Најдобри дефанзивци

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Кој е според вас кошаркарот кој игра најдобро одбрана и доминира на теренот во скокови и украдени топки....

Според мене еден од најдобрите одбрамбени играчи е Тепич од Партизан може кого било да чува има само 19 години со 2 метра чува бек 188..тоа е чудо ама сепак ете...to e to

Друг Тајшон Принс од Детроит Пистонс..типот игра одлично одбрана и благодарение на тоа постигнува и голем број поени од контранапади...покрај тоа многу пати знае да изблокира...од никаде ке излезе и ке блокира....

Потоа Дејан Бодирога...покрај тоа што е одличен во напад добар е и во одбрана...секој натпревар има барем по 8-9 скока....и некој украдени топки....

Потоа Берни Родригез од Уникаха Малага...одличен одбрамбен играч...кога е најпотребно тој е тука со неговите дефанзивни способности...пред некоја година беше прогласен за најдобар одбрамбен играч во Евролигата...3
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
vo makedonija toni grncarov :helou:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
A*1*T*E*A*M напиша:
конечно еднаш јас и ти да се погодиме на нешто:pos2::pos2:
:zver:
vidi prvo toa e vistinanta , a vtoro moram za grne da bidam posto komsija i e ke mi se naluti :pos2: :pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
абе точно е тоа, не само според тебе дека грне е најдобар дефанзивец и според многу други :) :) а за тоа кошмија не ме занима :rofl: и на мене Кицлуис и Софадатис ми се комшии преку 2 куки сме:helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па да речеме Тајшон Принс,Брус Боуен,Бен Волис,Раџа Бел.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
По вчерашните одиграни натпревари во кошаркарската Евролига..морам да додадам уште еден многу добар дефанзивец тоа е Димитриос Диамантидис...одличен играч оваа година прогласен за најдобар одбранбен играч во Топ16 фазатаto e to
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Pa da gi gledame realno rabotive najdobar defansivez vo mak e TONI GRN4AROV , i Jane Petrovski od MZT ne e los.

[mod]Немој 4 место ч!!! Од Била...[/mod]
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Prince, Bowen, Kirilenko, Diamantidis, Ben Wallace....

Грнчаров, Ѓуров, Зозо од македонците
 
П

Паспарту

Гостин
бен волис во нба и грне кај нас :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Raja Bell i Many Ginobily.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
Prince, Bowen, Kirilenko, Diamantidis, Ben Wallace....

Грнчаров, Ѓуров, Зозо од македонците
zozo e ubedlivo najdobar nema podobar defanzivec od nego :zver:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
во нба зо морнинг до пред година две, стара школа :) и сеа е ок ама моментално во НБА најдобар дефанзивец овај од Денвер како му беше името????:toe:!!!! и Биг Бен, во европската кошарка Дијамантидис коска е, во мак лигата па немам досега забележано некој кој особено се истакнува...еве ај да речеме марјан ѓуров има брзина и вештина тешко е да се помини покрај него...


edit:
Маркус Кемби од Денвер не ми текнуваше.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
najdobar defanzivec kaj nas e toni grncarov!!Vo Evropa e Diamanatidis!!A vo Nba ti e BOWEN(na leBron mu pokaza kako se igra odbrana--ili toa poveke bese timska odbrana na spars)!!POZZ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom