Фан Клуб: Пелистер

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Се на се демек пак немавме среќа. Ајде во Битола. НА вакви работи ќе се надеваме. Како шо гледам Македонија не замина на табелата Победа не израмни (нерешено со цементарница:pos2: ). РАботнички на +11.
Се на се можиме да ги изгубиме приклучокот кон врвот. Ајде барем за европа можи ќе имаме некоја шанса. Да видиме некој арен клуб и кај нас да дојди. Оти шо незнат да изиграт скопскиве клубови во европа не знат.
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
JOE izvini ali na Zapad imase 1300 KOMITI,a ne 600 solidno navivanje a koreografijata a ne georrafijata bese Odlicna i od toa treba da ucite.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
abe..majkata da mu ja ebam na tie od F.F.M..SEJKOGAS TAKA IM PRAVELE NA BITOLA ZBORUVAM ZA PRETHODNITE NATPERVARI..A ZA DERBITO NE ZNAM SO SE DESI NE SUM GO GLEDAL..ALI ETE SPORED REZULTATOT EDEN RAZLIKA VO GOSTIN NE E NEKOJA GOLEMA POBEDA...ALI VO BITOLA SE NADEVAM DEKA KE GI DOBIEME VARADARCI...BITOLA REPUBLIKA CKEMBARI ZAKON!!!
BOJAN 13 GLAVEN E KOMITA ..
BOJAN 13 FACA E PEDERSKA...
EBI GI BOJANE ,EBI GI KOMITITE...
PEDERI TIE SE TAMAN KO ZA TEBE!!!!

CKEMBARI NAJEUFORICNA NAVIVA4KA GRUPA...!!!
 
П

Паспарту

Гостин
abe..majkata da mu ja ebam na tie od F.F.M..SEJKOGAS TAKA IM PRAVELE NA BITOLA ZBORUVAM ZA PRETHODNITE NATPERVARI..A ZA DERBITO NE ZNAM SO SE DESI NE SUM GO GLEDAL..ALI ETE SPORED REZULTATOT EDEN RAZLIKA VO GOSTIN NE E NEKOJA GOLEMA POBEDA...ALI VO BITOLA SE NADEVAM DEKA KE GI DOBIEME VARADARCI...BITOLA REPUBLIKA CKEMBARI ZAKON!!!
BOJAN 13 GLAVEN E KOMITA ..
BOJAN 13 FACA E PEDERSKA...
EBI GI BOJANE ,EBI GI KOMITITE...
PEDERI TIE SE TAMAN KO ZA TEBE!!!!

CKEMBARI NAJEUFORICNA NAVIVA4KA GRUPA...!!!
хахахаха и сега ффм да не ви се криви? дај не лупај глупости бе, а дали е голема победата или не е се гледа по табелата и по бодовите. дај боже сите до крај да ги победиме со по 1:0 :) баш ваквите победи од по 1:0 се најслатки, победничкиот тим ќе си се радува, а губитничкиот жив ќе се јаде. 10 години го немате победено вардар или подобро речено последните 16-17 натпревари, а за натпреварот во битола несакам уште сега да коментирам зашто рано е, но имај на ум дека вардар 5 пати подобро игра во битола отколку на домашен терен
 
П

Паспарту

Гостин
Чоек ги имаш гледано последните неколку натпревари на пелистер? Ако ги имаш тогаш зборај за судиите и ффм.
не реков за претходните натпревари туку за вчерашниот со вардар :) претходните не сум ги гледал само прочитав дека пелистер бил оштетен но и дека не отишле да ја гледаат касетата во ффм од натпреварот со ренова за да се види дали направиле грешка судиите, а зашто не отишле тоа најдобро си го знаат митко и тони :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еве слики од Чкембарите од ЈУЖНА... немаше, па ќотек јаделе па не знам шо. Следното дерби и на сред запад ќе седнам.

Ете сум дома сум, жив, здрав... прав .!.












 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
ПЕЛИСТЕР-РАБОТНИЧКИ К.
БАШКИМИ - МАКЕДОНИЈА ЃП
ИЛИНДЕН - ШКЕНДИЈА
МИЛАНО - БРЕГАЛНИЦА
ВАРДАР Д.- НОВ МИЛЕНИУМ
ТЕТЕКС - ВАРДАР
РЕНОВА - НАПРЕДОК
СИЛЕКС - СКОПЈЕ
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
бооооо бе...со работнички...
Дирек вчело
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ПЕЛИСТЕР-РАБОТНИЧКИ К.
БАШКИМИ - МАКЕДОНИЈА ЃП
ИЛИНДЕН - ШКЕНДИЈА
МИЛАНО - БРЕГАЛНИЦА
ВАРДАР Д.- НОВ МИЛЕНИУМ
ТЕТЕКС - ВАРДАР
РЕНОВА - НАПРЕДОК
СИЛЕКС - СКОПЈЕ
Како можи бе против онакви глупи тимој да ги добиеме работнички
треба да се има носители и слични работи.

Ај ај да не плачам... ако играме како во лигашкиот натпревар можи и можиме да ги поминиме. пелистер секогаш бил добар во купот. ПА еве шанса да напрајме зверски поход кон титулата. Преку „најјакиот“ клуб во македонија.

НАПРЕД ПЕЛИСТЕР
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Како можи бе против онакви глупи тимој да ги добиеме работнички
треба да се има носители и слични работи.

Ај ај да не плачам... ако играме како во лигашкиот натпревар можи и можиме да ги поминиме. пелистер секогаш бил добар во купот. ПА еве шанса да напрајме зверски поход кон титулата. Преку „најјакиот“ клуб во македонија.

НАПРЕД ПЕЛИСТЕР
I jas se slozuvam so tebe pokraj takvi parovi se padnaa bas Rabotnicki i Pelister.
Steta ke bide koj i da ispadne,a ponatamu ke odi ili Vardar Dekamel ili Nov Milenium.
Iako sum za Rabotnicki stvarno krivo ke mi bide sto ke ispadne Pelister,iako vo fudbalot se e mozno,sepak mislam deka nemavte sreka ovojpat vo zdrepkata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom