Навивачки групи во Македонија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе и сеа Лозари више не навијаат за Фени или ?? Бар такво нешто прочитав на вашата блог страна.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па шо ондак плачете коа ве дупат дека сте платеници и ненавијачи ?

Ај .. сваќам дека имате проблеми со управата/со играчите ... со чуварот у салата со рандом личност ... Али ради тоа прекинувате да навивате као навијачка група ?? Па не сте навијачи бе брат ....Види ги ФА ... најслаба екипа имаат од постоење на клубот (сите памтат коа ја бранеа мкд чест у европа нели ?) али и сеа коа се гомна ... пак имаат мн. навијачи .... скарани со управа или не ....Ај баш сакам да видам дали ке имаш аргумент на овој пост ... и не го сваќај као провокација .....
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Па шо ондак плачете коа ве дупат дека сте платеници и ненавијачи ?

Ај .. сваќам дека имате проблеми со управата/со играчите ... со чуварот у салата со рандом личност ... Али ради тоа прекинувате да навивате као навијачка група ?? Па не сте навијачи бе брат ....Види ги ФА ... најслаба екипа имаат од постоење на клубот (сите памтат коа ја бранеа мкд чест у европа нели ?) али и сеа коа се гомна ... пак имаат мн. навијачи .... скарани со управа или не ....Ај баш сакам да видам дали ке имаш аргумент на овој пост ... и не го сваќај као провокација .....
tebe izgleda mnogu raboti ne ti se jasni...
kako prvo nie ne sme prestanale da navivame,
toa sto ne navivame za feni si go napravia samite tie,
nie si imame i drug tim za koj navivame a toa e RK Vinarska vizba TIKVES
i nemozes da me isprovociras mene
isto taka toa mozes da mu go reces na CPB zatoa sto tie ne navivaa nikade dodeka bea skarani so upravata..... :):):):):)
inaku lozari seuste navivaat ali vo rakometot

pa nikoj od nas do sega nitu zel pari nitu ke zeme.....
Navivanjeto e vo dusata ne se pecali od toa
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Па шо ондак плачете коа ве дупат дека сте платеници и ненавијачи ?

Ај .. сваќам дека имате проблеми со управата/со играчите ... со чуварот у салата со рандом личност ... Али ради тоа прекинувате да навивате као навијачка група ?? Па не сте навијачи бе брат ....Види ги ФА ... најслаба екипа имаат од постоење на клубот (сите памтат коа ја бранеа мкд чест у европа нели ?) али и сеа коа се гомна ... пак имаат мн. навијачи .... скарани со управа или не ....Ај баш сакам да видам дали ке имаш аргумент на овој пост ... и не го сваќај као провокација .....
Јас за ФА можам да ти кажам, за другите неможам да зборам, ни сум бил, ниту пак ке бидам дел од друга навивачка група... со еден збор ние сме болесници, во крв ни е Мзт, и неможеме да живееме без Мзт. Едни од ретките сме што ни е всадена навивачката култура и љубовта за тимот...Ние одиме за тимот, не за играчите, не за управата, не заради тенерот, не заради модата... Еднаш ФА, цел живот ФА...посилно е тоа од нас....ни нема спас
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Јас за ФА можам да ти кажам, за другите неможам да зборам, ни сум бил, ниту пак ке бидам дел од друга навивачка група... со еден збор ние сме болесници, во крв ни е Мзт, и неможеме да живееме без Мзт. Едни од ретките сме што ни е всадена навивачката култура и љубовта за тимот...Ние одиме за тимот, не за играчите, не за управата, не заради тенерот, не заради модата... Еднаш ФА, цел живот ФА...посилно е тоа од нас....ни нема спас

Epa dojdete vo kavadarci na svoj trosok da ve vidam kolku vi e toa vo dusa.....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
tebe izgleda mnogu raboti ne ti se jasni...
kako prvo nie ne sme prestanale da navivame,
toa sto ne navivame za feni si go napravia samite tie,
nie si imame i drug tim za koj navivame a toa e RK Vinarska vizba TIKVES
i nemozes da me isprovociras mene
isto taka toa mozes da mu go reces na CPB zatoa sto tie ne navivaa nikade dodeka bea skarani so upravata..... :):):):):)
inaku lozari seuste navivaat ali vo rakometot

pa nikoj od nas do sega nitu zel pari nitu ke zeme.....
Navivanjeto e vo dusata ne se pecali od toa
И никој му ништо не бевме изгледа сериозно сватени не е битно но сега после состанокот со управниот одбор на кој наидовме на разбирање за нашите проблеми и скромни барања прекинуваме секаква соработка со вас како Кошаркарски Клуб.

Збогум ФЕНИ!

Навивачка група ЛОЗАРИ

Од вашиот блог ... Поентата ми беше .... плачат таму демек со играчите се кошкале со управата се кошкале ... па добро .... ти навиваш за клубот или за играчите ?


 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
И никој му ништо не бевме изгледа сериозно сватени не е битно но сега после состанокот со управниот одбор на кој наидовме на разбирање за нашите проблеми и скромни барања прекинуваме секаква соработка со вас како Кошаркарски Клуб.

Збогум ФЕНИ!

Навивачка група ЛОЗАРИ

Од вашиот блог ... Поентата ми беше .... плачат таму демек со играчите се кошкале со управата се кошкале ... па добро .... ти навиваш за клубот или за играчите ?



samo za mene toa mi e vo dusata i koga navivam si navivam samo za mene

 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Напишано од Radical Boy
со еден збор ние сме болесници, во крв ни е Мзт, и неможеме да живееме без Мзт. Едни од ретките сме што ни е всадена навивачката култура и љубовта за тимот...Ние одиме за тимот, не за играчите, не за управата, не заради тенерот, не заради модата... Еднаш ФА, цел живот ФА...посилно е тоа од нас....ни нема спас


Toa e toa sto im fali na lozarite, kozarite, ovcarite, ribarite, pederite itn:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Epa dojdete vo kavadarci na svoj trosok da ve vidam kolku vi e toa vo dusa.....
Лани бевме ако не се лажам три пати, на свој трошок. Во струмица бевме на свој трошок, во Охрид бевме на свој трошок, дуксеви, фантомки, знамиња...све си правиме на свој трошок. Јас лично одам секаде каде што можам исто така на свој трошок. Лани бев во Охрид, Струмица и Гостивар, лично, без групата да оди. Или многу сте желни пак да не видите? Нешто освета сакате? Има многу попаметни работи во моментов од колку да се оди, а и да имавме намера, после она вчера, тешко и дека полиција ќе ни дозволи
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Лани бевме ако не се лажам три пати, на свој трошок. Во струмица бевме на свој трошок, во Охрид бевме на свој трошок, дуксеви, фантомки, знамиња...све си правиме на свој трошок. Јас лично одам секаде каде што можам исто така на свој трошок. Лани бев во Охрид, Струмица и Гостивар, лично, без групата да оди. Или многу сте желни пак да не видите? Нешто освета сакате? Има многу попаметни работи во моментов од колку да се оди, а и да имавме намера, после она вчера, тешко и дека полиција ќе ни дозволи
koj rekol deka sakam osveta...... ali teska rabota deka sekade odevte na svoj trosok....
toa mozes da lazes mali deca ali eden avtobus od skopje do kavadarci i nazad kosta 20000 denari pa kazi mi brat od kade najdovte na 3 pati po 1000 evra za sami da si gi platite avtobusite????
neli po 3 avtobusi idevte????
kogo lazis ti????

Напишано од Radical Boy
со еден збор ние сме болесници, во крв ни е Мзт, и неможеме да живееме без Мзт. Едни од ретките сме што ни е всадена навивачката култура и љубовта за тимот...Ние одиме за тимот, не за играчите, не за управата, не заради тенерот, не заради модата... Еднаш ФА, цел живот ФА...посилно е тоа од нас....ни нема спас


Toa e toa sto im fali na lozarite, kozarite, ovcarite, ribarite, pederite itn:smir:
brat tebe ti fali malku pamet i ke gi sogledas rabotite kako odat
barem malku podobro pogledni sto se slucuva
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
koj rekol deka sakam osveta...... ali teska rabota deka sekade odevte na svoj trosok....
toa mozes da lazes mali deca ali eden avtobus od skopje do kavadarci i nazad kosta 20000 denari pa kazi mi brat od kade najdovte na 3 pati po 1000 evra za sami da si gi platite avtobusite????
neli po 3 avtobusi idevte????
kogo lazis ti????
хахаха 20.000? Ти кого лажеш, или толку ви земаат вас? 30.000 беа трите автобуса кога дојдовме +10-те коли кои беа нормално на свој трошок. 30.000 поделено со 180 луѓе = 170 денари од човек (ние сме фамилија, даваме кој колку може, некој 200, некој 100, ама секој дава) Друга работа ние имаме маркетинг, од продажба на дуксери + собираме пари пред секоја утакмица и секогаш имаме средства. Некогаш добиваме и некоја инекција од управата, во случај да ни фалат нешто пари, ама тимот нема пари играчите да ги плати, па нас ке не спонзорира...Ја немаме ние таа среќа да имаме газда како Фени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom