Фан клуб: Струмица

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Штоооо? Ајдуци стари 2 години? Извини Радикал ама грешка си, ај прашај го татко ти, а може и дедо ти од кога постојат Ајдуци, уште кога ФК Беласица беше у 1ва лига на времето, мнооогу години назад ... фала
Еве девојката ти прати линк, така да немора да се информираш. Одам на кошарка 13-14 години, Ајдуци на кошаркарската сцена се појавија, пред година и пол преку сила. А за тоа еве ти доказ малку погоре, самите се пувате којзна што дека сте, а сте само една година. За тоа што навивале за фудбал, за одбојка, за бадминтон, карате....уопште не се замарам. Тоа оди и на Комити, Романтичари, Чкембари, Шверцери, Војводи... кажувај им, ве видов 5-6 пати и можам со чиста совест и полна одговорност да кажам дека за кошарка сте НУЛА. Еве ако не било така, тогаш зашто бил состанокот поради срамот кој го доживеале?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Само информативно



Навивачиот клуб „АЈДУЦИ“ датира од далечната 1987\1988 година кога ФК БЕЛАСИЦА влезе во втората фудбалска лига на тогашната СФРЈ тогаш под други називи и беа поделени во две групи „БЛУЕ ДРАГОНС“ и „КРВ И МЕСО“. Во почетокот тие броеле по 300 членови.
Активни беа се до 1997 година кога ФК БЕЛАСИЦА испадна од првата македонска фудбалска лига и за кратко време фановите исчезнаа. По пауза од 2 години со реконструкцијата на ФК БЕЛАСИЦА навивачите се повторно на стадионот но сега во многу поголем број.
Во сезоната 2000/2001 година „АЈДУЦИ“ беа мошне активни во македонската тифо сцена и беа познати по нивните големи автобуски каравани насекаде во земјата каде што играше ФК БЕЛАСИЦА.
Моментално „АЈДУЦИ“ не навиваат за ФК БЕЛАСИЦА во знак на протест.
Денес повторно се активни се на кошаркарската Тифо Сцена и го бодрат моментално најдобриот клуб во нашата држава „КК СТРУМИЦА 2005“ и бројноста на фановите е мошне задоволителна и брои повеке од 1000 фанови.
Врската на релација ФАНОВИ - КЛУБ е на високо ниво на разбирање и соработка.


Извор
Што можеме да заклучиме? Ајдуци навиваат само кога клубот се бори за највисок пласман и кога има пари. АЈде момци, тоа ли е навивачка група?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Можеби.
Но навивачката екипа не е формирана пред 2 години туку во 1987\1988.
 

VINX

Rhymesaya'
Член од
13 ноември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
0
...

Луди се/сте тие што се расправате и нон стоп се карате за кој како навивал, и шо уствари се замарате со Кољо? А што не се отвори тема АЈДУЦИ vs. FAMILY па таму да си кажувате своите маки?
се согласувам..ова е Фан клуб: Струмица, значи за фановите на струмичката репрезентација да си правите муабет што и како, а не да се вреѓате само меѓу себе.. како што рече човекот отворете си тема АЈДУЦИ vs. FAMILY и терајте работа =D :salut:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Можеби.
Но навивачката екипа не е формирана пред 2 години туку во 1987\1988.
Знам многу добро кога е основана. Муабетот ми беше за кошарка, пошто јас сум кошаркарски навивач и темата е кошарка
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе доста за тие навивачки групи гледајте ги резултатите на тимот и не се замарајте толку со навивачките групи мене повеке ми е важно да е полна салата секако важна е и навивачката група се надевам дека Ајдуците со новата организација која рекоа дека ја направиле ке заличат на златните периоди што ги имаа во девеесетите и од 2000 до 2004 кога одеа и по 1000 на гостување на Беласица не се испушташе меч на Беласица
Не треба да им се замерува многу бидејки нема 1 година откога е возобнови групата да се надеваме дека со тек на време ке се исправат грешките
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Знам многу добро кога е основана. Муабетот ми беше за кошарка, пошто јас сум кошаркарски навивач и темата е кошарка
изгледа не си добро информиран ,, дали си слушнал за НЕМЕТАЛИ ОГРАЖДЕН и кој беа навивачи ?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
изгледа не си добро информиран ,, дали си слушнал за НЕМЕТАЛИ ОГРАЖДЕН и кој беа навивачи ?
Не ме заебавај, 13 луѓе идеа тогаш, па после Поло Трејд дојде стигна до финале и тогаш дојдоа 20 луѓе. Ајдуци како бројка, како солидна бројка почнаа да фигурираат од лани, знаеш и самиот
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Не ме заебавај, 13 луѓе идеа тогаш, па после Поло Трејд дојде стигна до финале и тогаш дојдоа 20 луѓе. Ајдуци како бројка, како солидна бројка почнаа да фигурираат од лани, знаеш и самиот
Грешка си Неметали беа тогаш во финале Поло Трејд(Струмица)тогаш беше 4-5 место имаше тогаш Ајдуци но не како сега
Само така да им врви Шутот на Работничи 19-6
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Грешка си Неметали беа тогаш во финале Поло Трејд(Струмица)тогаш беше 4-5 место имаше тогаш Ајдуци но не како сега
Само така да им врви Шутот на Работничи 19-6
Колку време гледаш кошарка? Работнички - Поло Трејд беше финалето
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Колку време гледаш кошарка? Работнички - Поло Трејд беше финалето
провери ти пред 3 ил 4 години ако за тоа финале или полуфинале беше мислам Неметали за нив играа Аврамовски Грнчаров Маџунков они играа со Работнички а година пред тоа Поло трејд играше но Ајдуци не знам да навиваа за Полотрејд знам дека за Неметали навиваа следната година
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
КК РАБОТНИЧКИ ФЕРШПЕД - КК СТРУМИЦА ( 30:45) ПОЛУВРЕМЕ

Radical Boy се гледа колку детски размислуваш ... Струмица ке ја пуштела на Работнички заради Мираковски ... ма ајде не заебавај , не ни треба Мираковски ...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
се согласувам..ова е Фан клуб: Струмица, значи за фановите на струмичката репрезентација да си правите муабет што и како, а не да се вреѓате само меѓу себе.. како што рече човекот отворете си тема АЈДУЦИ vs. FAMILY и терајте работа =D :salut:
:pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
КК РАБОТНИЧКИ ФЕРШПЕД - КК СТРУМИЦА ( 30:45) ПОЛУВРЕМЕ

Radical Boy се гледа колку детски размислуваш ... Струмица ке ја пуштела на Работнички заради Мираковски ... ма ајде не заебавај , не ни треба Мираковски ...
Сине јас знам дека не ви треба, дека Тимба е ѕвер, ама резервен плеј? Мене ми одговоара вака да заврши, несакав да ја пуштат, вака може и Работнички да не влезе во први 6
 

Kajgana Shop

На врв Bottom