Кој предмет највеќе го сакате, а кој го мразите?

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Мразам: Англиски, Македонски ј., (а да.. и врска си немам од физика и хемија)
Сакам: верувале или не математика(само тоа ми оди од рака)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
класен час најмногу го сакав, и кога ќе губевме час, англиски ми беше така-така, друго се мразев
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сакам - англиски, филозофија и историја
Мразам - економија, менаџмент, физика, математика, биологија и хемија ( среќа хем, физ и биологија ги немам во 4та)
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
топ 3 омилени

1 Хемија
2 Физика
3 Математика
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сите предмети ми се убави на свој начин, само ете тоа трговско право смешки ама досадно беше за учење.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Сакам:Хемија, Физика, Биологија абе природни науки сакам освем математика ама тоа због професорот..хаххахах
НејќамЧ мАкедонски и сите општествени науки и латински нејќам због професорката...хахахх
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
топ 3 омилени

1 Хемија
2 Физика
3 Математика
znaci samo na 1 mu e omilen predmet fizika a?
znaes nekoja strana za nikola tesla osven onaa so e na wikipediata?
aj pls pisi odma zaso mn. mi treba.
p.s. ako imas nekj proekt kazi odmake se najdeme na skajp
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Сите предмети ми се убави на свој начин, само ете тоа трговско право смешки ама досадно беше за учење.
Да, се согласувам, ептен е досадно.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Сакам:Хемија, Физика, Биологија абе природни науки сакам освем математика ама тоа због професорот..хаххахах
НејќамЧ мАкедонски и сите општествени науки и латински нејќам због професорката...хахахх
Додавам на листата(мразам): програмски јазици, историја.., и да ќе заборавев, да пукне таа по латински...:pos2::pos2:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Сакам Математика, Хемија, Географија и Историја.
Мразам Физика (до професорката е) и то нема други..
Другите предмети се и така и така..
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Мразам историја.конституционо,социологија иииииииии македонски заради професорката,а сакам ахглиски,бизнис и право:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.163
Поени од реакции
890
Ако фатам последователно, имам сакано и мразено различни предмети...

Сите предмети што ги имам сакано и мразено биле заради професорите, секогаш. Во основно мразев историја поради наставникот (кој сега е починат, лесна му земја), кој многу форсираше определени ученици т.е тие што имаат петки и “живееја“ на стара слава, башка и учебникот беше еден таков одвратен со слики во црвен тон, абе ужас :pos:

Во средно не сакав хемија! И до ден денес не ја сакам! Додуша, во втора година имавме една многу фина професорка и кај неа успеав да стигнам до четворка ама во прва и трета ни беше една друга и таму ич не ми одеше. Исто и физика, македонски, информатичка технологија, математика, музичко, ликовно... никогаш не ми биле меѓу омилените.

Во основно највеќе сакав англиски, многу ми одеше, наставничката многу си ме сакаше :pos: И таков беше забавен часот, со музики, презентации и сл. Во средно - германски (од истите причини како англиски во основно), само ме нервираше што професорите многу држеа до граматика а ич до превод. Така да преку цела година тупеа со тие времињата и падежите кој никој не успеа да ги научи, затоа па сеа една реченица никој не знае да преведи а камоли тие падежите да ги изрецитира.

На факултет сега немам омилен предмет.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Мразам се освен празен час,класен и физичко :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom