Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
:) taka moze...zosto jas vidov eden avtobus zamina i posle mislev deka uste eden cekaat zosto okolu 50 dusi bea na tribina...gore dolu okolu 120-130 dusi bevte
Па од прилика бевме околу 120,130 луѓе.
По околу 60 ина Чкембари на две тури се враќавме за Битола,прво помладите,па после нив ние постарите.
Едно клипче од неделата.

Иначе во сабота мора да се собериме во добра бројка,во Битола гостува лидерот Македонија Ѓ.П.,многу битна утакмица за Пелистер.
Впрочем секој бод за Пелистер ќе биди од огромна важност.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Leeeeeeleeeeeeee vo sabota vi doagame na gosti Bitolcaniii :helou: . Ke bide zustro . Samo nemojte da pocnete so tie pesnite za Skopje posto nie ne sme od Skopje nema da se navredime :vozbud:. :helou: Se gledame vo sabota na jako navivanje na Tumbe Kafe :helou:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Se stopi li snegov kaj vas , Bitolcaniiiii ???:pos2::pos2::pos2:
 
Z

ziko bt

Гостин
nevervam do ponedelnik da se istopi snegov najarno za drugata nedela da se prefrli utakmicata
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Najlogicno e da e odlozi koloto za slednata nedela , zosto sekade ima sneg . A i baska site ke bidat po slavenje po ova stabovive vecerva za izborive taka da za drugata nedela e najdobro resenie :helou:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Пелистер против Македонија утре место во Битола ке игра во Охрид
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Пелистер против Македонија утре место во Битола ке игра во Охрид
Leeeeeleee koa zapna ovoj Hari pedercevo , ke se igra i ke se igra . Toa sto ke pravis . Zal mi e be nemozeme da napravime jako gostuvanje , a tolku se spremavme da dojdeme kaj vas ama:toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
sledeci put ako ne otpadnime godinava:pos2:

ocekuvano go primivme od liderot so 2-0 i kako interesno prviot gol go dade bivsiot pelisterec mirko ivanovski mladinski reprezentativec na makedonija da vi kazam milo mi e so mu klade gol vo pelister namesto mladite talenti gi igraja igracite kao momiro a mladite za bez pari gi dadoja pa jebiga arno mu se slucva ajt:salut:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
sledeci put ako ne otpadnime godinava:pos2:

ocekuvano go primivme od liderot so 2-0 i kako interesno prviot gol go dade bivsiot pelisterec mirko ivanovski mladinski reprezentativec na makedonija da vi kazam milo mi e so mu klade gol vo pelister namesto mladite talenti gi igraja igracite kao momiro a mladite za bez pari gi dadoja pa jebiga arno mu se slucva ajt:salut:
Dobar igrac e Mirko . Bez pari dojdovme letoska do nego . Stvarno zalno za Pelister ako vaka se osloboduva od svoite Telenti . Zasluzena pobeda mora da priznaete . Nekoi drugari denes sto bea vo Ohrid mi kazaa deka prv pat da prikazeme ubava igra za oko . Toa me raduva . Za Pelister sto da kazam :toe: Samo napred , ne gubete nadez , ima uste vreme :helou:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
42
Поени од реакции
1
Напред Пелистер ! Ајде сеа за прво место :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Во третиот круг (30 коло) играме дома со Напредок.

23 коло - Работнички - Пелистер
24 коло - Пелистер - Вардар
25 коло - Милано - Пелистер
26 коло - Пелистер - Ренова
27 коло - Македонија - Пелистер
28 коло - Пелистер - Металург
29 коло - Победа - Пелистер
30 коло - Пелистер - Напредок
31 коло - Силекс - Пелистер
32 коло - Слободни
33 коло - Пелистер - Турново
so vardar doma ke igrame sansa da stignime do bodoj ke ima zeska atmosfera
 
Z

ziko bt

Гостин
eve si zaminale brazilcite poarno posto ot koga dojdoja nisto ne pokazaja demek igraco igrase mladinci milan nisto ne pokaza kur skrse
ps samo miranda mu bese majkata:salut:

ФУДБАЛ - ПЕЛИСТЕР НЕМА СРЕЌА НИТУ СО ЗАСИЛУВАЊАТА

Двајцата Бразилци заминаа од Битола

БИТОЛА. - По четири одиграни кола во продолжението на првенството, во кои пелистерци остварија три порази и една победа, како меур од сапуница се распукаа оптимистичките очекувања дека уште на почетокот од пролетната полусезона ќе обезбедат пласман за мирна завршница. Тренерот Алексо Мацков не може да поверува дека екипата која во подготвителниот период покажа задоволувачка форма и напредок во играта, прекуноќ стана анемична и несигурна безмалку на сите позиции.
Како една од причините за лошиот пласман се наведува и слабиот ефект на засилувањата кои беа ангажирани во зимскиот преоден рок. Од шестемина новаци, во игра се само тројца (Србинот Јандриќ и поранешните пелистерци Рутевски и Талевски). Двајцата Бразилци Соуза и Жуниор, откако не изборија место во тимот, деновиве се вратени дома, а Србинот Станковиќ и по два месеца се уште нема добиено сертификат за настап. Пелистерци, очигледно, скапо ја платија лошата проценка кога од десет планирани засилувања, доведоа неколкумина играчи со (пот)просечен квалитет.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
ziko sto ke ocekuvas od vardar bodovi hahahahah ne me smej ko magarinja ke izgubite ke vidis decata ke bidam maximalno motivirani protiv vas taka da so bod zadovolni da ste
 

Kajgana Shop

На врв Bottom