Помош, софтверски проблеми и совети

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
пробај од штекер да го гаснеш, треба да функционира. Ако сакаш да ти пратам програмче на мејл?
ОК е, средив. Незнам преѓе шо му се задеси :)
А какво програмче е тоа?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Вака, сакам да ставам др тема на xp и сега кога кликам на темата не се активира, тука се мени темата во windows classic...
Помош?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Вака, сакам да ставам др тема на xp и сега кога кликам на темата не се активира, тука се мени темата во windows classic...
Помош?
Мене ме ****** вака и 7-мицата, само што самата се смени во класик, аеро се исклучи, мене ме фаќа паника, па после нејќеше едно пол саат да се мења, за после тоа самата да се врати во дефолт темата... :uvo:

Сакам да кажам може проблемот ќе се реши сам од себе, ако не тогаш ваљда нешто фали у Windows фолдерот......
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Мене ме ****** вака и 7-мицата, само што самата се смени во класик, аеро се исклучи, мене ме фаќа паника, па после нејќеше едно пол саат да се мења, за после тоа самата да се врати во дефолт темата... :uvo:

Сакам да кажам може проблемот ќе се реши сам од себе, ако не тогаш ваљда нешто фали у Windows фолдерот......
Добро е сега, гледав туторијали, и инсталирав пач или whatever и сега е добро...
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
еј луѓе ми требаат драјвери за Mobile intel ( R ) 965 Express Chipset Family графичка картичка за лаптоп. користам виндоус хр. ај ве молам ако може некој да ми најде. поздрав
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
еј луѓе ми требаат драјвери за Mobile intel ( R ) 965 Express Chipset Family графичка картичка за лаптоп. користам виндоус хр. ај ве молам ако може некој да ми најде. поздрав
Оди на официјалниот сајт од лаптопот, најди си го точниот модел и симни си ги потребните драјвери.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Сакам на ЕЕЕ Pc (лаптопчињата од образованието) да инсталирам windows 7 од usb. Направив бутабилно usb, наместив во биос прво да ботира од усб и кога пробав да инсталирам не го препознаваше, воопшто не започнуваше инсталацијата. Некоја идеа како да инсталирам?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
види од овде јас така инсталирав, само пази виндоусот да ти е х86, а не х64
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Како да симнам видео од интернет страна..не од youtube и слични,туку од страни како на СИТЕЛ, А1 и слични..

Го имам ant downloader-от ама почна да прави проблеми,нејќе веќе да симнува од овие страни,него само од youtube :angry1: Програм некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom