Фан клуб: Струмица

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ајде кажи кога е било тоа ? ? ? ееееј Засрами се ееееј :kesa::kesa::kesa:

браво демин4е гени си еј ... а за струмица не се секирај те ке има екипа за у македонија и тоа добра поззззззззз:smir::smir::smir::smir:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Да го потсетам јас на Фа малку да замолчи што пишуваше во весникот Вест :

Никогаш досега не се случило фановите на МЗТ ФОН да стивнат со песните уште по првото полувреме, а најголем виновник за тоа е кошаркарската машина наречена Струмица. Актуелниот првак ептен добро се загреа за Купот кој почнува задутре во Кавадарци со преубедлива победа над МЗТ ФОН, изразена со дури 50 поени разлика! А, ова беше највисокиот пораз на "металците" пред своите верни фанови во овие 16 баскет-сезони од осамостојувањето.
Мечот беше решен во првиот период кога Струмица почна фуриозно во нападот предводена од Латовиќ, Богоев и Тасовски. Подоцна им се приклучија Грнчаров и Пуповиќ, кој ја одлежа казната од четири меча суспензија, па бродот на МЗТ потона уште на полувремето. Највисоката предност Струмица ја имаше во средината на последната четвртина (52 поени), а 100-ката ја раситна по само три четвртини. Фановите останаа занемени од играта на својот миленик.
- Не личеше ова на кошарка. Како да имаа вода во ушите. Разговаравме по мечот и ги прашав ако проблемот е во мене, јас веднаш ќе поднесам оставка. Вината ја презедоа кошаркарите и веќе е сигурно дека ќе има казни. Или греење на клупата или парични казни. Отсега сакам да работам по мојот концепт и тоа ќе и го пренесам на управата - беше бесен тренерот на МЗТ, Марјан Лазовски.

Simply THE BEST
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Nema so ke ni ostane kako satisfakcija taa pobeda makar i so imavme klub sto nastapuvase za zal samo 2 sezoni so e premnogu malku ama so e tuka e
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Работите се сменија за 360 степени ццц :nenene::nenene::cry::cry::cry::icon_frow
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јас убаво ви кажах у еден пост ама избришан мее од Маркус.
Биде шо биде кошарка дали ке имаме ке видаме макар просечен тим.
Скопјане(со некои исклучоци) знааме оти ни сте љубоморни ама шо да прааме... опседнати сте со нас .. хаха
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Јас убаво ви кажах у еден пост ама избришан мее од Маркус.
Биде шо биде кошарка дали ке имаме ке видаме макар просечен тим.
Скопјане знааме оти ни сте љубоморни ама шо да прааме... опседнати сте со нас .. хаха
Зошто го дефинираш тоа скопјани како сите да сакаме да пропадне Струмица?
Јас искрено не сакам Струмица да пропадне и сакав БИБЛ лигата да почне со македонско дерби, но за жал нема.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ке игра Струмица во Балканскава лига оти не сум запознаен ич ?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па нека го продадат клубот на појак газда може ке испаднат од кризата :tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Па нека го продадат клубот на појак газда може ке испаднат од кризата :tapp:
на кој бе златен сите сакат да зимат без да уложат а за да купи било каков спортски тим треба прво да се уложе па после да се земе поззззз:helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom