Фан Клуб: Пелистер

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Со напредок 1-1 извадивме резил беше а и судиите многу заебаваа...
Е добро сме дале гол од пенал. Толку беше ептен пенал па не можеја да не го свират?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Утре против Шкендија ќе биди лошо,ќе има постојани закани... ама мислам дека ќе се вратиме во Битола со 3 бода. Милано го победи Вардар, па со победа над Шкендија ќе дојдеме на само бод од 3то место.

Епа со среќа...


Него, еве една песна од мене. Навистина ми се допадна темата на Данитечува па нешто слично искомпонирав и за Пелистер.




На среде Македонија,
под пелистерска молика,
кај шо течи река драгорска...
се веат зелени знамиња.

Само за тебе Пелистер,
дур сонцето не зајде,
дур гласот не ни откаже
ќе пееме...

Само за тебе Пелистер,
во салата Младост-5000 луѓе,
погласно од спартанци ќе викаме...

ПЕЛИСТЕР!!!!


Хм, пофалби/критики?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
На среде Македонија,
под пелистерска молика,
кај шо течи река драгорска...
се веат зелени знамиња.

Само за тебе Пелистер,
дур сонцето не зајде,
дур гласот не ни откаже
ќе пееме...

Само за тебе Пелистер,
во салата Младост-5000 луѓе,
погласно од спартанци ќе викаме...

ПЕЛИСТЕР!!!!


Хм, пофалби/критики?
Дај демо снимка да оценимее :pos2:

Ко е за пелистер супер е, само да не излезат оние педерчињата со знаменце лојал фанс:kesa:. (и овај од суперхикс АЛоооо Скопјееее * 200, тукаа стееее :nesvest:)

П.с. Мора да се смисли нешто вакво да се освежи репертоарот

Цела Битола , навива за вас
пеат чкембари како едееен глас. ... :P

оваа е грааад на шампиони, во срце што го носимее ...

го неам текстот пред мене инаку ќе ја средев и јас некоја ваква :)





А за шкендија не дека се јаки (ама ко ќе ми текни на првиот меч), среќен ќе бидам живи да се вратат назад.
 
П

Паспарту

Гостин
ПЕЛИСТЕР ТЕПАН ВО ТЕТОВО

Животот помил од фудбалот!!!

"Ова не е за верување. Да се исклучи Шкендија од натпреварувањето. Ваков терор и тепање не сум видел. Не ми се верува!!!", коментира Митко Стојкоски, директорот на битолски Пелистер по натпреварот во Тетово.

"Животите на нашите фудбалери беа во преден план пред фудбалот и пред конечниот резултат на оваа средба. На полувремето имаше хорор во тунелот и пред соблекувалните. Н$ тепаа од сите страни, удираа по нашите фудбалери. Синан Идризи неколкупати ме удираше. Тој е претседател на Шкендија и зарем таков човек треба да биде во фудбалот. Среќа што имаше доволен број полиција и среќа што загубивме. Не ни сакам да помислам како ќе беше по средбата ако Шкендија не победеше. Зарем ова е фудбал!? С$ уште сум во шок, а утре како клуб ќе преземеме конкретни мерки. Вака повеќе не може!!!", додава Стојкоски, едно од најголемите фудбалски имиња кои работат во македонскиот фудбал.

никогаш нема да имаме фудбал во државава, прво да се тргне ова копилево хари со компанијата, а потоа албанскиве екипи кои очигледно освен инциденти за ништо друго не ги бива! хари педеру до кога ќе бидеш слуга на шпонциве!? се по список да ти...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Разбрав и јас ама не пишав, премногу сум испровоциран и ќе пцујам се живо ако почнам...
 
П

Паспарту

Гостин
Разбрав и јас ама не пишав, премногу сум испровоциран и ќе пцујам се живо ако почнам...
и на крај пелистер ќе биде тој што ќе биде казнет е*ате федерацијата мочана.

овие не треба по 1-2 натпревара без публика, туку во општинска лига да им се е*е мамето ама нема на кого да му се расправи ова кога во ффм кој од кој е понеписмен
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Ke postirav ama se zaeba neso kompjuterov....nema vrska...

I posle sozivot so "albancite"(da ne velam Albanci ke me kaznat dosega dve opomeni jadov) abe kade be koga Vardar i Pelister gi tepaat vo kumanovo i vo Tetovo...abe ke gi umram od manje.....
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе во своја држава шо ни прат ееееј. Ај да не карам срамота е. Чоек е чоек не мојш да генерализираш дека сите нечинат, ама ова стварно претерват. Да тибам и држава и федерација и све.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ke postirav ama se zaeba neso kompjuterov....nema vrska...

I posle sozivot so "albancite"(da ne velam Albanci ke me kaznat dosega dve opomeni jadov) abe kade be koga Vardar i Pelister gi tepaat vo kumanovo i vo Tetovo...abe ke gi umram od manje.....
Кој и да гостува следен од нив кај нас спремајте се убо да му кажите кој е газдата тука ;-)

Инаку мечот неможам да го коментирам од ова шо слушнав сигурно немало фудбал таму :(
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
НЕЏАТ ХУСЕИН, ТРЕНЕРОТ НА БИТОЛЧАНИ, ЈАВНО ПРОГОВОРИ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ ВО ТЕТОВО
Гласови за Хари, ќотек за Пелистер
*"Зарем мене со боксови. Па јас им бев тренер за време на нивните најголеми успеси. Заборавија..."
Бокс ваму, тепачки таму...Инциденти, црни слики. Тоа е заштитниот знак на нашиот домашен фудбал. Пелистер е згрозен и тепан во Тетово. Загуби со 1:0 од Шкендија в меч каде се случија многу згрозувачки и нефудбалски работи. Битолчани реагираат, бараат некој да ги казни тепачите. Неколку дена по средбата со Тетово, реакција на Неџат Хусеин. Тренерот на "зелените" ја отвори душата и јавно проговори.

"Нема фудбал...вака со тепачки, боксови...с$ полошо и полошо", вели Хусеин, тренерот кој долги години беше на клупата на Шкендија, а во ходникот на стадионот во Тетово доби по некој удар.
"Зарем мене да ме маваат со боксови. Па јас им бев тренер за време на нивните најголеми успеси. Заборавија на тие денови и сега удри. Не го заслужив ова во Тетово. Вака не ја бива работата. Треба казни за тие што прават инциденти. Треба Хаџи - Ристески да се праша што прави и што се дозволува во овој наш домашен фудбал. Него му е лесно. Ги добива гласовите од албанските клубови, им дава с$ и сешто, а ќотек ќе јаде Пелистер или некој друг", коментира гласно Хусеин.

А што се случи во ходникот на полувремето. Својата слика ја опишува тренерот на Пелистер, кој и самиот бил удрен:

"Не кријам, ме удрија. И не само мене туку уште 4-5 наши фудбалери. Удираа неслужбени лица. Имаше само 2-3 полицајци, но тие не реагираа. Излеговме со боксови во вториот дел и примивме гол за 1:0. Доцна беше онаа бројка од 50 полицајци по мечот во ходникот. Шкендија си ја заврши работата и победи со 1:0. Но на каков начин!? Ако Шкендија продолжи вака да игра мислам дека никој нема што да бара во Тетово. Таму домаќинот секогаш ќе победува", посочува Хусеин за инцидентот во ходникот во Тетово.

Тренерот на Пелистер открива дека цела недела пред натпреварот имал телефонски повици од непознат број. Добивал закани.

"Јас сум чист како солза. За проблемите од минатото и оној пораз во финалето од Македонија Ѓ.П луѓето од Шкендија и самите навивачи вината треба да ја бараат кај друг човек", беше завршниот став на Хусеин.

Делегација на Пелистер денеска ќе има состанок со челниците на ФФМ токму за инцидентите во Тетово. Можеби таму ќе биде и тетовскиот шериф Реџеп Беџети, кој е во улогата на потпретседател на ФФМ. МВР веќе обелодени дека имало инциденти, но дали Беџети е главната карика со која ќе бидат помилувани ваквите немили сцени од Тетово?

И. Д. Ивановски
"Балистите" се педофили!!!

Неџат Хусеин - Џате не може да им прости за навивањето на домашните навивачи.

"Лично бев згрозен од скандирањата на дел од 'балистите'. Тоа не се навивачи туку хулигани. Па мојата ќерка има само 8 години. Како не им е срам. Во текот на целиот меч викаа по мене со погрдни зборови. Тоа не е фер и не е спортски, но нека им служи на честа. Се однесуваа како педофили", зборува Хусеин за навивачите на Шкендија 79.
Засилувања од боксерски клуб

Хусеин со добра лекција од Тетово. Инцидентот мина без поголеми повреди, тепачки...Ќе се проголтаат оние боксови, но лутината вечно ќе трае.

"Ние, тренерите, сме немоќни во ваквите ситуации. Нема кој да ги заштити фудбалерите. Точно е тоа дека животот е пред фудбалот. Но ако е дозволен ваквиот начин на 'игра' и ние ќе се прилагодиме кон истиот. Сега на зима во преодниот рок ќе купиме неколку боксери и ќе ги регистрираме за Пелистер. Дома сигурно дека сите ќе ги победиме", е размислувањето на тренерот на Пелистер.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Незнам што да се каже, нема ни казна за Шкендија ејјјјјјјјјјјјјј...Јас мислам дека овој Хари сам треба еднаш да си замине а особено е против Пелистер заради тоа што ова раководство беше за промена на Хари....Не е фер кога ќе загубиш вака,....дури и тие четири што ги примија од Работнички не болат бидејќи реално дека се подобри од нас годинава...ама за со Шкенија СРАМОТА!
Сепак има уште можности и шанси за докажување...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
ИСКУСНИОТ ГОРАН СТАВРЕВСКИ ВЕРУВА ВО СЕБЕ И ВО ПЕЛИСТЕР

Можам да "газам" уште две години

"Во јануари наредната година ќе наполнам 34 години, но не се предавам, подготвен сум да одговорам максимално на зелените терени, вели искусниот Ставревски

Искусниот Горан Ставревски одлучи до зимскиот предоен рок да биде дел од Пелистер. По десет години репрезентативниот дефанзивец повторно се враќа во својот Пелситер каде што настапуваше пет години. На негова адреса пристигнале неколку понуди од странство, но, сепак, Ставревски се определи за Пелистер.

" По контактите со раководството на клубот донесов одлука да бидам член на Пелистер. Пред четири месеци се вратив од Турција, имав и неколку понуди, но не испадна ништо и поради тоа се определив да ги бранам боите на битолски Пелситер, со тоа што ќе чекам во зимскиот предоне рок да излезе некоја поволна понуда од странство", вели искусниот Ставревски.

" Во јануари наредната година ќе наполнам 34 години, и не се предавам, можам уште две години да 'газам', односно подготвен сум да одговорам максимално на зелените терени. Имав пауза од три и пол месеци, но брзо ќе се вратам во мојата препознатлива форма.

Оваа сезона Пелистер е спој на младоста и искуството, а како што вели Ставревски, со овие млади фудбалери треба да се работи трпеливо за тие да се насочат кон вистинскиот фудбалски пат.

" Во Пелистер има млади надежни фудбалери кои заслужуваат внимание. Јас ги советувам да ги минат сите бариери кон својот фудбалски пат, за потоа трудот да го наплатат некаде надвор од нашите граници. Во секој клуб кај нас финансиите се главен проблем, тоа го знаат сите, а клубот ќе мора да вложи напор да ги задржи сите млади фудбалери идни првотимци најмалку три години, за да изгради компактна екипа која ќе може да одговори на сите предизвици", истакна Ставревски, кој веќе в недела се очекува да настапи за "пелистерци" во дуелот со Милано.

В. Фотиновски

Ништо од понудата со Интер

Горан Ставревски пред да дојде во Пелистер имаше понуда од Хрватска.

" Имав преговори со Интер од Запрешиќ, но условите кои ми беа понудени не ги прифатив, па така се определив за Пелистер. Контактите со некои клубови од странство се одржуваат и во зимскиот преоден рок ќе се знае дали и каде ќе ја продолжам мојата фудбалска кариера", истакна Ставревски.
 
V

Viktoranius

Гостин
Тоа е срам за Македонскиот фудбал.Абе како им дозволуват на Албанците бре да газат се пред себе во Тетово, добро бе,нема ли алфи, нема ли желки, или пак и они се плашат да интервенират таму.Абе на овие говеда не треба да им се дозволи во општинска лига бре.
А овој Хари им го лиже газот на Албанците како куче...ебаго.
Е од овие работи се срамам што сум Македонец.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде да бидам првиот што ке ви ја честитам победата против Милано.Засега е 3-0 во 80 минута.
Па честито победа Битолчани.

Кога ке се вратите од утакмица, чекаме образложение на натпреварот.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Ги ебавме албанските пички хохо.....јако беше на стадион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom