Фан клуб: Струмица

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
кој 2 центри бе Делич и Томче Соколов се само тој американецот мислам дека си ојде... не оти ги нема гоцевски и кицулис.. така по играта се виде шо га играјаа со Вардар..
Koga rekov 2 centri mislev na Delic i na Damir Latovic a za Tomce Sokolov ne ni smetav na nego.Latovik moze da igraaa i krilo i centar a isto taka i Hadzi-Vasilev moze da igraaa krilo i centar i isto taka Latovic e precizen i za 3 a ovoj Delic e mnogu mlad okolu 22 god bil tuka nekade i so vardar se pokaza oti ke go bide no ima sansi uste mnogu da napreduva so ogled na godinite. I ajde site velat go rasturija na Vardar a samo ti mi vikas oti slabo igrajale so Vardar , 37 kosa razlika tava za tebe slabo igraene li e? A i taaa bese prva taka oficijalna utakmica so ogled na tii novi 5 igrace so gi ima treba da se uigraaat malko ama super bese so vardar.
pozz
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Со Вардар 99% се знаеше дека ќе победим... немат некои којзнае што играчи, и против таква екипа како Вардар...
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Koga rekov 2 centri mislev na Delic i na Damir Latovic a za Tomce Sokolov ne ni smetav na nego.Latovik moze da igraaa i krilo i centar a isto taka i Hadzi-Vasilev moze da igraaa krilo i centar i isto taka Latovic e precizen i za 3 a ovoj Delic e mnogu mlad okolu 22 god bil tuka nekade i so vardar se pokaza oti ke go bide no ima sansi uste mnogu da napreduva so ogled na godinite. I ajde site velat go rasturija na Vardar a samo ti mi vikas oti slabo igrajale so Vardar , 37 kosa razlika tava za tebe slabo igraene li e? A i taaa bese prva taka oficijalna utakmica so ogled na tii novi 5 igrace so gi ima treba da se uigraaat malko ama super bese so vardar.
pozz
на таа екипа шо га има вардар требаше да ги тепат не 37, 77.. ама земаа си слобода малко
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
на таа екипа шо га има вардар требаше да ги тепат не 37, 77.. ама земаа си слобода малко
Epa da de tava sakaaah i jas da kazam , videee oti vardar se slabi i pocnaaa da izveduvat da probuvat nekoj finti tam akciii a i plus tava site kosarkari igrajaaa od timce bogoev pa se do tomce sokolov i petre cvetkov site imaaa solidna minutaza i zatava gi tepaaame 37 razlika a mozase nogo poveke:wink: pozz
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Томче Соколов ако е центар, јас гол ќе шетам низ Струмица... Поголемо дрво од него немам видено, исти беше и татко му на времето... Овој Делич има снага, може да се направи со него нешто...

Ајдуците кога играт добро Струмица или Беласица, одат да навиват... кај беа тие години кога Струмица имаа многу слаби резултати?... На натпреварите едвај 100 души се собираа. И после се нарекувате навивачи? Верни до гроб :pos2:

Видовте мината сезона првите 5кола , Струмица имаа максимум учинок и ајде , добро играт ќе идеме ќе навиваме .. ццц:jaj:
Делич и снагата се два различни поима, Делич е физички слаб ама е многу подвижен и скочен, само шо ка маа не оде кон обрачо туку се оддалечува од него а за таков шут треба да имаш ного осет, иначе добар играч барем за мене само му треба да се ослободе, да излезе од почетниот грч( патем кажано и останатите играчи малко играа во грч вп финалето на супер купот)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Epa da de tava sakaaah i jas da kazam , videee oti vardar se slabi i pocnaaa da izveduvat da probuvat nekoj finti tam akciii a i plus tava site kosarkari igrajaaa od timce bogoev pa se do tomce sokolov i petre cvetkov site imaaa solidna minutaza i zatava gi tepaaame 37 razlika a mozase nogo poveke:wink: pozz
Ти се сакаш да кажаш, ама никак да го искажаш
сакам кажам, незнам речам ... тоа ти иде така...

------
Делич добар е, бре... Добро се гради, а и шутот му е добар:basket:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
mzt se raspaga dokolku drugata godina ne gi kupi nikoj a ako se raspadne mzt family kaj ke idat
Од каде бе дека ке се распадне? ни 10 год сме без спонзор не се распаднавме. И да те разочарам, Мзт ке постои додека ја има под концесија „Јане Сандански„ ја зема во 2001 на 25 години користење, што значи, Мзт ке пости уште 19 години, така да умри, мрсулаво педерче, нема да се спасите од Мзт така лесно
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Од каде бе дека ке се распадне? ни 10 год сме без спонзор не се распаднавме. И да те разочарам, Мзт ке постои додека ја има под концесија „Јане Сандански„ ја зема во 2001 на 25 години користење, што значи, Мзт ке пости уште 19 години, така да умри, мрсулаво педерче, нема да се спасите од Мзт така лесно
nema nie so da se spasuvame od mzt nie sekogas lesno gi pobeduvame a ne mi smeta mzt zasto
1 puna sala
2 navivacka atmosvera
3 interesen natprevar
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ne eve da zorime znaci najrealno nas ne nosat bas sekade posto ne sme propadnat klub kako (KAJ I DA E) mzt tuku nasiod klub e vtor najplaten klub vo makedonija nie samo da podneseme baranje ako treba ke ni pustat i 10 avtobusi
.!. идате секаде, во Струмица дојдовте едвај 20 души... и што правевте? НИШТОООООООООООО ... само де на таму де на таму... видете ме струмичани можам само средниот прст да го кревам:pos2:

Само вие изразете желба до клубот, и со авион ќе ве пренесат, не со автобуси:rofl:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
ДОСТА СЕ КАРАТЕ!....Фемили се најбоље...:)...не стварно доста се убивам од бришење!..последна опомена..! за тебе Цити Парк Бој до тука ми е од тебе дојдено....нема да влезеш на форумов веке последен пат да ти е !





Со сериозен проблем се соочи стручниот штаб на Струмица по вчерашниот попладневен тренинг.

При една акција на противничкиот кош Тони Грнчаров паднал на паркетот со болна гримаса на лицето.
Според првите информации, се работи за доста сериозна повреда на листот на десната нога. А рендгенските снимки ќе потврдат дали има "кинење" на некое мускулно влакно.

Повреда која бара посебен третман, а некои првични дијагнози велат дека еден од носителите на играта на "зелено-белите" ќе отсуствува најмалку еден месец.

Тоа го доведува во прашање и неговиот настап против загрепска Цедевита во рамките на ФИБА-Еврокупот. Дуели кои се предвидени за 30 октомври во Загреб, односно 6 ноември во Струмица.
www.sport.com.mk
 
Г

Грејвдигер

Гостин
а да го ......................... дај таму што побрзо да биде , да не е нешто комплицирано:basket:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Без грнчаров против Цедевите нема да можаме да ја победаме а и со него не се знае ама без него нема шанси.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Na Grncarov nisto ne mu e.. :) se pravel deka se povredi, sinoka bese na Tose na koncert :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom