Фан Клуб: Италија

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Ни ја везе немам како стигна муабетов до Јакинта ...

Канаваро
Киелини
Замброта
Пирло
Јакинта
Тони
Гросо


БАОБАБ дрва ....

Ае ваљда ке си остане на зборот па ке прави измени до светско ....
не можеш така да кажеш за Киелини има 24год. сега сите знаеме дека изигра лошо на овој куп но ти ја следиш ли Италија во квалификациите Киелини игра одлично па затоа Италија има и најмалку голови примено
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
не можеш така да кажеш за Киелини има 24год. сега сите знаеме дека изигра лошо на овој куп но ти ја следиш ли Италија во квалификациите Киелини игра одлично па затоа Италија има и најмалку голови примено


Абе ... што го дрвите со опрадувања ... Никој не ги оспорува квалитетите на тие играчи ... ама моменталната форма на тие што ги набројав (80% од прва постава на Италија) се ВАН форма ... и можело да се најде замена за нив ( бла бла бла куров ми е голем , купов не се рачунал , Галијани е педер) ....

Ај пак од почеток да дебатираме ....
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
не можеш така да кажеш за Киелини има 24год. сега сите знаеме дека изигра лошо на овој куп но ти ја следиш ли Италија во квалификациите Киелини игра одлично па затоа Италија има и најмалку голови примено
исто и Канаваро,во квалификации игра одлично,а овој куп се катастрофа ,али кај е побитно да играат подобро?куп конфедерации или квалификации и светско првенство?:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Абе ... што го дрвите со опрадувања ... Никој не ги оспорува квалитетите на тие играчи ... ама моменталната форма на тие што ги набројав (80% од прва постава на Италија) се ВАН форма ... и можело да се најде замена за нив ( бла бла бла куров ми е голем , купов не се рачунал , Галијани е педер) ....

Ај пак од почеток да дебатираме ....
абе се си е у ред само ти кажав дека за Киелини грешиш, овие другите што ги наброја се надевам дека никој нема да игра на светското
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Абе ... што го дрвите со опрадувања ... Никој не ги оспорува квалитетите на тие играчи ... ама моменталната форма на тие што ги набројав (80% од прва постава на Италија) се ВАН форма ... и можело да се најде замена за нив ( бла бла бла куров ми е голем , купов не се рачунал , Галијани е педер) ....

Ај пак од почеток да дебатираме ....

ама ти не си арен нешо,ти пишав,моментално ли е светско или куп на конфедерации?голем к*р играле лошо на купов,затоа Липи кажа дека ќе има измени,што го дрвиш толку за моменталната форма?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
исто и Канаваро,во квалификации игра одлично,а овој куп се катастрофа ,али кај е побитно да играат подобро?куп конфедерации или квалификации и светско првенство?:)

Абе ... Бјанконери ... Ако игра СРАЊЕ на Куп на конфедерации ... зашто мислиш дека ке го викне на светско ? :)

ама ти не си арен нешо,ти пишав,моментално ли е светско или куп на конфедерации?голем к*р играле лошо на купов,затоа Липи кажа дека ќе има измени,што го дрвиш толку за моменталната форма?

Ало ...Пораз од Бразил 3 - 0 ..... Може и пријателска да е .... Ај прогуглај колку тренери биле сменети заради порази на пријателски средби ..... Не лупај глупости ....

И го дрвам за моменталната форма ... зашто беа циркузанти на купов ... ЦИРКУЗАНТИ ....А кој го собрал циркусот ? = ЛИПИ ..

И ај сеа пак просветлете не нас *интерашите што копнеат да имаат 8 првотимци во италијанска репрезентација* дека Липи со истиот состав од СЕНКА во 2006 станал светски шампион (благодарение на Матераци тенк ју вери мач)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Абе ... што го дрвите со опрадувања ... Никој не ги оспорува квалитетите на тие играчи ... ама моменталната форма на тие што ги набројав (80% од прва постава на Италија) се ВАН форма ... и можело да се најде замена за нив ( бла бла бла куров ми е голем , купов не се рачунал , Галијани е педер) ....

Ај пак од почеток да дебатираме ....
И јас тоа викам, темава се претвори во препукување помеѓу навивачи на тимови и мерење чив е подолг. Да се вратиме на репрезентацијата на Италија а не да пишуваме за тоа дали играчите на Јуве биле дрва или зошто од Интер немало репрезентативци итн.

Значи како што реков претходно, убеден сум дека Липи ќе си ја поправи грешката и на светското првенство Италија ќе биде онаа старата. Има време до тогаш за измени и уигрување. Не е крај на светот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И јас тоа викам, темава се претвори во препукување помеѓу навивачи на тимови и мерење чив е подолг. Да се вратиме на репрезентацијата на Италија а не да пишуваме за тоа дали играчите на Јуве биле дрва или зошто од Интер немало репрезентативци итн.

Значи како што реков претходно, убеден сум дека Липи ќе си ја поправи грешката и на светското првенство Италија ќе биде онаа старата. Има време до тогаш за измени и уигрување. Не е крај на светот.

Шуќур еден асален човек за дебатирање .... Овие другиве ке те изедат ако постираш против нивен играч ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Абе ... Бјанконери ... Ако игра СРАЊЕ на Куп на конфедерации ... зашто мислиш дека ке го викне на светско ? :)




Ало ...Пораз од Бразил 3 - 0 ..... Може и пријателска да е .... Ај прогуглај колку тренери биле сменети заради порази на пријателски средби ..... Не лупај глупости ....

И го дрвам за моменталната форма ... зашто беа циркузанти на купов ... ЦИРКУЗАНТИ ....А кој го собрал циркусот ? = ЛИПИ ..

И ај сеа пак просветлете не нас *интерашите што копнеат да имаат 8 првотимци во италијанска репрезентација* дека Липи со истиот состав од СЕНКА во 2006 станал светски шампион (благодарение на Матераци тенк ју вери мач)
а што Бразил е просечна екипа?па не е срамота да се изгуби од Бразил,кога веќе пишуваш гуглај ти,со ме замараш мене,па баш ради тоа дека е пријателска бе човек,тоа ти викам,ја глеам само интераши критикуваат играчи на јуве,Јакинта па Јакинта,што не зборите толку за Тони?само Јакинта,и што беше толку полош од другите напаѓачи?

а купов што ти е толку битен тебе?:) побитно е купот да се освои или светско?сеа пак ќе дрвиш за моментална форма
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Имам од поодамна кажано дека Италијанската репрезентација ми е веднаш зад Македонската, така да не ми е битно кои играчи настапуваат (од кој тим). За мене тие се исти кога ги бранат боите на Италија и ги сметам како мои без разлика дали се од Јуве, Милан, Интер, Рома итн. Мене ми е битен успехот на Италија по цена Јуве да нема ни еден репрезентативец. Во моментов со двете раце би потпишал да се смени комплетната одбрана со исклучок на Киело, потоа нападот кој е очаен, додека средината држи вода. Не им се играше на Де Роси и Пирло ама ќе се оправат. Плус тука е и Гатузо кој ќе јаде живи луѓе така да не би менувал многу.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
исто и Канаваро,во квалификации игра одлично,а овој куп се катастрофа ,али кај е побитно да играат подобро?куп конфедерации или квалификации и светско првенство?:)
абе ипак срамота е да губиме од Бразил со 3-0 и од Египет а сме актуелни светски прваци, јас лично кога ги гледав тие утакмици се разочарав, ама шо да се прави, поминаа точно две години од светското и повеќето од играчите кои го освоиа беа одлична генерација и Италија нема баш некои нови играчи од 24-26год кои би ги наследиле шамионите од 2006год. светли точки се само Буфон, Џ.Роси, Де Роси и Киелини(иако изигра лошо на овој куп сеуште го сметам за еден од 5-те најдобри дефанзивци во светот)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
абе ипак срамота е да губиме од Бразил со 3-0 и од Египет а сме актуелни светски прваци, јас лично кога ги гледав тие утакмици се разочарав, ама шо да се прави, поминаа точно две години од светското и повеќето од играчите кои го освоиа беа одлична генерација и Италија нема баш некои нови играчи од 24-26год кои би ги наследиле шамионите од 2006год.

Како ке дознаеме ако мангупот ги бира истите од 2006 *со мали очајни измени* (еве ТОНИ како најочајна и Гросо позади него со Замброта) (да не се карам пак со јувенташите) ...


Пробај - Види - Смени

Не овој исто па исто ....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Имам од поодамна кажано дека Италијанската репрезентација ми е веднаш зад Македонската, така да не ми е битно кои играчи настапуваат (од кој тим). За мене тие се исти кога ги бранат боите на Италија и ги сметам како мои без разлика дали се од Јуве, Милан, Интер, Рома итн. Мене ми е битен успехот на Италија по цена Јуве да нема ни еден репрезентативец. Во моментов со двете раце би потпишал да се смени комплетната одбрана со исклучок на Киело, потоа нападот кој е очаен, додека средината држи вода. Не им се играше на Де Роси и Пирло ама ќе се оправат. Плус тука е и Гатузо кој ќе јаде живи луѓе така да не би менувал многу.
убаво кажано, цело време се каравте за тоа кој играч од кој тим требало да игра(фанови на Интер и Јуве)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
абе ипак срамота е да губиме од Бразил со 3-0 и од Египет а сме актуелни светски прваци, јас лично кога ги гледав тие утакмици се разочарав, ама шо да се прави, поминаа точно две години од светското и повеќето од играчите кои го освоиа беа одлична генерација и Италија нема баш некои нови играчи од 24-26год кои би ги наследиле шамионите од 2006год.
Ама Pupone за ова се куповите,се пробуваат тактики и играчи,и Липи го кажа тоа,http://www.leggo.it/articolo.php?id=21684 еве изјава на Липи,ја постирав еднаш,се дешава реконструкција на тимот,ќе се праат измени сигурно,и за светско ќе бидат мислам тип топ
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Како ке дознаеме ако мангупот ги бира истите од 2006 *со мали очајни измени* (еве ТОНИ како најочајна и Гросо позади него со Замброта) (да не се карам пак со јувенташите) ...


Пробај - Види - Смени

Не овој исто па исто ....
и мене ме страв од такво нешто, според изјавите на Липи веројатно и така и ќе биде, сепак тој требаше на овој куп да проба со некои помлади играчи(кога веќе и самиот кажа дека не му значел многу)

јас многу ќе се израдував доколку видов на овој куп ваков состав :


..................................................Буфон..................................................


Мота.........................Сантакроче................Киелини.................Сантон




..................................Монтоливо...........Де Роси.....................................



Пепе(подобар нема)....................Касано....................................Џ.Роси


......................................................Пацини..............................................

Ама Pupone за ова се куповите,се пробуваат тактики и играчи,и Липи го кажа тоа,http://www.leggo.it/articolo.php?id=21684 еве изјава на Липи,ја постирав еднаш,се дешава реконструкција на тимот,ќе се праат измени сигурно,и за светско ќе бидат мислам тип топ
па некако бавно одат тоа измените, ако пробуваше тактики и измени овој куп беше вистинска можност за тоа, а не тој да го вади Роси и го пушта Тони е вака не се прават измени
 

Kajgana Shop

На врв Bottom