Фан клуб: Струмица

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
по се изгледа сте навивале до пред 7-8 години, бидејќи краток осврт врз резултатите на вашиот клуб се зборува, бидејќи сте главен адут на клубот, а истиот бележи голем пад на резултатски, организациски и навивачки план (и вие самите не можете да се сетите кога сте биле на гостување не одите дури и во градски парк а камоли некаде надвор од вашите дувла што е типично сељачко навивање - дома сме најјаки) тоа значи само едно вие на клубот не му значите ништо
Значи вие сте навивале само една години, мрсулковци едни. Сам себе се побиваш, впрочем што и да кажеш се побиваш, Фемили Аеродром за Ајдуци се Гејт 13 во поглед на навивањето (Гејт 13, навивачите на Панатинакиос, најдобрите навивачи во сала, во случај да не знаеше тоа, а и сигурен сум дека не знаеше, така да не ги потрошив буквиве залудно, бар колку-толку успеав да те подучам нешто)
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ако го изедначуваш навивањето со хулиганизам тогаш да ти кажам еден факт со кој не се гордеаме нај силниот инцидент се деси ланската година на финалето на купот во битола (истата битола која како и градот струмица не смеете да ја помислите, а не да стапнете во нив), а со последниот пост сам себеси се демантираш бидејќи еднаш се фалиш со хулиганство и беззаконие а веднаш потоа се осврнуваш на закон ( навивачки речено ОВА Е СМЕШНО):pos2: :pos2: :pos2: , жал ми е срце за тебе бидејќи по се изгледа почна и да бладаш, или си удараш шлаканици самиот себе за да се разбудиш од лошиот сон во кој те внесов со факти и вистини :helou: :tapp: :baeh:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ако го изедначуваш навивањето со хулиганизам тогаш да ти кажам еден факт со кој не се гордеаме нај силниот инцидент се деси ланската година на финалето на купот во битола (истата битола која како и градот струмица не смеете да ја помислите, а не да стапнете во нив), а со последниот пост сам себеси се демантираш бидејќи еднаш се фалиш со хулиганство и беззаконие а веднаш потоа се осврнуваш на закон ( навивачки речено ОВА Е СМЕШНО):pos2: :pos2: :pos2: , жал ми е срце за тебе бидејќи по се изгледа почна и да бладаш, или си удараш шлаканици самиот себе за да се разбудиш од лошиот сон во кој те внесов со факти и вистини :helou: :tapp: :baeh:
Англичаните се најдобри и најверни навивачи па имаат хулиганство. А, фактите и вистините говорат едно. Ние постоиме 15 години не сме се предале до сега, нема да се предадеме никогаш. Фактите говорат, дека Врбица Стефанов, Перо Блажевски, Ѓорѓи Чековски, Перо Антиќ, „секогаш вашиот„ Грне и незнам уште кој сакаат кариерата да ја завршат во Мзт Скопје. Фактите говорат дека од 15 години вие сте на сцената дури 2 ипол. Фактите говорат дека можете да ни се фатите. Фактите говорат, дека навивачка група не навива само на престапни години, туку навива и во добро и во лошо, навива за еден тим а не за 11 кои се од истиот град. Фактите говорат, дека може ние не сме најдобрите, ама споредба со вас е невозможна. Знаеш поради што? Поради тоа што споредба е можна кога работите се искажани во мерни единици, а тоа во случајов не е можно поради тоа што, ние сме навивачи кои оставиле трага, а вие сте повремена селска дружина.

Мило ми беше што те подружив до раниве утрински часови, сега те оставам да одиш на нивата, сепак, кој ке сади пиперки за ние да јадеме ефтин ајвар, утре е голем ден, голем ден, затоашто игра Мзт Скопје, така да морам да одморам малце
 
Г

Грејвдигер

Гостин
nie sami si sobirame pari eve utre site ke davame po 50 denari za karta!!!!! a1 team gledas li vie deka ne ste navivaci kako sto treba da bidete koga imate tim site ste u sala koga im e najtesko togas se otkazuvate

Аеродромка незнам дали Радикал ти пренесол тоа што му го кажав на него... Но се надевам дека за најбрзо време ќе ти го пренесе, ако тоа сеуште не го сторил.

Јас не сум бил член на навивачката група Ајдуци, а нема ни да бидам... од едноставн причини, затоа што не сакам да сум член на таква група... А од секогаш сум одел да ги гледам Струмица, до вчера. :pipi:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Ајдуци, ако може и така да се наречете... престанете да се карате. Немате си врска од навивање. Кога екипата е во криза, кога и треба најголема подршка вас ве нема... ајде минатата година видовте првите 2-3 утакмици победуваа... И ајде сега пак ќе навиваме :pos2: :nesvest:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Аеродромка незнам дали Радикал ти пренесол тоа што му го кажав на него... Но се надевам дека за најбрзо време ќе ти го пренесе, ако тоа сеуште не го сторил.

Јас не сум бил член на навивачката група Ајдуци, а нема ни да бидам... од едноставн причини, затоа што не сакам да сум член на таква група... А од секогаш сум одел да ги гледам Струмица, до вчера. :pipi:
ќе те видаме кога ќе почне да победува Струмица со подобри резултати(ако има добра игра)...... а за ајдуците ке кажам оти ги има само неколко... не се сите 40,50 души ајдуци, 70% повеќето се мали деца од 13-14 ако и дојде полиција ке заплачат,(само 10% од тие деца не се плашат) шо значи не се замислувајте ајдуци сите... премногу :eek:ftopic:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
абе м`на шо сака нека биде, ама веќе не стапнувам тама да ги гледам Струмица, ќе идам тебе да те гледам хехе:jaj:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ако го изедначуваш навивањето со хулиганизам тогаш да ти кажам еден факт со кој не се гордеаме нај силниот инцидент се деси ланската година на финалето на купот во битола (истата битола која како и градот струмица не смеете да ја помислите, а не да стапнете во нив), а со последниот пост сам себеси се демантираш бидејќи еднаш се фалиш со хулиганство и беззаконие а веднаш потоа се осврнуваш на закон ( навивачки речено ОВА Е СМЕШНО):pos2: :pos2: :pos2: , жал ми е срце за тебе бидејќи по се изгледа почна и да бладаш, или си удараш шлаканици самиот себе за да се разбудиш од лошиот сон во кој те внесов со факти и вистини :helou: :tapp: :baeh:
so probuva da dokazes???? site znaeme i koj ste i sto ste!!!!!! site na naopaku ti na krivo !!!!! sam protiv site
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
C c c sto gluposti nema da se iznacitas znaci.Strumica vcera igrala slabo i tolku veke nekoj nemale da stapnat vo sala odnosno nemale da odat na kosarka.Do nekni se pravevte verni navivaci na Strumica a od denes kraj ne se odi na kosarka.I da vi kazam nogo me bole na mene dali ke imalo ajduci ili ne jas si odam na kosarka ako ima arno ako nema pak arno.I da napomenam deka vie strumicanite so svoite postovi vo koj kazuvate deka nema veke da odite na kosarka bidejki strumica vcera igrala slabo sami si pravite da stanete predmet na ismejuvanje od drugite licnosti koj gi ima na forumov i koj se od drugite gradovi.Sto da kazat pa navivacite na MZT kolku godini nemat nisto osvoeno i tie ako razmisluvaat kako odredeni strumicani sto razmisluvaat na forumov znaci denes mzt nemase da ima ni 10 dusi publika na eden domasen kosarkarski natprevar.Pa zatoa ke ve zamolam vie strumicanite koi zboruvate deka veke nema da odite na kosarka zasto strumica igrala slabo da prestanete da zboruvate gluposti.a F.A sto se najdobri najdobri se gi ima na sekoja domasna utakmica i se vo zadovolitelen broj a toa sto ne gi nosat mnogu na gostuvanjata ne se oni krivi. I so sreka Mzt vecer ke navivame za vas i se nadevame na pobeda protiv Rabornicki :wink: pozz:helou:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ајде ајде гледајте те не на телевизија :) Ќе има пеколна атмосфера вечер. Ајде нека дојде 6 саат !! :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Лол ај од дома ти вики (т.е навивај):D za a1 team...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
C c c sto gluposti nema da se iznacitas znaci.Strumica vcera igrala slabo i tolku veke nekoj nemale da stapnat vo sala odnosno nemale da odat na kosarka.Do nekni se pravevte verni navivaci na Strumica a od denes kraj ne se odi na kosarka.I da vi kazam nogo me bole na mene dali ke imalo ajduci ili ne jas si odam na kosarka ako ima arno ako nema pak arno.I da napomenam deka vie strumicanite so svoite postovi vo koj kazuvate deka nema veke da odite na kosarka bidejki strumica vcera igrala slabo sami si pravite da stanete predmet na ismejuvanje od drugite licnosti koj gi ima na forumov i koj se od drugite gradovi.Sto da kazat pa navivacite na MZT kolku godini nemat nisto osvoeno i tie ako razmisluvaat kako odredeni strumicani sto razmisluvaat na forumov znaci denes mzt nemase da ima ni 10 dusi publika na eden domasen kosarkarski natprevar.Pa zatoa ke ve zamolam vie strumicanite koi zboruvate deka veke nema da odite na kosarka zasto strumica igrala slabo da prestanete da zboruvate gluposti.a F.A sto se najdobri najdobri se gi ima na sekoja domasna utakmica i se vo zadovolitelen broj a toa sto ne gi nosat mnogu na gostuvanjata ne se oni krivi. I so sreka Mzt vecer ke navivame za vas i se nadevame na pobeda protiv Rabornicki :wink: pozz:helou:
ццц.... до вчера се инатеше тука со сите дека Ајдуците ова, ајдуците она... да не те фатило промеа вчера? па си го сменил мислењето...

Не одам на кошарка веќе затоа што не сакам веќе да ги гледам. Сите се изгубен случај! Со ајдуците имам одено само 3-4 пати и тоа на почетокот и кога видов дека ништо не бива, си одев со дргари , другарки да гледам... и вчера бев, седевме од десната старна на ајдуците, бевме собрани 20тина души... Половината таму се заебаваа, таму се „извикуваа“ забезвезе... и се префрливме ние неколку души погоре за да гледаме кошарка на раат, не таму да им ги слушам нивните глупости. (тоа не е причината што се откажувам, не велам дека и јас не се заебавам, али овој пат нешто не ми беше по ќееф)

Лол ај од дома ти вики (т.е навивај):D za a1 team...
Љубе(или как се викаше, не ми текнува веќе :) ) до вчера незнаеше што е тоа кошарка, а питање е и сега дали знаеш :) ...
 
V

Viktoranius

Гостин
C c c sto gluposti nema da se iznacitas znaci.Strumica vcera igrala slabo i tolku veke nekoj nemale da stapnat vo sala odnosno nemale da odat na kosarka.Do nekni se pravevte verni navivaci na Strumica a od denes kraj ne se odi na kosarka.I da vi kazam nogo me bole na mene dali ke imalo ajduci ili ne jas si odam na kosarka ako ima arno ako nema pak arno.I da napomenam deka vie strumicanite so svoite postovi vo koj kazuvate deka nema veke da odite na kosarka bidejki strumica vcera igrala slabo sami si pravite da stanete predmet na ismejuvanje od drugite licnosti koj gi ima na forumov i koj se od drugite gradovi.Sto da kazat pa navivacite na MZT kolku godini nemat nisto osvoeno i tie ako razmisluvaat kako odredeni strumicani sto razmisluvaat na forumov znaci denes mzt nemase da ima ni 10 dusi publika na eden domasen kosarkarski natprevar.Pa zatoa ke ve zamolam vie strumicanite koi zboruvate deka veke nema da odite na kosarka zasto strumica igrala slabo da prestanete da zboruvate gluposti.a F.A sto se najdobri najdobri se gi ima na sekoja domasna utakmica i se vo zadovolitelen broj a toa sto ne gi nosat mnogu na gostuvanjata ne se oni krivi. I so sreka Mzt vecer ke navivame za vas i se nadevame na pobeda protiv Rabornicki :wink: pozz:helou:
Другар извини ама јас кажах оти нема да одам со Ајдуци, а на кошарка ке одам
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Абе не забегувајте од темата бе!
Јас се чудам на ак`ло на КАРАПИПЕРИС ... да донесаш кошарка, да донесаш титула, да го извадаш клубо у европа, ДА ТРОШАШ не знам колко улјади евра месечно за да функционира клубо ....и пак да те викат ПЕДЕР????
Абе дај запитајте се малко дали е во ред тоа бе!
Струмица сношти не беше сјајна ама и АМАК не беше слаб!
Прва утакмица официјална е бе! Оставејте време да се навикне клубо , да се навикне и тренеро на играчите и обратно.Оште на 1-та утакмица почнаате сите да се правате паметни а нигде ве немаше до пред 2 години. ТРЕБА ВРЕМЕ БЕ ЛУЃЕ, вие шо чекате да гледате игра у стило на Дијамантидис, Папалукас или Гасол .....
А и да изгубаме некој натпревар (а и ќе изгубаме оти тава е спорт) шо треба да плуеме по тренеро и играчите.
ЗАПЕЗА ... ебати Струмичките Љубители на Кошарката.
А за крај ... и јас давам пари за карта за секоја утакмица и си навивам и ако не ми дадат шал или капа бес пари сигурно нема да викам оти се управат педере, како шо знам јас секој навивачки клуб пред се опстанува со свои средства од членарина и донации!
И друг пат пред да укате по некој у салата замислејте се прво кој и зашо е заслужил да го укат и псуут, и шо постигате со тава,
дали мислате оти играта ќе се подобре ако викате оти слабо играат или оти повеќе нема да одаш да гледаш утакмица или оти управата се педере а кошаркарто пари зимаат од таа управа ... БИТНО Е ОТИ ТЕПААМЕ и ај да ни се нижат!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom