Мачки (општи дискусии)

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Ова ми се двете персиски мачки кои ги чував дома, многу се убави , малото е машко а големото е женско ( бела ) ...:) што мислите а? хехе
 

Attachments

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
И јас имам мачка се вика Анѓелина и е многу убава само што ја направив на бела поза ја еве ја.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ema, Сигурна си дека не си ги сработила мачкиве у фотошоп... или имаш апарат од иднината? :toe:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Ema, Сигурна си дека не си ги сработила мачкиве у фотошоп... или имаш апарат од иднината? :toe:
а? не сваќам... имам обичен дигитален апарат kodak EasyShare CX7430 4.0 мегапиксели ( вака пишува на апратот не знам што значи ) лол :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Епа таа возрасната особено е мнооооогу згодна мачка. :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Обожавам мачки и сакам да ги чувам ама сега моментално имам куче,па да не ја збркам работата.Инаку имате прекрасни мачки се вљубив во тие на Ема
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Обожавам мачки и сакам да ги чувам ама сега моментално имам куче,па да не ја збркам работата.Инаку имате прекрасни мачки се вљубив во тие на Ема
Голема штета што не ги има повеќе ,незнам зошто и мирисале дали од недоволна хигиена или можда мачорчето ако постигнало зрелост почнало да бележи...
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Голема штета што не ги има повеќе ,незнам зошто и мирисале дали од недоволна хигиена или можда мачорчето ако постигнало зрелост почнало да бележи...

не е до мирисањето , повеќе е ради влакната, теписите и насекаде имаше влакна од нив , дури неколку пати и во јадењето си најдов , постојано ги чистев, песок им менував ама животни како животни , мирисаат... мене искрено не ми сметаше ама на моите многу им сметаше , ептен ми е криво што ги дадовме , многу се каам :( инаку фала за пофалбата , стварно се прекрасни :pipi:
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
не е до мирисањето , повеќе е ради влакната, теписите и насекаде имаше влакна од нив , дури неколку пати и во јадењето си најдов , постојано ги чистев, песок им менував ама животни како животни , мирисаат... мене искрено не ми сметаше ама на моите многу им сметаше , ептен ми е криво што ги дадовме , многу се каам :( инаку фала за пофалбата , стварно се прекрасни :pipi:
Сите што чуваат мачки и кучиња се соочуваат со проблемот со влакната.Секако предходно сите треба да бидат подготвени на тоа и доколку сметаат дека не можат редовно да ги чешлаат милениците ,да ги чистат влакната од својот дом и воопшто да ја одржуваат хигиената на високо ниво,не треба да зимаат милениче.:nesum:
За жал прво сите тргнуваат од огромната желба да имаат мило суштество покрај себе,кое сепак е голема обврска и кога ќе се сфати дека миленикот не е само "играчка",го препуштаат само на себе,го носат некаде далеку за да неможе да се врати дома(вакви приказни еден куп сум слушнала:nenene:) или ги предаваат на друг сопственик :(
Сепак се случува некогаш и навистина да нема друг излез,освен на миленикот да му се најде нов дом....само најважно е да отиде кај луѓе кои навистина ќе се грижат за него и да не биде никако оставено на улица.

Се надевам Ема дека тоа што си морала да ги дадеш мачките ти било добра лекција и дека понатаму ќе знаеш дали си или не си во можност да земеш милениче.:smir:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
sakam kucence da si cuvam,ako go neguvas i higenata mu ja odrzuvas nema sto da mirisa:pos2:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Сите што чуваат мачки и кучиња се соочуваат со проблемот со влакната.Секако предходно сите треба да бидат подготвени на тоа и доколку сметаат дека не можат редовно да ги чешлаат милениците ,да ги чистат влакната од својот дом и воопшто да ја одржуваат хигиената на високо ниво,не треба да зимаат милениче.:nesum:
За жал прво сите тргнуваат од огромната желба да имаат мило суштество покрај себе,кое сепак е голема обврска и кога ќе се сфати дека миленикот не е само "играчка",го препуштаат само на себе,го носат некаде далеку за да неможе да се врати дома(вакви приказни еден куп сум слушнала:nenene:) или ги предаваат на друг сопственик :(
Сепак се случува некогаш и навистина да нема друг излез,освен на миленикот да му се најде нов дом....само најважно е да отиде кај луѓе кои навистина ќе се грижат за него и да не биде никако оставено на улица.

Се надевам Ема дека тоа што си морала да ги дадеш мачките ти било добра лекција и дека понатаму ќе знаеш дали си или не си во можност да земеш милениче.:smir:

Вака сеа ,,,,уффф ке бидам искрена постов малку ме испровоцира пошто цел мој живот сум со животни и ги сакам дури и повеќе него луѓето и се грижам за сите еднакво ... И сум помогнала на многу кучиња како на пр во маврово едно куче пред мене го удри кола и го кренав и до дома го однесов за да му помогнам ...Имав проблеми со моите да, но сепак победив лол !! Инаку вака мачката премногу ја ч
ував значи и секој ден ја чешлав и ја носев на фризери , бањање ова она , секаква грижа и љубов и беше дадена но едноставно имаше премногу влакна што еве искрено мене и не ми сметаа зошто се навикнав но моите не можеа тоа да го истрпат,,,, такада ....
ете ја приказната.... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom