Фан клуб: Пелистер!

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ние сме конкуренти со фени за титула и моментално имаме исти бодови
ништо не се знае зависи до крај на суперлигата кој ке остане прв на табела ..ја зима титулата пошто дома да не порази фени нема теорија...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
abe zijame titula so ti e ostaj ovoj ziko so zbori neli svakas deka anti sk e kako moze da saka nekoj tim od sk da bide prv
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе ви далеку сте од титула а зошто да неможиме да ви поразиме дома а ви сега ке видите кога ке судат грчки судии во среда и ке видите колку ке изгубите а не стојовски и фала богу он како сака така ке заврше КЕ ВИДИТЕ (само шо нас ни го нема СТАРЕЦОТ) кога судат други судии тукаш ви немозите само кога КФМ мафиа тогаш ви сте многу јаки :toe::toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
abe druze mozi jas sum anti sk ama i celo skopje e anti bt posto ko ke citam nekoj vesnik na se ke napisat na pr hristov izgore da igra za vardar a karierata ja pocnal partizan fkraj se gleda deka ja bojkotirat bitola ili eden bitlcanec na idol vo vesnik go pisi so uste eden iveli dvajcata od sk taka da i vie ste anti bt
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
nema veze deka sme anti bt,nikoj ne ja bojkotira bt ko prvo ja ne ja mrazam bt iam mn drugari od bt so se druzam nema veze toa so go zboris deka site ja negiraat i ja mrazat zs ako ima nekoj grad poomrazen od bt toa e sk definitivno a neznam so mesas hristov sea i pocinjanje kariera u partizan so ima veze toa sea so omrazata:toe::toe::toe:
 
Z

ziko bt

Гостин
fakt e deka skopskite novinarcinja znat deka hristov ja pocna karierata vo bitola ama tie od gore navedenoto anti bt pisat za inaet deka ja pocnal vo partizan:toe::salut:

КО ШАР КА - РЕ ДО ВИ ТЕ НА СВ. ПЕ ЛИС ТЕР И НА ТА МУ СЕ ПРО РЕТ ЧУ ВА АТ

Јо ва но виќ си за ми на, Ка ра џов ски пов ре ден

Стан дар дни от цен тар на Св. Пе лис тер Ѓор ѓе Јо ва но виќ (207см) по ве ќе не е член на би тол скиот пр во ли гаш от ка ко тре не рот Мла ден Ми киќ пред пе точ ни от меч со Фер шпед Ра бот нич ки го отс тра ни од еки па та по ра ди не за ла га ње и не дис цип ли на. Јо ва но виќ е тре ти от пел си те рец кој во из ми на ти те 30-ти на де на го на пуш ти клу бот от ка ко тоа прет ход но го сто ри ја Де јан Ми ла новски и Мар ко Ча ка ре виќ.
Хен ди кеп за пе лис тер ци е и от сус тво то на Ка ра џов ски по ра ди пов ре да, по што тре не рот Митиќ на гос ту ва ње то во Скоп је про тив шпе ди те ри те шан са им да де на ре зер вни те иг ра чи Ап цев, Бен дев ски, Ана ки ев ски, Нам чев ски и Сте фа нов ски. Ина ку, би тол ча ни во зим ски от пре о ден рок ос та наа уш те и без Гој ниќ, Ра зиќ и Пет ру шев, по што струч ни от штаб мо мен тно на рас по ла га ње има са мо 11 ко шар ка ри.
 
Z

ziko bt

Гостин
vie smejtese ama ko ke mi pisi + makedonski ke vidime koj ke se smej
sala nastrana ne go pisev jas ova od vest go kopirav
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
hehe dobar bese so ova + mkd hehehehe me iznasmea :pos2::pos2::pos2:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Мене денеска по пророда и опшество ми стави пчеличка на рака хахахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom