Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
имам еден голем проблем се надебав дека некој ќе се најде да ми помогне :$ имам проблем со лап топ...значи го форматирам се како што треба и супер работи 1 месец после еден месец почне да кочи и сецка од ич ништо па дури и стрелката на маусот кочи некогаш и несака да се пали по 5-10 мин се вклучува...инсталирав прво Windows7,така прави ,мислев дека е до Windows,пробав исто така и Vista исто прави ....Ве молам ако има нокој што знае шto му е броблемот нека пише....PLEAASEEE!
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
имам еден голем проблем се надебав дека некој ќе се најде да ми помогне :$ имам проблем со лап топ...значи го форматирам се како што треба и супер работи 1 месец после еден месец почне да кочи и сецка од ич ништо па дури и стрелката на маусот кочи некогаш и несака да се пали по 5-10 мин се вклучува...инсталирав прво Windows7,така прави ,мислев дека е до Windows,пробав исто така и Vista исто прави ....Ве молам ако има нокој што знае шto му е броблемот нека пише....PLEAASEEE!
Пробај со друго цд на 7мица, ако исто е пак, пробај со , тоа се алатки за тестирање кои се работат преку ботирање на цд-то, пробај тестирај ја Меморијата и Хардот од бед сектори, ако е се во ред Јас ти препорачувам да го однесиш од каде што ко зеде лап - топот и таму да видам што е проблемот затоа што може да е нешто и хардверски.....
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
И јас мислам дека е нешто хардверски пробав со 5 цд-а Windows 7 нејќе ....се што е можно се пробав пак исто прави .... мислам дека е нешто хардверски ... сепак ќе го однесам во АМЦ ...и ќе видам...фала на одговорот ...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И јас мислам дека е нешто хардверски пробав со 5 цд-а Windows 7 нејќе ....се што е можно се пробав пак исто прави .... мислам дека е нешто хардверски ... сепак ќе го однесам во АМЦ ...и ќе видам...фала на одговорот ...
Ќе завршиш работа...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ќе завршиш работа...
Најточно кажано ! ..........До оштетениот: Кога ќе одиш таму на сервис, немој да се понашаш ко некој што нема видено комјутер и никако не дозволувај да те вртат 100дена, туку ќе одиш и ке бараш да ти кажат што е проблемот и малце ќе се поставиш да така видат дека не си некој што можат да го лажат, оти тие можат да те вртат колку сакаат, ела денес ела утре, па ваму е па таму , дојди за 5 дена и така цела година.....од искуство кажано и не само кај едни , туку 90% од сервисите такви се...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Тебе овде горе ти се изместени овие, затоа мислам вака ти го дава текстот.

 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Па баш дека ти е порамнет од 2те страни вака вади.....требаше прво да го наместиш порамнувањето и потоа да почнеш со пишување на текстот.....бар мислам дека така немаше да имаш проблем...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
зошто word-от ми прави вакви срања со порамнувањето


Uploaded with ImageShack.us
Си копирал од нет?
да беше цел текст така ќе сфатев но само некои делови се. И баш тие делови се така направи за со празните места да пополни и целиот текст да е од крај до крај...т.е во сликата на Riki каде има забележано со црвено како да е последната опција. Пробај селектирај само тие редици каде што е така со празните места и пробај да смениш на првото.
 
C

cige

Гостин
Си копирал од нет?
да беше цел текст така ќе сфатев но само некои делови се. И баш тие делови се така направи за со празните места да пополни и целиот текст да е од крај до крај...т.е во сликата на Riki каде има забележано со црвено како да е последната опција. Пробај селектирај само тие редици каде што е така со празните места и пробај да смениш на првото.
Го копирав од translate.google.com и еве нешто се поремети, никогаш вака не ми правел
 
V

Viktor g

Гостин
Итно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ве молам ако некој зне нека ми каже во што може да е проблемот. Вака синоќа си го исклучив компјутерот најнормално денес го вклучувам и доаѓа до она windovs xp со тоа како се полни ми се исклучува тастатурата и потоа наместо да се појави онаа плава позадина со welcome ми се појавува само црн екран и такла си стои а сијаличката што е напред не свети ко да е исклучен процесорот а се слуша дека работи ( бар брмчи) е сеа најинтересно е што коа ќе влезам во save mode се вклучува и работи ко да ништо не го мачи скенирав со антивирус ( Нортон 360 со лиценца ) ама не наоѓа вирус. Некој некоја идеа?!
 

narkos50

XTC+THC=LOVE
Член од
19 октомври 2009
Мислења
75
Поени од реакции
13
hellp

sakam da instaliram windows 7 no imam problem... mi se pojavuva error code 0x80070017 nezz do so e problemot :(
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Итно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ве молам ако некој зне нека ми каже во што може да е проблемот. Вака синоќа си го исклучив компјутерот најнормално денес го вклучувам и доаѓа до она windovs xp со тоа како се полни ми се исклучува тастатурата и потоа наместо да се појави онаа плава позадина со welcome ми се појавува само црн екран и такла си стои а сијаличката што е напред не свети ко да е исклучен процесорот а се слуша дека работи ( бар брмчи) е сеа најинтересно е што коа ќе влезам во save mode се вклучува и работи ко да ништо не го мачи скенирав со антивирус ( Нортон 360 со лиценца ) ама не наоѓа вирус. Некој некоја идеа?!
Да не ти се рестартира кога ќе се напуни лентата??? Или само така стои црно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom