Навивачки групи во Македонија

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
само нешто ,не сум бил од дамна на утакмица не знам што се дешавало,но знам едно нешто а тоа е дека најверојатно сегашната постава на спб е многу послаба од она време кога ние се собиравме и го кршевме не само аеродром го искршивме и велес го скршивме куманово и да не ги редам,само едно ми е многу жал што оние кои до вчера ги млатевме како мали деца доживеав да ги омаловажуваат моите помлади колеги навијачи од парк. Се надевам дека ќе се вратат повторно оние добри стари времиња, јбг спб ништо лично јас сум карпошанец за информација само ,за да не ме нападнеш
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Зошто немате ниедно гостување во Битола вие страсните навивачи на МЗТ и Работнички:toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Па лани не даваше полиција, сакавме да дојдеме ама... Вие се искинавте доаѓајќи стварно:nesvest:
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Па лани не даваше полиција, сакавме да дојдеме ама... Вие се искинавте доаѓајќи стварно:nesvest:
Јас лично имам одено на ракомет против Вардар,на кошарка против МЗТ а имало многу гостувања значи во сала за разлика од тоа што кај нас немате ни едно гостување:salut:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
До оние кои не го разбираат тоа што го напишал Радикал...

Значи кога вика дека имаше највеќе Лавови Ѓорче и момци од Чаир мисли за оваа утакмица. Вие што се собирате 70 души на секоја друга утакмица и сите сте од Карпош е друга работа. Сега збориме конкретно кога Работнички игра против МЗТ.

И уште нешто, сите од ФА нека не реплицираат за саботата мислам дека сите сватија како што беше.
ova so momci od cair!!?? i lavovi vrska nema.:nenene::nenene:go pisuvate samo kolku da bide napisano.isto kako sea jas da se fatam da zboram tuka na forumov deka vo fa. ima luge od dracevo?!!Vo sekoja grupa moze da ima poedinci isklucoci od drugi mesta ama organizirana pogolema grupa :nenene: :nenene:
cpb-karpos,centar i edna mala grupa od gorce koja e posebna prikazna za koja nemam namera da objasnuvam.na vasa zalost nema grupi od cair,vizbegovo,ropotovo..vo cpb pa sea moze tuka i do utre da debatirate.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
ova so momci od cair!!?? i lavovi vrska nema.:nenene::nenene:go pisuvate samo kolku da bide napisano.isto kako sea jas da se fatam da zboram tuka na forumov deka vo fa. ima luge od dracevo?!!Vo sekoja grupa moze da ima poedinci isklucoci od drugi mesta ama organizirana pogolema grupa :nenene: :nenene:
cpb-karpos,centar i edna mala grupa od gorce koja e posebna prikazna za koja nemam namera da objasnuvam.na vasa zalost nema grupi od cair,vizbegovo,ropotovo..vo cpb pa sea moze tuka i do utre da debatirate.
Da imate clenovi od cair i butel vas clen si prizna na forumov ne go kazuvam clenot ama sam neka si se javi...ajde maja za tebe e ova:D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
ova so momci od cair!!?? i lavovi vrska nema.:nenene::nenene:go pisuvate samo kolku da bide napisano.isto kako sea jas da se fatam da zboram tuka na forumov deka vo fa. ima luge od dracevo?!!Vo sekoja grupa moze da ima poedinci isklucoci od drugi mesta ama organizirana pogolema grupa :nenene: :nenene:
cpb-karpos,centar i edna mala grupa od gorce koja e posebna prikazna za koja nemam namera da objasnuvam.na vasa zalost nema grupi od cair,vizbegovo,ropotovo..vo cpb pa sea moze tuka i do utre da debatirate.
Викаш дека си постар член на цпб..Ако стварно си, би требало да знаеш што се случи пред 4-5 год на утакмица меѓу МЗТ-Тоа Сум Јас (мислам не ме фаќај за збор) во салата парк кога имаше група момци од цпб кои чисто дојдоа да не провоцираат,па меѓу нив имаше дефинитивно момци од Чаир (шверцерите смрдливи) кои провоцираа имитирајќи пукање од пушка...Би требало да знаеш ...А јас од сигурни извори знам дека 100 луѓе на дербито од цпб биле од:Лавови,Шверцери,момци од бутел итн..Па ќе ти поставам само 1 прашање..КАДЕ ВИ Е ЦЕНТАРОТ? Па со кое право се нарекувате ,,градски момчиња'' ?! :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Шверцери.:pos2::pos2::pos2:
Ајјј уште што не ќе измислите.Има некои дечки од Чаир што доаѓаат за Работнички на некои утакмици , ама Шверцери.:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
само нешто ,не сум бил од дамна на утакмица не знам што се дешавало,но знам едно нешто а тоа е дека најверојатно сегашната постава на спб е многу послаба од она време кога ние се собиравме и го кршевме не само аеродром го искршивме и велес го скршивме куманово и да не ги редам,само едно ми е многу жал што оние кои до вчера ги млатевме како мали деца доживеав да ги омаловажуваат моите помлади колеги навијачи од парк. Се надевам дека ќе се вратат повторно оние добри стари времиња, јбг спб ништо лично јас сум карпошанец за информација само ,за да не ме нападнеш
A vie li bevte taa ekipa be,znam znam uste kaj mene zgradata ima puknatini so boksovi sto ste maale po nea...Ednas liftot mi se zaglavi,vie da ne bevte pricina za toa???
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Шверцери.:pos2::pos2::pos2:
Ајјј уште што не ќе измислите.Има некои дечки од Чаир што доаѓаат за Работнички на некои утакмици , ама Шверцери.:pos2::pos2::pos2::pos2:

Некои?! Па прва линија на фркава ви беше од Ѓорче и Чаир..
Ваш член ми ја има дадено таа информација..Смеј се до сабајле..После некој ќе ми каже цпб вака,така а нема ни 5 % од центар..СРАМОТА ! Не знам што да кажам... :uvo:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Па има, никој не контрира.Исто и вие имате членови од Автокоманда,Кисела Вода и Ново Лисиче па никој не ве замара.
Ново Лисиче и Аеродром ги дели само еден булервар а и + Ново Лисиче спаѓа под Аеродром
 

Kajgana Shop

На врв Bottom