Фан Клуб: Пелистер

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.420
Поени од реакции
28.524
Јас прв пат бев сведок на такво нешто.... Мислам дека ова е ужано за мак фудбалот... Ужасно... Дури и на ТВ, предност имале Силекс или кој и да е, а најголемото дерби во мак фудбалот, беше гледано само од 500 гледачи.... Катастрофа и жал ми е што се случува се ова... Веројатно е дека во наредната година ке гледаме многу подобра 2ра лига, одколку прва.. Но, и покрај моето разочарување, јас и тогаш ке бидам на Тумбе Кафе... Чисто од љубов
Минчо си има пари па си платил да го има Металург на канал 5...Ние немаме за штипки а не за на телевизија да не даваат..МТВ пробаа нешто 2 утакмици на Вардар и толку..жално жално жално!:kesa:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.746
Минчо си има пари па си платил да го има Металург на канал 5...Ние немаме за штипки а не за на телевизија да не даваат..МТВ пробаа нешто 2 утакмици на Вардар и толку..жално жално жално!:kesa:
Абе МТВ ги емитираат само утакмиците кои се играат на Градкси. Бидејќи Работнички одби да се пренесуваат неговите утакмици, затоа само утакмиците кои Вардар ги игра на домашен ќе идат во живо на МТВ...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Не ми се пиши ниту пак збора срцето ме боли не знам кај терам пак ќе играме втора лига :nerv:

За вчера од тоа што видов а малку видов за жал беше чудно само како тројца кај нас да не знаеја дека е наместена и сакаа да се докашат а другите си подаваја и го толерираа глумењето ан скопските играчи
Ништо ен ни останва осване да се врши притиско кон ффм и хари и компанија да се прошири лигата со услов да играме бараж со некој до второ лигашите па ете и миле си го аднав на фб да со здрмам малку и по некое писмо на ффм да пишам (се разбира со висок тон) но што и да биде баш би сакал шулевски да додји да суди една утакмица во Битола па и кривична или прекршочна да се јади да има зошто
Но ова требаше да се спречи многу порано и гршката е и во нас што не гледавме каква е математиката на ванчо со хари и рокадата да оди курбан Пелистер за охрид

Тоа е сега нема предавање сега ќе се видат јунаците во клубот и кој вистина го сака и кој ќе остане во него до крајот на сезоната а не да се привати првата понуда од нашето првенство (секоја чест на тие што ќе заминат странство)Глувците први го напуштаат бродот што тоне
Кога си на врвот Пелистер и кога си последен секогаш ќе пееме ,Само напред Пелистер со тебе сегде се Чкембарите

ps.скопјани плативте за котизација ?или го чекате брацо да го преземи клубот па да ви плати?
 
П

Паспарту

Гостин
Го чекаме Брацо да го преземе клубот и да плати, се нервираш а!?

Немој само ти да пишуваш писмо, ќе си помисли Миле дека зборува со првоодделенец...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
абе мрсул што кур пишеше на темата ?! пусти Б-коплекс
се нервирам бе како да не с е нервирам кога вие уште немате платено котизација а ние ќе испадниме и скопје ,вие ќе се ебавате а друг ќе остани труден до кога само до кога ќе ве галат бе ?!
кога ќе ги платите казните и долговите спрема цементарница?кога ќе платите за користење на стадионот ?лани требаше да испадните вие но глупоста на слога и македонија ѓп ве спасии одлуката на уефа за победа инаку кај ќе ви беше крајот ... по задолжени сте од грчка бе брич Вие сте клуб без иднина -Брацо ви е судбина

пичакати матер до кај бефте вчера бе ?глас не ви се слушаше сега кога полека почнаа да се склопваат коцките за играта на браци и хари најоголеми познавачи излевоте за нашето првенство па делите овде совети и правила и пропици кажвате
ич кур да не те боли дали ја сќе пишам или друг важно нема да го оставиме клубот да правиме бојкот како вас и да чекате брацо да ви ја брка работата ебаве шминкери
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.420
Поени од реакции
28.524
абе мрсул што кур пишеше на темата ?! пусти Б-коплекс
се нервирам бе како да не с е нервирам кога вие уште немате платено котизација а ние ќе испадниме и скопје ,вие ќе се ебавате а друг ќе остани труден до кога само до кога ќе ве галат бе ?!
кога ќе ги платите казните и долговите спрема цементарница?кога ќе платите за користење на стадионот ?лани требаше да испадните вие но глупоста на слога и македонија ѓп ве спасии одлуката на уефа за победа инаку кај ќе ви беше крајот ... по задолжени сте од грчка бе брич Вие сте клуб без иднина -Брацо ви е судбина

пичакати матер до кај бефте вчера бе ?глас не ви се слушаше сега кога полека почнаа да се склопваат коцките за играта на браци и хари најоголеми познавачи излевоте за нашето првенство па делите овде совети и правила и пропици кажвате
ич кур да не те боли дали ја сќе пишам или друг важно нема да го оставиме клубот да правиме бојкот како вас и да чекате брацо да ви ја брка работата ебаве шминкери
Знам дека ти е тешко што немате титула и што не сте од Скопје...Гледајте си вие во вашиот двор а не во туѓиот...Ние клуб без иднина?Ондак вие не сте ни клуб!
 
Член од
3 март 2008
Мислења
151
Поени од реакции
56
dosta be braco kuro go boli za vardar...vcera citav ke ostanva vo rabotnicki 100% do juni...ako eventualno opstani vardar togas mozi ke se fokusira na nego...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Знам дека ти е тешко што немате титула и што не сте од Скопје...Гледајте си вие во вашиот двор а не во туѓиот...Ние клуб без иднина?Ондак вие не сте ни клуб!
од тебе очекував ваков одговр ама од долорекс гоксо гоне и другите го сметам за по добри познавачи на макфудбалот и дека нема да ја користат нашата болка и тага за ситење овде на форумто но изгледа сум згрешил за долорекс

За титулите пред да додји зинго секоја чест вие први ние втори или трети и финале на купови заедно и до тогаш се играше фудбал но после само силекс и со доаѓањето ан ламбе кренаа беласица и слога потоа следуваше хари со брацо и неговите без шампиони ама не знајш ти мал си за тоа опростено ти е

реков ние си го гледаме нашиот и клубот не го оставаме на цедило и да правиме бојкот како вие ич да не с е секираш ние сме биле и во полоша сосотојба и пак се издигнавме

тоа без идина ќе покаже времето одете тријтему ги мадината на брацо да ве спасва ама после кога ќе мести утакмици да не мус е лутите или пак да му клавате крстови на терен или пак да го кршите автобусот продолжете само

--- надополнето ---

се јаве и ти бе ск слуга :tapp: што демек нешто паметно напиша :nesvest:ајде гитла кај тие сограѓаните твој смрдени
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.420
Поени од реакции
28.524
од тебе очекував ваков одговр ама од долорекс гоксо гоне и другите го сметам за по добри познавачи на макфудбалот и дека нема да ја користат нашата болка и тага за ситење овде на форумто но изгледа сум згрешил за долорекс

За титулите пред да додји зинго секоја чест вие први ние втори или трети и финале на купови заедно и до тогаш се играше фудбал но после само силекс и со доаѓањето ан ламбе кренаа беласица и слога потоа следуваше хари со брацо и неговите без шампиони ама не знајш ти мал си за тоа опростено ти е

реков ние си го гледаме нашиот и клубот не го оставаме на цедило и да правиме бојкот како вие ич да не с е секираш ние сме биле и во полоша сосотојба и пак се издигнавме

тоа без идина ќе покаже времето одете тријтему ги мадината на брацо да ве спасва ама после кога ќе мести утакмици да не мус е лутите или пак да му клавате крстови на терен или пак да го кршите автобусот продолжете само

--- надополнето ---


се јаве и ти бе ск слуга :tapp: што демек нешто паметно напиша :nesvest:ајде гитла кај тие сограѓаните твој смрдени
Барем напиши му го никот точно Долрокс а не Долорекс те ебам у гаЗо!За возраста не знам што се палиш многу по постовите се гледа колкав си и секако по потписот...Секој пост пцуеш или вреѓаш, али убаво напиша Долрокс во фан клуб РК Вардар, вие живеете за слаб ВАРДАР а не јак ПЕНИстер!И ај ти гитла кај твојте сограѓани лозарчиНа, што на ваши утакмици со Вардар имаат повеќе трансови:pos2:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Барем напиши му го никот точно Долрокс а не Долорекс те ебам у гаЗо!За возраста не знам што се палиш многу по постовите се гледа колкав си и секако по потписот...Секој пост пцуеш или вреѓаш, али убаво напиша Долрокс во фан клуб РК Вардар, вие живеете за слаб ВАРДАР а не јак ПЕНИстер!И ај ти гитла кај твојте сограѓани лозарчиНа, што на ваши утакмици со Вардар имаат повеќе трансови:pos2:
дај прекини жити се
сум го згрешил никот голем кур ако сум го згрешил па што не стави салам име туку долрокс што ми асоцира на дурекс па затоа сум згрешил
се гледа дека сте чудна фамињарна сотојба кај вас во ск па ете и ти се докажа боки д ане ти е дечко си пишал да те ебам у газо :kesa:до кога ќе се радваш бе дета на машки газ ?оди бркај женски или карај за жени а не мене најде д ами бараш ебате педерче:nesvest:
возраста таа е мала голема таа е а потписот ќе го препишите и вие само ај ако испадните ќе ве видам што ќе ставате вие з а потпис (ианку и јохан е таму ако не виде)
пцијам бе што да правам кога некој провоцира што да му правам да го галам оти на твоите претходни постови не враќав туку на овај дурекост му пишав
тој пенистерот по се изгледа треба длабоко да пенетрира во товојот анус па да разбериш дека нас не ни се сограѓани кавадарчани далку се од нас ама што знајш ти од козле или волково или влае не си бил подалеку
немој за транасој да збораш да не ти речи воџата од утре дека навивате за кометал ѓорче па да ги вратите жолто зелените па да не знајш со што дрес да одиш на утакмица

--- надополнето ---

мали ај гитла
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
дај прекини жити се
сум го згрешил никот голем кур ако сум го згрешил па што не стави салам име туку долрокс што ми асоцира на дурекс па затоа сум згрешил
се гледа дека сте чудна фамињарна сотојба кај вас во ск па ете и ти се докажа боки д ане ти е дечко си пишал да те ебам у газо :kesa:до кога ќе се радваш бе дета на машки газ ?оди бркај женски или карај за жени а не мене најде д ами бараш ебате педерче:nesvest:
возраста таа е мала голема таа е а потписот ќе го препишите и вие само ај ако испадните ќе ве видам што ќе ставате вие з а потпис (ианку и јохан е таму ако не виде)
пцијам бе што да правам кога некој провоцира што да му правам да го галам оти на твоите претходни постови не враќав туку на овај дурекост му пишав
тој пенистерот по се изгледа треба длабоко да пенетрира во товојот анус па да разбериш дека нас не ни се сограѓани кавадарчани далку се од нас ама што знајш ти од козле или волково или влае не си бил подалеку
немој за транасој да збораш да не ти речи воџата од утре дека навивате за кометал ѓорче па да ги вратите жолто зелените па да не знајш со што дрес да одиш на утакмица

--- надополнето ---



мали ај гитла
Ајде голем сељаку поздрав
 
П

Паспарту

Гостин
Па јас убаво ти напишав., ти не живееш за јак Пелистер, ти живееш за слаб Вардар... Секој пост ти е против Скопје и Вардар, па види кој има комплекси. Тешко мене ако имам од Пелистер комплекси, тогаш би требало да имам трипати поголеми комплекси од Цементарница, а да не зборувам за Силекс и Слога. Прочитај ги моите постови, па после коментирај дали се ситам на вашиот неуспех. Како би можел да се ситам, кога и Вардар е во истите гомна!? Не сум јас крив што не сте способни ни еден утепан и мизерен тим како моменталниов состав на Вардар да победите, а нормално дека се (и ќе се) радувам на секоја победа на Вардар, без разлика дали е против Пелистер, Турново или Шкендија. До вчера јадевте гомна дека Брацо ги купил сите натпревари од купот, а сега ми солите памет тука за некој наместен натпревар на Вардар против Пелистер!? Абе ме заболеа јајцава од куртонски прогнозери... Прво ни вие не знаете што сакате, па сега кога немате излез и изгубивте од најслабиот (после вас) тим во лигата ќе кажувате басни од Езоп. Единствен играч сезонава што ви вредеше беше ЛАЗАР ИЛИЕВ, тој ви беше 99% од тимот, сите други играчи на Пелистер се гола вода... За разлика од тебе јас сакам лигава да се намали на 8 екипи, немаме ние квалитет за зголемување на лигата. Вардар и Пелистер моментално имаат состави послаби од пола втора лига, така да ако треба да се прошири лигата, ќе треба да се приклучат уште 8 екипи за да не испаднеме следната година. Јас барем ја прифаќам состојбата дека Вардар е слаб во моментот и не ја барам причината за таа состојба во ФФМ или пак во Пелистер. Вардар е најмалку крив што во моментов Пелистер е третокласна екипа... Да победеше вчера Пелистер, немаше да има ниту еден коментар за местење на натпреварот, за должењето пари, за Брацо, за стадионот итн, но ок е, те сфаќам, тоа ти е последната сламка за спас. Додека ти го гледаш Вардар и се занимаваш со состојбите во и околу него, Пелистер нема да мрдне од ова мизерно ниво, колку порано се освестиш (освестите), толку подобро за тебе (вас). Со седење дома и пцуење по Ванчо и Хари не се добива ни подолг кур, ни пак опстанок во лига.

Ете да речеме дека стварно е наместен натпреварот, тогаш не е Вардар крив, туку криви се оние кои дозволиле тоа да се случи, а како што гледам вас ви е сеедно што го "наместиле" наптреварот, што пак значи дека го одобривте тоа...

Тој зборот пичкатиматер слободно можеш да го начукаш во анусот на мајка ти или сестра ти и мило ми е што мојот ник те потсетува на Дурекс кондомите, бидејќи очигледно е дека те сексаат во мозок без нив...

Поздрав!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
абе дурекс по шо заклучи дек ајас не живејам за јак Пелистер туку за слаб вардар по тоа што вие пишете на нашата тема ете си имате фан клуб радвајте се таму а не тука да јадите лајна и да се правте душегрижници
Мое право што ќе пишувам јас ниту сум провоцирал ниту пак пишал кај вас нешто од 1627 посотви дали 7 има пишано кај вас а вие кутрите пола ви се кај нас пола кај вас па ете ти за два дена имаш повеќе од кај на с пишано "добрo намерно"
Вие немате комлекс само до Пелистер туку од нас имате и што споредуваш силекс слога и цементаринца жити младост со нас дај ен се брукај .не си се сител па што одговараш дека го чекате брацо да ви ја плати котизацијата и кажваш дека не е наместена утакмицата кога ниту си ја гледал или на сон ти се сони па сега кажваш тука ,никој не ти рече д ане с е радваш само оди пиши си бе на темата не замарај тука
за купот оти не беше така не беше местено да играте вие ама ете се најдоја деца со мадина во тиквеш кој не сакаја пари и ви ја зедоја свеста и пореметија плановите
Ние немавме излез уште од поодамна и на сите ни беше јасно дека ние испаѓаме поради играта на ффм ова сето е казна за пробата за бојкот и не давањето на утакмицата со победа лани и добовањето на три црвени картони за победа каде што мораше да загубиме дома но касно се стеимеве дека ојодвме крубан за охрид (каде е прецедател истито ванчо што е и кај нас заедно со тој газдата од македонијаѓп)
ние вчера и кога било да играме со младинците нема да изиграм еонака како вчера да не се шутира на голот
Илиев е приказна по себе да беше само тој арно ќе беше ама цел тим го ебаја мајк (капитенот) после три утакмици си замина пред тоа на крај на сезона ганчев мацата кире љамче стефан пред тоа и сите што вредеја за ситни пари за ванчо но тоа е наш проблем не е ваш
Ти тоа што сакаш лигта да се игра со 8 тима е глупост се знај лигата треба да биди со 14 или повеќе тима а што со 8 тима од кој три на брацо еден на минчо еден на зинго и два албански и што ќе правиме приватн азабава ?! не главе треба поќе тимови и да влезат ете такви како тиквеш што нема да играат по нотите на хари и брацо и бунгуров за колку толку да имаме салам првенство за секаде да се мачиш за бод а ен како сега вака пред време да се знај кој ќе побдеи и во кратово и теренот на скопје да не можеш да земеш бод оти ќе те прекршат ама тоа
викаш пелистер е третокласна екипа хаха не знам дали да плачам или да с е смејам па на ваш терен да играме и да биди се регуларно ќе ве победиме оти не кажиш како му се заканвате на шулевски на полувреме на утакмицата со нас во скопје и да не се лажиме вие сте убедливо нај слабата екипа оваа полусезона
моите муабети за вашето долшење се уназад една година од кога сум на форумто арно ама тие од ффм и државата ве гали и толерира и се правата ќори на очи и сето тоа само заради што му требате кога ќе заврши вашата епизода ќе ве пуштат низ вода ама вие не гледате сега јаки сте па европа ќе излегавте до пред две недели
јас се занимавам со вас зошто уште до старт имавме нерегуларно првенство кога да те потесетам не плативте котизација на два часа пред ждрепката а што тврдеам дека и уште немате платено кажи ми ти како е можно да сте платиле каде сте палтиле ?кога требаше да се палти на комисијата на еден ден пред ждрепката а не два часа пред тоа на кој му плативте на миле спиркоски на рака?
друго ич да не се секираш ти за нас ние работиме на сосотјбата во клубот за разлика од вас каде сте слика без тон и никаде ве нема и чекате на брацо да ве спаси ние никогашнема да правиме бојокот на клубот за кој постоиме и бараме спонзори и крај краева ние ќе го земеи и ако треба ние ќе играме .дома седење тоа за вас важи со бојкотот ние сме на трибина само вас ве нема !!!
Кој е крив ќе се расчисти деновиве и ќе си плати никој не останал долшен тука не се секирај ти а колку сме го добриле ќе видиш денови за разлика од вас на утакмицте со нати го дај ми го три за три кај нас тоа до сега го немаше
инаку мамути ќе ја носам мајкати на родео ебате дурекс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom