Heroes

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ајде ќе дојде и Септември. Обично тогаш ги пуштаат сериите.
Нека не ве чуди и други топ серии што излагаат во Септември.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Па на американските телевизии, сезоните стартуваат во Септември/Октомври, после имаат пауза околу нивниот Божиќ и Нова Година, па завршуваат во Мај/Јуни.

Се разбира има серии исклучоци, како на пример LOST и 24, кои почнуваат во Јануари/Февруари и завршуваат Мај/Јуни.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Изминативе недели си спуштав Heroes Unmasked.
Heroes Unmasked се епизоди во кои се прикажуваат работите зад сцените. Има две сезони - првата има 21 епизода, а втората само 3 епизоди. Кој сака да си има специјални додатоци нека ми пише пп ке му дадам линкови, затоа што овде е забрането рапишер да се постираат линкови.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Изминативе недели си спуштав Heroes Unmasked.
Heroes Unmasked се епизоди во кои се прикажуваат работите зад сцените. Има две сезони - првата има 21 епизода, а втората само 3 епизоди. Кој сака да си има специјални додатоци нека ми пише пп ке му дадам линкови, затоа што овде е забрането рапишер да се постираат линкови.
Ej ќе може ли да ми го дадеш линкот, баш би сакал да имам нешто такво, јас барав ама неможев да најдам. Ја обожавам серијава! Фала однапред
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
абе дајте линкови за епизоди јас на нова ги гледам хрватскана али бавно ми иде неам стпрлење :D ! сеа е до хиро ко беше во иднината и ко се биее оние 2ца со моет моќи да собирает ! дајте линк за понатака ај фала однапред
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
aj ako moze poslednata epizoda od 2 zesona preko megaupload .,/,.pozzzzzzzz
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
леле многу ја сакам серијава една од омилените ми е ама уште малце ќе заврши првата сезона:((на nova) ќе полудам дури чекам секоја следна епизода, многу интересна:vozbud::wub:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
леле многу ја сакам серијава една од омилените ми е ама уште малце ќе заврши првата сезона:((на nova) ќе полудам дури чекам секоја следна епизода, многу интересна:vozbud::wub:
Па спушти си ги од на нет. Најдобра опција, и така не се многу епизоди од втора сезона.
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ја глеам серијава иначе не нешто многу добро бидејќи е ОДЛИЧНА. Ја обожавам е јнајдобра до сеа бе еј нема подобра од неа. Ја обожавам Клер дека е многу убава а и заради Зак сакам со него да остане не со овој сеа Вест што е дека он е глуп. Иначе сакав со Питер да остане дека он е закон за неа ама роднини испаднаа штета. И еј Питер го обожавам исто многу го сакам моќите му се закон. И Суреш он е закон ако неам моќи. Е сеа Ники е добра исто ама Клер е најзакон. И еј некој да не знае што се деси со Симон Девокс или како се викаше што идеше со Ајзак и Питер дека божем умре она ама нели Кандис нешо напраи што се случи со неа. ГО МРАЗАМ САЈЛАР!
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Многу интересна серија, ја гледам секој понеделник на "Нова" со татко ми.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Иако ја иам цела сезона дома на компјутер, и обожавам да ја гледам на телевизија, не ја гледам на телевизија, ја глеам на компјутер...

мора да ја гледам на компјутер поради тоа што
1. ме мрзи да режам ДВД цедиња сеа за да го гледам на двд
2. ме мрзи да си го уклучам компјутерот со телевизорот
3. не ги фаќам на време епизодите на нова

Али глеањето серија на компјутер си има и свои маани, како на пример:
1. моите можат да ме станат секој момент (да ми речат да прекинам со гледање)
2. можат да ми најдат попаметна работа
3. можам сам да си најдам попамента работа :D
4. кога ја “имаш моќта“ на копчето pause дефинитивно ја искористуваш, а така не се глеам филм, со преќини....

така да... ја глеам кога ќе стигнам, кај ќе стигнам, како ми текне само да бидам во тек со настаните :D
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Најдобра серија! Имам традиција секогаш да ги гледам сериите прво кај нас у Македонија коа ќе излезат. Исто планирав и со оваа дека знам е популарна и си реков ај ќе ја чекам кај нас но еднаш ја заглеав и готово сеа ја гледам на Нова не ја симнувам со торенти бидејќи многу е бавно така нема везе. Што мислите ќе експлодира Питер сеа во последната епизода или? Чув дека ќе има сеа некој Адам Монрое ама незнам позз!
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Најдобра серија! Имам традиција секогаш да ги гледам сериите прво кај нас у Македонија коа ќе излезат. Исто планирав и со оваа дека знам е популарна и си реков ај ќе ја чекам кај нас но еднаш ја заглеав и готово сеа ја гледам на Нова не ја симнувам со торенти бидејќи многу е бавно така нема везе. Што мислите ќе експлодира Питер сеа во последната епизода или? Чув дека ќе има сеа некој Адам Монрое ама незнам позз!
Знаеме шо ќе се случи во последната епизода ама не кажваме :) .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Најдобра серија! Имам традиција секогаш да ги гледам сериите прво кај нас у Македонија коа ќе излезат. Исто планирав и со оваа дека знам е популарна и си реков ај ќе ја чекам кај нас но еднаш ја заглеав и готово сеа ја гледам на Нова не ја симнувам со торенти бидејќи многу е бавно така нема везе. Што мислите ќе експлодира Питер сеа во последната епизода или? Чув дека ќе има сеа некој Адам Монрое ама незнам позз!
на кој интернет си?? ако си на Каблетел покрај интернет имаш и интРАНЕТ...кој е у принцип LAN конекција..е сеа има една “страна“ (индексот само) кој има се и сешто и “симињањето“ иде со огромна брзина (LAN RULLEZ) и сите пакети имаат неограничен даунлоад преку интранет.....
преку 10 гига трансвер напраив за една недела....
ако сакаш да ти дадам страната пиши ми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom