Фан клуб: Пелистер!

Z

ziko bt

Гостин
denes dali palister so ovce pole na gosti se ocekuva pobeda i obezbeduvanje na 4 mesto
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Z

ziko bt

Гостин
ПЕЛИСТЕРЦИ НИКАКО ДА ЈА КОМПЛЕТИРААТ ЕКИПАТА

Крстевски се врати по шест месеци

Само што се понадеваа дека со враќањето на Виктор Крстевски колку-толку ќе ја комплетираат екипата за финишот на првенството, Свислајон Пелистер го задеси нов малер. Капитенот Зоран Петковски заработи повреда на окото и неизвесно е дали потполно ќе ја санира до утревечер за мечот против Фершпед Работнички во Битола.
Враќањето на Виктор Крстевски, кој пред почетокот на првенството дојде од Струмица, уследи по шестмесечната пауза поради повредата на лигаментите на десното колено. Иако нецелосно подготвен за тешки натпревари, тренерот Микиќ поради недоволен број кошаркари беше принуден да го уфрли Крстевски во екипата, која пролетва ја напуштија дури шестмина стандардни кошаркари.
 
Z

ziko bt

Гостин
fala fala za feni igravme da bidi prv:wink:

dimce karadzovski 34 poeni gi unisti mladico
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хаха, ги нема пациентите поштено и спортски да честитаат победа. Тролуваат и провоцираат само пред натпревари и после со главата во земја и 7 дена не се уклучуваат на форум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom