Фан Клуб: Италија

F

FuckYouAll

Гостин
На некој не му одговара што од неговиот тим нема ниту еден асален репрезентативец:poss:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
абе ти димитар не тресе глупости балотели е најак и требит да играт во 1 состав,во младиве е силата е не во некој со напрајле 100год да игрет ко канавао за пример
 
F

FuckYouAll

Гостин
абе ти димитар не тресе глупости балотели е најак и требит да играт во 1 состав,во младиве е силата е не во некој со напрајле 100год да игрет ко канавао за пример
E oд вакви експерти ко тебе ме болит глава секој ден. Оди научи нешто па тогаш реплицирај.:5:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
E oд вакви експерти ко тебе ме болит глава секој ден. Оди научи нешто па тогаш реплицирај.:5:
Јас све си имам научено ти казвам како со е ак не сум во право нек казит некој
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
E oд вакви експерти ко тебе ме болит глава секој ден. Оди научи нешто па тогаш реплицирај.:5:
Кажи бе чедо божјо кој е подобар од Балотели да игра на негово место ако се знае дека Балотели е сеуште копиљ со 19 години,а поседува таков талент ??

М ??
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Кажи бе чедо божјо кој е подобар од Балотели да игра на негово место ако се знае дека Балотели е сеуште копиљ со 19 години,а поседува таков талент ??

М ??
Фалсификат е бе. :pos:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Ве читам од прееска и се чудам. Некој си познавачи на италијанската репрезентација во составот ги редат Пепе, Паломбо, Балотели(кој не е дораснат да преставува репрезентација од рангот на Италија) Амброзини, Цигарини и ред други пациенти.
ti seriozen si? pa ambrozini e mozebi i najdobar dmf na italija i ima golemo iskustvo
od vasite baletani kako melo i markizio toj e 100 pati podobar
juve nemaat podobar igrac od nego ovaa sezona :toe:

ocigledno za tebe ne e fudbal odi igraj gamlii so drugarcinata :helou:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Кажи бе чедо божјо кој е подобар од Балотели да игра на негово место ако се знае дека Балотели е сеуште копиљ со 19 години,а поседува таков талент ??

М ??
за јак јак е нема сомнеж али за мрза и лошо понашање исто така ги има во изоблиство,липи попрво касано ќе го повика него бало.
најубаво за него е да поигра уште малку за младинците или да се потруди уште малку да влези 2 состав за пријателски натпревари:salut:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
за јак јак е нема сомнеж али за мрза и лошо понашање исто така ги има во изоблиство,липи попрво касано ќе го повика него бало.
најубаво за него е да поигра уште малку за младинците или да се потруди уште малку да влези 2 состав за пријателски натпревари:salut:
Ако гледаме по темперамент,ни Касано не е нешто подобар од Балотели.
Мрзата и лошото понашање со тек на време ке се изгубат,ако не си приметил Балотели кога сака игра,а кога не сака,ич ташак не го боли...
Ама има време за него,допрва доага неговото време ;)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Ако гледаме по темперамент,ни Касано не е нешто подобар од Балотели.
Мрзата и лошото понашање со тек на време ке се изгубат,ако не си приметил Балотели кога сака игра,а кога не сака,ич ташак не го боли...
Ама има време за него,допрва доага неговото време ;)
токму тоа е причината што не е земен за возрасните,интер го следам оваа сезона многу почесто и гледам дека некој натпревар е ѕвер али некој пак ко незаинтересиран и 80%е на газ
касано е моментално далеку поистакнат од балотели поради неговото искуство тоа е факт,сепак и бало е уште тинејџер и играње за репрезентација немора да му е приоритет засега
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
токму тоа е причината што не е земен за возрасните,интер го следам оваа сезона многу почесто и гледам дека некој натпревар е ѕвер али некој пак ко незаинтересиран и 80%е на газ
касано е моментално далеку поистакнат од балотели поради неговото искуство тоа е факт,сепак и бало е уште тинејџер и играње за репрезентација немора да му е приоритет засега
Неговата заинтересираност на теренот зависи и од противникот :)
Ако е некоја тиња екипа,у стање е да си го лади 95 минути на терен,а ако се работи за некое дерби,тогаш е сосем друг играч.

И Касано како помлад,односно кога беше во годините на Балотели беше потполно ист,а сеа кути и работи како магаре у поле :)

Се согласувам дека сеуште не е за во националниот состав на Италија,за година,две ке го земе Липи,иако и тој нешто мути,старо дртало.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Шо ке кажете за Италијанската иднина Окака Чука и Балотели во нападот и Огбона во одбрана.За 20 години и тие ќе се како Франција без ни еден Италијанец.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Кај да ја гледаме Италија-Камерун? На Раи Уно ќе ја даваат ли?
Немам сателитска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom