imase pruzano alista na terasa.me zamoli jas da gi soberam.se bese vo red osven toa sto ednata strana od nejziniot gradnik falese.se naeziv koga vidov i i kazav megutoa ona mi rece da se smiram sigorno ima opravdano objasnuvanje i za ova.ne pominaa ni 4 meseci baba mi se razbole od rak na dojkata i nabrgu posle toa umre.pominaa dve godini i pocnavme kaj dedo mi v kuka da renovirame taka da morase da se otkopa celiot dvor.pri kopanjeto eden od rabotnicite najde nesto zamotano vo marama i i go dade na mama.koga go ovtvori vrisna naednas od strav.tamu bese vtoriot del od gradnikot na babami koj falese.bese poprskana so veke zgrtutcena krv i imase crtano nekoi cudni krstovi.posle nekoe vreme majka mi bese kaj eden covek vo veles za koj velea deka gleda.toj i go kaza tocnoto ime na zenata koja go napravila toa(ne e vazno koja e)vazno deka gospod i vrati tokmu na istiot nacin.epa seka slucajnost ili ne nemoze gradnikot da fatil noze sam pa otisol da se zakopa celiot vo krv
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Кога луѓе веруваат во глупости, тогаш и глупости се дешаваат во светов од тие некои луѓе, каде што и некој може да настрада.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.891
Во средно ми фрлија една многу лоша магија. Се распространи насекаде во мојата глава, на радио и теве, во ресторан, пицерија, ноќни клубови, дома. Каде и да се свртев таа црна магија како дождлив облак што ме врне само мене ме пратеше во секој чекор.

Вака изгледаше


 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.530
Поени од реакции
82.102
Во средно ми фрлија една многу лоша магија. Се распространи насекаде во мојата глава, на радио и теве, во ресторан, пицерија, ноќни клубови, дома. Каде и да се свртев таа црна магија како дождлив облак што ме врне само мене ме пратеше во секој чекор.

Вака изгледаше


Еве јас како експерт за тие работи, ќе ти кажам, со сигурност, тоа не е магија, тоа е само слика (или две). Немај гајле.

Но сепак, тука не е се чисто. Сомнително ми е како слика може да те следи, насекаде. Најверојатно се работи за мали (можеби невидливи) ноџиња со кои се мобилизирала, за да те следи. Е сега, тие ноџиња има шанси, по магијски пат да ги добила.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ti imas pravo da ne vervas ama ne mozis da mi recis deka ne e vistinita oti mene toj sto mi ja kazal mi e blizen mnogu i jas mu veruvam iskreno. Sekoj si ima pravo da verva vo so saka.:pos2:
Болд...Точно и точно
Андрлајн...Баш можам да ти речам дека то не е вистина, токму поради тоа дека не му се верува на никој, се додека самите не видиме. Нели?
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
некој фрлил на мене да бидам ептен здраф :D
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
koj budala ima vreme da trosi za da mi frli magija!koga me bie maler toa go pravi so stil!uvek ide do kraj!maler si e maler!kakva magija?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Имам кажано во претходни постови дека не верувам во маѓии, но...

Ме интересира да си прашам за да не ми е шубе...Дали познавате некои маѓии со сечење слики или нешо поврзано со тоа, затоа што си иам најдено мои исечени слики кај една другарка(исечен само мојот лик од сликата) и тоа скриени во едно шкафче, во тефтери и тоа на повеќе пати - ?! Од различни слики. И интересно е што само мене ме има таму :toe:Прашувам ради тоа што со другарка ми и не сме баш во најдобри односи...


Можно е да ми прави некои маѓии или ......?!

Немојте на сеир стварно се уплашив бррррр!!!
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Имам кажано во претходни постови дека не верувам во маѓии, но...

Ме интересира да си прашам за да не ми е шубе...Дали познавате некои маѓии со сечење слики или нешо поврзано со тоа, затоа што си иам најдено мои исечени слики кај една другарка(исечен само мојот лик од сликата) и тоа скриени во едно шкафче, во тефтери и тоа на повеќе пати - ?! Од различни слики. И интересно е што само мене ме има таму :toe:Прашувам ради тоа што со другарка ми и не сме баш во најдобри односи...


Можно е да ми прави некои маѓии или ......?!

Немојте на сеир стварно се уплашив бррррр!!!
Сигурно оти не сте во добри односи и за нешто ти е љубоморна па затоа ги сече сликите за да ти напраи магија потребни и се делови од твоја облека,коса и сл.,а и секој не знае дапраи магии па затоа не грижи се.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Имам кажано во претходни постови дека не верувам во маѓии, но...

Ме интересира да си прашам за да не ми е шубе...Дали познавате некои маѓии со сечење слики или нешо поврзано со тоа, затоа што си иам најдено мои исечени слики кај една другарка(исечен само мојот лик од сликата) и тоа скриени во едно шкафче, во тефтери и тоа на повеќе пати - ?! Од различни слики. И интересно е што само мене ме има таму :toe:Прашувам ради тоа што со другарка ми и не сме баш во најдобри односи...


Можно е да ми прави некои маѓии или ......?!

Немојте на сеир стварно се уплашив бррррр!!!
Да ти кажам искрено,знам за еден другар,идеше со едно девојче,ама мајката на девојчево ич не го сакаше,и таа да му напраила магија. После тоа,типов од еднаш ослабе,се напраи никаков. Беше по доктори и по што не,ама ништо не му е. И ми вика,брат морам на гатачка,уште таму да видам,може ке помогне нешто,и ајде,отидов со него. По пат за натака,три пати ке напраевме сообраќајка,а детево обично многу убаво вози. И кога стигнавме таму,женава му виииика,ауууу јас незнам ти како си уште жив... Му вика,имаш девојка,нејзината мајка не те сака,она ти има напраено магија да умреш. И му рече дека има слики,исечени кај неа дома,дека треба да си ги земе од кај неа за да ја уништи магијата. И кажа на девојката,она му ги донесе,мајкава на девојката призна дека она ја напраила магијата,и сеа типов и типкава веке нормално не се заедно... Ова е вистинита случка,јас бев таму кај гатачката со другарот. И нејкам да те плашам или нешто,ама сликите кога му ги врати девојкава,беа исечени кај неговата глава,само неговиот лик беше изваден од сликите.... :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom