Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
Дали тука некој можи да ми објасни дали со pirelli рутер може да се зема бежичен интернет и како? Оти се утепав од пробување и барање по нет никако да најдам а едно другарче ми вика дека може????????????
 
С

Спенсер

Гостин
Другар купил лап топ,ама со линукс... сака виндоус ХП да стајме... како иде тоа?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Другар купил лап топ,ама со линукс... сака виндоус ХП да стајме... како иде тоа?
ако имат лаптопот цд ром лесно, ако не или барајте екстерен цд-ром или од усб


ако имате усб сандиск со U3 функционалност ево овде ќе ја видите постапката
 
С

Спенсер

Гостин
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
местиш first boot device dvd-rom клаваш цд-то со ХР или 7-ца и тераш, моја препорака 7-ца ако е нов лаптопот ќе се инсталират лесно
 
С

Спенсер

Гостин
местиш first boot device dvd-rom клаваш цд-то со ХР или 7-ца и тераш, моја препорака 7-ца ако е нов лаптопот ќе се инсталират лесно
Ок,фала... знам како иде постапката, може 50 формати до сеа сум праел,преку глава ми е веќе :) ама никогаш да бришам линукс,а да стаам ХП... затоа прашав... фала...
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
кога правиш формат не е битно што имало на партрицијата.. :salut:
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Има, еве јас ќе ти кажам.. Ќе земеш еден хард диск преносен копи на фајловите пејст на дискот и завршена работа :). Или ако сакаш направи бекап на ц.
 
Член од
5 јули 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
nemem prenosen kazi mi za nekap

--- надополнето ---

bekap

--- надополнето ---

pokusavav ama ????????? jas koga ke otvoram my comp. imam samo c i dve dvd d i e
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Имам важни податоци на floppy од порано.. но компјутеров не може да го прочита.. { Floppy Disk (A: ) }..
Помош?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Не знам дали е софтверски проблем па затоа прашањето овде го поставува.Не знам од кога,ама сега го приметив оти кога отворам my computer не ми го регистрира цд ромот дека постои.нити можам да пуштам цд ниту пак да режам.КОга идам у device manager тамо има извичник кај цд ромот.што да правам кажувајте чаре.Иначе имам Windows 7 ultimate.
 
T

Tetro

Гостин
Не знам дали е софтверски проблем па затоа прашањето овде го поставува.Не знам од кога,ама сега го приметив оти кога отворам my computer не ми го регистрира цд ромот дека постои.нити можам да пуштам цд ниту пак да режам.КОга идам у device manager тамо има извичник кај цд ромот.што да правам кажувајте чаре.Иначе имам Windows 7 ultimate.
у Device Manager десен клик на цд-ромот, кој ти е со извичник и напрај му Update driver :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom