Која е судбината на убавите девојки?

Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Idejata za temava mi dojde citajkji edna kniga vo koja se obrabotuva ova prashanje.I vo knigava znaci,odgovorot od prilika beshe deka ubavite devojki imaat najtazna sudbina koja inaku generalno bi se definirala kako"burzoaska reproduktivka":raz:
Pa bujrum,bash me interesira shto mislite
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па немора да е така. Зависи и од карактерот на девојката и нејзиното однесување. Во секој случај убавината е минлива работа. Некои додека се убави се ”занес” пребираат од момците (овај ваков онај онаков) а нема да сетат колку брзо поминува времето и се се менува. Кога ке сватат веке е касно... А која книга ја читаш?
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
"Mercure"-Amelie Nothomb kako i site ostanati od istata pisatelka
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Темава ми е повеќе за во Мода и Убавина.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
E pa ako devojkata e ubava, a raboti na nejzino licno nadograduvanje, so sigurnost nejzinata sudbina nema da bide tazna...
A onie devojki koi se zadovoluvaat i baziraat samo na nivnata ubavina,vnatre se truli i prazni i smetaat deka samo preku ubavinata ke stignat do se vo zivotot, gadno se zaebale i koga togash ke udrat vo zid:smir:
Onie koi letaat visoko osudeni se koga togas da padnat dolu:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Убавите девојки?

Ги има премногу во Битола...за жал само фасади!

Три чисти немаат под косата ...најчесто е така...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Еве некои мои подгрупи:
Убави,вообразени,скапи-Со самото тоа што мислат дека цел свет се врти околу нив,кога ќе поминат на улица се слушаат воздивнувања(од машки бидејќи сакаат да ја имаат,и од женски кои се љубоморни на нејзината убавина).Таа најчесто сака нејзиното да биде последно по секоја цена,си бара партнер со што повеќе менади на банкнотите.Ваквите најчесто завршуваат сами,бидејќи целиот живот го чекале принцот на бел коњ,или пак ќе најдат коњ на бел принц само за да си ги задоволи своите високи стандарди,нормално љубов нема.Вакви за жал се се`повеќе и повеќе.
Убави,глупи-Не треба за ова да дискутирам повеќе.Служи како статуа,а не знае два реда муабет да направи.Ќе заврши како љубовница на шефот или што е најлошо-како модел што не знае да си пресмета колку и е неделниот хонорар.Ќе ја следат бисерите што ги нанижала до крајот на животот,а богами и понатаму.И ќе дојде ред некоја таква да ти наредува на работа.
Убави однадвор,грди одвнатре,опседнати со себе-Овде зборувам само за физичка убавина.Значи девојкава е авион,но кога си со неа и разговараш е многу поинаку.Наоѓаш повеќе маани отколку доблести кај неа,таа е најдобра на свет и никој друг не постои освен таа.Тесно се поврзани со првата група,само што овие завршуваат сами.На 40тина години прават пластична операција за повторно да изгледаат како што изгледале во нивните 20ти.И потоа личат на силиконски гремлини.
Убави,паметни,карактерни-Не се служат со својата убавина за да успеат низ животот,иако тој им поставува доста искушенија.Овие завршуваат убави засекогаш.Не дозволуваат убавината да им удри в глава,затоа што знаат дека е минлива.

Има секогаш многу подгрупи,ако пронајдам уште некоја ќе пишам:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Едно не ми е јасно оти би имале поразлична судбина од погрдите девојки ?
Убава не е под дефолт глупа или страдна да пати цел живот .
Убавите луѓе имат предност што други сакаат да се околу нив и најчесто ги добиваат нештата во животот малце полесно , но то е цела разлика .
Секој си има своја судбина , без категоризирање и прерасуди.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Razorblade Kiss напиша:
Убави,паметни,карактерни-Не се служат со својата убавина за да успеат низ животот,иако тој им поставува доста искушенија.Овие завршуваат убави засекогаш.Не дозволуваат убавината да им удри в глава,затоа што знаат дека е минлива.
А мислам дека овие се најретки.... Може 1 на 100.000 или на милион!
 
D

Delux

Гостин
petite cherie напиша:
Idejata za temava mi dojde citajkji edna kniga vo koja se obrabotuva ova prashanje.I vo knigava znaci,odgovorot od prilika beshe deka ubavite devojki imaat najtazna sudbina koja inaku generalno bi se definirala kako"burzoaska reproduktivka":raz:
Pa bujrum,bash me interesira shto mislite
Мислиш ли дека и Ангелина Џоли има таква судбина:mist:
Убавината е пролазна ствар:)карактерот е тој кој што можи да опстани за се...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Затоа што сум убедена дека убавината е во окото на гледачот, и дека воглавном секој различно ја перцепира не ми држат поделбите од типот убава и глупа, убава и вообразена, убава и успешна или убава и несреќна. Тие се само неосновани стереотипи. Исто како да тврдиш дека луѓето се природно плава коса се сите до еден глупи.
Немаат сите(дури ни мнозинството) убави девојки иста судбина...Ни најмалку..И всушност која е универзалната дефиниција за убаво, по која се водат ваквите претпоставки?
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Kakva i da e sama ke si ja iskroi sudbinata.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Машките секогаш тврдат дека ја сакаат внатрешната убавина на жената......чудно е што од секогаш се загледуваат во нешто друго :nesvest:
Нема дефиниција, нема судбина...има само животен пат кој секој си го гради свесно или несвесно, зависно или независно од физичката и внатрешната убавина...кој како е способен :smir:
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Судбината на убавите девојки

Нели е подобро дека сум убава:icon_redf отколку да не бев убава? Убавината е алатка за да ја постигнам својата животна цел. Јас си мислам подобро што сум убава отколку да бев грда и тоа не значи дека ќе имам полоша судбина отколку девојките кои не се убави колку јас. Повеќе сакам кратко да живеам и да бидам убава, отколку да живеам вечно, а да бидам грда.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...epa fizichkata ubavina ako zborime za takva poshto ima i druga ubaina...moze da bide mech so dve ostrici...ako pravilno se nasochi moze da bide gooooolema prednost vo zivotot...ali ako negativno se nasochi moz da bide samo hrana za "volcite" koi sekogash demnat i od sekade...bilo za mashko ili za zensko isto e...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom