вечерва имаат тешко гостување во Лос Анџелес кај Лејкерси

12 октомври 2007
1.482
22
Изгубија некни од Лејкерс,па од Блејзерс и синоќа ги победија на Голден Стејт 115-110 мислам. Дерик Роуз машина:duel:

2 ноември 2008
5.335
1.782
Кошаркарите на Чикаго Булс ги одржаа шансите за осмата позиција на Источна конференција која води во плејофот, по победата над последнопласираната екипа од Истокот, Вашингтон со 101:99. Победникот на натпреварот се наѕираше на почетокот на последната четвртина, Булси имаа двоцифрено водство, но Џејмисон се погрижи за неизвесна завршница во која Бен Гордон, кој постигна 21 поен во второто полувреме, односно седум во последните три минути, ја донесе победата на Чикаго.
„Се разбира дека сме загрижени, но најголемата грижа е победувањето и губењето. Се се сведува на тоа. Денес имавме повеќе среќа на крајот“, изјави Вини Дел Негро.
Џејмисон имаше 34 поени и 12 скока, Андреј Блач 15 и 13 скока за Вашингтон, кој загуби пет натпревари во низа.
Признанијата наменети за најдобрите играчи на неделата во НБА лигата им припаднаа на ЛеБрон Џејмс од Кливленд во Источната односно Крис Пол од Њу Орлеанс во Западната.
Џејмс во четирите победи на својот тим минатата недела имаше просечен скор од 30,3 поени, 10,3 скока, 7,8 асистенции и 2,3 украдени топки по меч, додека Пол за Хорнетс бележеше 28,5 поени, 9,5 асистенции и 4,5 украдени топки на четири меча.

6
Значи, напишав негде тука на форумо, Навивач сум на Булс, ама премногу слобода му дадоа на тренеров Дел Негро.

6
Значи сепак не завшија со негатѕивен скор имаа 41:41 исто како и Филаделфија која незнам како испада пред нив и избегна дуел со Шампионот, кој немаме шабнси да го победиме, а со Орландо и ќе имавме ЧД:vozbud:

8 јануари 2009
929
21
Moe мислење е дека ке флезат во плеиофот.

StormAngel

Stormology
22 јануари 2005
5.059
244
Vlegoa vo Play Offot a i gi pobedija Celtics vo prviot natprevar so 105-103 vo overtime.
Nema valjda Bulls da ja pobedat serijata. Huh. :)

klime7

vending
1.241
52
Вечерва мислам дека Булси ќе играат многу поопуштено од првиот натпревар, не верувам дека Дерик Роуз може да ја повтори играта од првиот натпревар(36 п. 11 а. 4 с. со тоа го израмни плеј офф рекордот во дебитантскиот настап со Кaрим Абдул Џабар :vozbud:), ама затоа е тука Бен Гордон кој може да има своја вечер, едвај ја чекам следнава утакмица :)