Интимни фризури

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ти слабо си учел биологија, а?
Со сапунот се нарушува ph вредноста и доаѓа до инфекции. Не кај сите, ама има некои што се осетливи и почнува да ги пече и чеша.
А осетливоста и почнувањето да ги чеша и пече зависи од кожата. :)

Убаво ти кажа Малечко,peter. :)
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Денешните сапуни се квалитетни не би требало да има иритација.особено марки како доув,јонсон,бебешките сите се тестирани предвреме.Порано знам имаше многу јаки сапуни,дури било каде на кожата ствараа црвенило.
Исто е важно и со што ја оформуваш,ако е брич скоро секогаш има црвенило и ранички,кои бргу ги снемува.....зависи кој каква кожа има,мене да ме допреш има трага.Акај жени со чоколаден тен на црно што викаме,не е до толку сенсзитивна кожата.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Кога плетенки, кога кикици:pipi:
Зависит од расположение...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Суканици, афро фризура :pos::pos:.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
За мене најдобро е фрфолашникот да и е обричен , како Цигански џеб.
Да да верно е најдобар.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
На себе не би направил "фризура" али да има партнерката интересно би ми било :vozbud:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Не ви кажувам! Не за џабе се вика интимна - ќе ја делам само со партнерот и со цела нудистичка плажа :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Mene frizurata na kurot mi e u lokni... u vid na opaska na gushter
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
абе Veet и се е могуче. Али тасма само.
за фризури главата е и така за друго не служи многу.
Брич чеша после и расте дур да излезеш од вц.
Вит рулз. Бразилска едино ако дечкото работи у салон и прај Бразилска.
Тоест ако подобро размислам не би бил дечко у тој случај.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Тасма си е тасма, нема тука коментари.
Туку ме интересира дали ги средувате со брич, со Veet или на депилација во салон.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
без влакна (тасма) ми делува некако перверзно.. ко да имаш секс со некое пред пубертетско дете.

И пак ќе кажам, сите они кои викаат дека без влакна е похигиенски, пробајте сапун и вода секој ден.. верувајте, прави чуда Ч)
Сапун секој ден, бе?!:vozbud:
Ти слабо си учел биологија, а?
Со сапунот се нарушува ph вредноста и доаѓа до инфекции. Не кај сите, ама има некои што се осетливи и почнува да ги пече и чеша.
За ПХ вредноста стави малце плунка и решен проблем. Ако и натаму продолжува да чеша, тогаш си го бара своето!
Инаку за темава: треба некоја нова фризура да смислам, одамна не сум напраил нешто што автоматиски би ја натерало жената да ја отвори устата....!:vozbud:
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Сапун секој ден, бе?!:vozbud:

За ПХ вредноста стави малце плунка и решен проблем. Ако и натаму продолжува да чеша, тогаш си го бара своето!
Инаку за темава: треба некоја нова фризура да смислам, одамна не сум напраил нешто што автоматиски би ја натерало жената да ја отвори устата....!:vozbud:
Ако се наруши пх вредноста тоа не значи дека си го бара.ЛОЛ. Многу имале потреба од гинеколог при такви нарушувања од сапун на пример. Ама затоа постојат посебни гелови за интимна нега кои најчесто не ја нарушуваат пх вредноста
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
солза да нема ниедно влакненце:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom